• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O FRANKOFONII
     • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O FRANKOFONII

      Oto zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Frankofonii:

      I miejsce: Aleksandra Rudnicka (Liceum Salezjańskie): 25 pkt

      II miejsce: Małgorzata Meller (Liceum Ogólnokształcące nr VIII): 24,5 pkt

      III miejsce: Antoni Lubieniecki (Liceum Ogólnokształcące nr VII): 24 pkt

      GRATULUJEMY!

      W konkursie można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Punktacja pozostałych uczestników została podana nauczycielom, którzy zgłosili Was do konkursu.

     • SYMULACJE ROZMÓW REKRUTACYJNYCH

      Nasze liceum rozpoczęło w tym roku szkolnym współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Przystanek". Efektem współpracy było zaproszenie do szkoły pracowników Crédit Suisse, którzy przeprowadzili w klasie III B symulacje rozmów rekrutacyjnych (również w języku angielskim).

      Dzięki tym spotkaniom uczniowie mogli się przekonać, jak duże znaczenie podczas takiej rozmowy ma pewność siebie, świadomość własnego wizerunku oraz umiejętności komunikacyjne. Mamy nadzieję, że pozostałe klasy III również będą miały ochotę wziąć udział w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych i zaprezentować swoje mocne strony, a przy okazji wiele się o sobie dowiedzieć. Dziękujemy pracownikom Crédit Suisse za otwartość i zaangażowanie!

     • WYSTAWA KSIĄG PAMIĄTKOWYCH


      W dniach od 28 lutego do 11 marca br. biblioteka w budynku B była „centrum wspomnień” po Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej. 26 uczniów z klas III maturalnych odpowiedziało na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza, pani Joanny Podolczak, i skorzystało z wystawy ksiąg pamiątkowych tej szkoły.

      Liczne fotografie okolicznościowe przywołały na pamięć miejsca, sytuacje, wydarzenia. Symboliczna „łezka w oku” popłynęła na widok zdjęć klasowych z dawnymi nauczycielami, dreszcz emocji – na wspomnienie kolegów z „tamtych lat”. Jednak najwięcej dobrej zabawy, wyrażanej salwami śmiechu, dostarczyło oglądającym „spotkanie z samym sobą” z „młodych lat” – z tej odległej/nieodległej przeszłości.

      Co ciekawe, bibliotekę odwiedziła również trójka absolwentów Gimnazjum nr 30, w tym dwóch - naszego liceum, a obecnie studentów wrocławskich uczelni. O wydarzeniu goście dowiedzieli się z ogłoszenia zamieszczonego na Facebook’u naszej szkoły.


      Kto skorzystał – tego korzyść!


      Dobry humor i miłe wspomnienia…

     • SZKOLNY POLIGLOTA

      18 marca 2022 uczennica naszego liceum, Amelia Kopacz z klasy 30g, zajęła 2 miejsce w finale międzyszkolnego konkursu Szkolny Poliglota. Poziom konkursu był bardzo wysoki, Amelia wykazała się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami językowymi. Serdecznie gratulujemy. Oprawę muzyczną w czasie obrad jury zapewnił Mikołaj Korbiel oraz Patryk Sobieszek wraz ze swoją siostrą.

     • Dzień Św. Patryka - 2 konkursy

      Fundacja Kultury Irlandzkiej

      W ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej w projekcie 'Irlandia w szkole' zapraszam was do 2 konkursów organizowanych przez Fundację.
       

      Konkurs nr 1

      Kartka wypełniona nadzieją. 

      Nasz baner patrykowy jest kartką pocztową, na razie pustą, każdy z nas wpisać w nią może własną treść. Zieleń symbolizuje Irlandię, ale jest też kolorem nadziei – na lepsze jutro, świat bez wojny, cierpienia, dramatycznych wydarzeń, które dzieją się na naszych oczach. Zaprojektujcie zieloną, kartkę, uwzględniając irlandzkie shamrocki – symbol Dnia św. Patryka, dodajcie od siebie dodatkowe elementy. Wypełnijcie z drugiej strony kartkę słowami otuchy, nadziei, życzeniami uśmiechu, pozdrowienia i wyślijcie do kogoś ze swoich bliskich, przyjaciół, kolegów, znajomych, którzy potrzebują wsparcia. Taki mały z pozoru gest może wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. 

      Do nas na adres konkurs@fki.home.pl wyślijcie zdjęcie/skan/plik pdf  zaprojektowanej kartki (dołączcie dokument o klauzuli RODO; dostępny u nauczycieli anglistów). Czekamy na wasze projekty do 15 marca, 17 marca ogłosimy zwycięzców konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację.

      Najlepsze projekty wydrukujemy jako prawdziwe karty pocztowe. 
       

      Konkurs nr 2

      Patrykowy clipart, