• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      Cóż to był za piękny, uroczysty Dzień...dzień zakończenia Roku Szkolnego 2022/23, który pożegnaliśmy w towarzystwie jakże znamienitych Gości - Pana Prezydenta Wroclawia Jacka Sutryka, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Pana Jarosława Krauze i Pana Dominika Kłosowskiego Klub Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa. Na uroczystości obecna była również Pani Ewa Szczęch - Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych Departamentu Edukacji.

      To był bardzo obfity w przeróżne wydarzenia rok - całe mnóstwo wycieczek, obozów naukowych, spotkań, wyjść klasowych, zawodów sportowych, akcji charytatywnych i oczywiście zajęć dydaktycznych.

      Miło było patrzeć jak z rąk Wychowawców odbierane były nagrody przez wyróżniających się Uczniów, na występ świetnie zapowiadającego się muzycznego, szkolnego zespołu HADES oraz na pracę zorganizowanego jak zwykle Radiowęzła.

      Teraz wszyscy zasługujemy na wyczekane i upragnione wakacje. Niech upłyną nam one w zdrowiu, spokoju i letniej radości.

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 23 czerwca na sali gimnastycznej budynku A w 2 turach.

      I tura (9:00): klasy wstępne i pierwsze

      II tura (10:00): klasy drugie i trzecie

      Po uroczystym zakończeniu roku, wychowawcy spotykają się z klasami w salach lekcyjnych.

      Ojcowie Franciszkanie zapraszają wszystkich chętnych na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się dnia 23.06.2023 r. w kościele św. K. Boromeusza przy ul. Kruczej o godz. 8.00.

       

     • W malowniczej Szwajcarii Saksońskiej

       

      Dnia 15.06.2023 uczniowie kl. 1g wraz z grupą uczniów z kl.1d i 1e podziwiali jedyny w swoim rodzaju fenomen natury o niesłychanym pięknie Nationalpark Sächsische Schweiz, niezwykle interesujący pod względem geologicznym, układu skał, historii powstania i form krajobrazowych. Strome ściany skalne Bastei, swoisty kamienny las praktycznie nie do przebycia rozbudzał wyobraźnię i wszystkie zmysły. Zastanawiające jakie gatunki roślin i zwierząt mają tutaj szanse przeżycia ? Kolejnym celem było zdobycie Twierdzy Königstein ( Królewski Kamień), związanej z niezwykłymi wydarzeniami, imponującej wysokością i olbrzymią powierzchnią.

      Szwajcaria Saksońska dostarcza mocnych wrażeń estetycznych, na pewno tutaj wrócą wielbiciele języka niemieckiego, literatury, geografii, biologii, historii i dobrej zabawy z klasy 1g.

     • WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

      W dniu 13 czerwca klasa 1D odwiedziła Muzeum Radia. Zobaczyliśmy tam pierwsze odbiorniki radiowe, zabytkowe mikrofony, aparaturę pomiarową i pierwszy telefon komórkowy. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach dziennikarskich. Nagrywaliśmy audycję radiową w profesjonalnym studiu oraz zobaczyliśmy kulisy pracy "radiowców".

     • Wizyta w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

      W dniu 15 czerwca 2023 roku klasa 1F odwiedziła Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Pierwszą atrakcją była wystawa poświęcona historii i sztuce Dolnego Śląska. Ekspozycja ta dostarczyła niezwykłych informacji na temat kultury, tradycji i ważnych wydarzeń związanych z Dolnym Śląskiem.

      Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie kolekcji sztuki europejskiej. Muzeum Narodowe we Wrocławiu posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki, które obejmują różne epoki i style.

      W trakcie naszej wycieczki mieliśmy również możliwość odwiedzenia wystawy

      ,,Cudo-Twórcy” , która opowiada i prezentuje świat stworzony rękoma człowieka, powstały w jego umyśle i wyobraźni, a następnie w mistrzowski sposób zmaterializowany w przedmiocie użytkowym. To wyprawa w przeszłość, jednak z wyraźnymi odwołaniami do dobrze znanej codzienności.

     • W Krainie Dziwów

      „Pierwszy pokaz finałowy młodzieżowej grupy ROBIMI na Dużej Scenie w Teatrze Lalek przeszedł do historii! Artyści przygotowali spektakl zatytułowany „W Krainie Dziwów”, inspirowany „Alicją w Krainie Czarów” Lewisa Carolla. W wielkim skrócie jest to opowieść o dojrzewaniu i odkrywaniu zasad panujących w świecie dorosłych. Tego arcydzieła nie da się opisać, trzeba je zobaczyć. Morze emocji gwarantowane:od szczerego śmiechu, po łzy.Do dzisiaj mam ciarki! Gra aktorska Asi Grodeckiej i Maksymialiana Stryjskiego fenomenalna!

      Grupa ROBIMY istnieje od 6 lat i tworzy ją od kilkunastu do dwudziestu osób w wieku 15-18. Cotygodniowe spotkania mają formę warsztatów z udziałem specjalistów: reżyserów, scenografów, dramaturgów, kompozytorów. Podczas warsztatów wszystkie decyzje podejmowane są wspólnie. Efektem całorocznej pracy jest spektakl. W tym roku – 15 czerwca – miałam okazję zobaczyć z grupą uczniów z naszego liceum „W Krainie Dziwów”.

      Za koncepcję, scenariusz, inscenizację, scenografię, muzykę odpowiadają: Julia Bialik, Karolina Bienias, Alicja Bondyra, Kinga Chwałek, Stella Czujko, Joanna Grodecka kl.1A, Zofia Grzywacz, Zofia Kalaruz, Klara Makowczyńska, Natalia Owczarek, Wiktoria Podborowska, Maksymilian Stryjski kl. 01, Małgorzata Szymendera, Izabela Zyguła.Opiekę reżyserską pełnił Grzegorz Grecas, opiekę choreograficzną Madi Rostkowska, a konsultacje wokalne prowadził Andrzej Janiga.”

      Recenzja: Agnieszka Jarmużek

     • Spotkanie z Konsulem Honorowym Indii Panem Surya Kant

      W dniu 07.06 delegacja naszej szkoły uczestniczyła w wykładzie naukowym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, który prowadził Konsul Honorowy Indii Pan Surya Kant - Sędzia Najwyższego Sądu Republiki Indii oraz Pani Ambasador Indii.

      Tematem wykładu który wysłuchaliśmy było Rule of Law and Good Governance – India’s Perspective.

      Całe spotkanie prowadzone było w języku angielskim - cieszyliśmy się , że wykład był dla nas bardzo zrozumiały i niezwykle pouczający.

      Mile było spotkać się z Osobami z Indii, szczególnie przyjrzeć się Paniom obranym w tradycyjne SARI.

      Czekamy na kolejne wykłady.

    • LIGA KLAS
     • LIGA KLAS

      Zwycięzcą rywalizacji Ligi Klas w roku szkolnym 2022/2023 została klasa 2a z wynikiem 600 punktów.

      GRATULACJE!

      Szczegółowe wyniki pozostałych klas można sprawdzić na stronie szkoły w zakładce Uczeń i Liga Klas.

    • KONKURSY PLASTYCZNE W LO8
     • KONKURSY PLASTYCZNE W LO8

      Prace konkursowe oceniało Jury złożone z nauczycieli i uczniów liceum pod przewodnictwem Pani Dyrektor Anny Niewińskiej.

      Wyniki szkolnych konkursów plastycznych:

      TEMAT 1: REPRODUKCJA DZIEŁA ZNANEGO MALARZA

      I MIEJSCE - MONIKA SMARDZ KL.1H

      II MIEJSCE - ALEKSANDRA MALICKA KL.1F

      III MIEJSCE - AMELIA DERVISHI KL.1F

      W konkursie wzięło udział 64 twórców.

      TEMAT 2: SURREALIZM

      I MIEJSCE - MILENA HERDZINA KL.1D

      II MIEJSCE - WIKTORIA DARSKA KL.1F

      III MIEJSCE - MAJA MUSZYŃSKA KL.1I

      W konkursie wzięło udział 38 twórców.

      TEMAT 3: ARCHITEKTURA WROCŁAWIA

      I MIEJSCE - OLGA CHMIELEWSKA KL.1A

      II MIEJSCE - IGOR GOLUBIEWSKI KL.1G

      III MIEJSCE - LENA ŚLIWIŃSKA KL.1I

      W konkursie wzięło udział 24 twórców.

      Serdecznie gratulujemy!

      ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PRAC - HOL, BUDYNEK B

      Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci bonu Empik na zakończenie roku szkolnego.

    • SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH
     • SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH

      Sprawdzian predyspozycji językowych (obowiązujący przy rekrutacji do klasy wstępnej) odbędzie się w czwartek 1 czerwca o godzinie 9.00 w budynku A przy ul. Zaporoskiej 71 oraz w budynku B przy ul. Jantarowej 5. W obu budynkach zostaną wywieszone listy kandydatów z podziałem na sale. Sprawdzian trwa 90 minut.

      Prosimy o wcześniejsze przybycie (30 minut przed rozpoczęciem egzaminu), zabranie ze sobą legitymacji szkolnej oraz niewnoszenie na salę telefonów komórkowych oraz innych urządzeń rejestrujących dźwięk czy obraz. Telefony komórkowe najlepiej zostawić w domu, nie będzie możliwości przechowania ich w budynku liceum.

     • Integracja klasy 1i profil ekonomiczno-społeczny

      W dniach 29 - 30 maja 2023 roku uczniowie klasy 1i mieli okazje uczestniczyć w wycieczce do Krzyżowej. Ta malownicza miejscowość zachwyciła nas swoja historią i pięknem przyrody.

      Spacerując po urokliwym terenie ośrodka w Krzyżowej, mieliśmy okazje podziwiać piękne krajobrazy.

      Wizyta w Krzyżowej pozwoliła nam na poznanie mechanizmów działania dyskryminacji oraz stereotypów, ale była również doskonała lekcja historii.

      Była to nie tylko okazja do nauki i odkrywania nowych miejsc, ale również doskonała okazja do integracji i budowania więzi miedzy uczniami.

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...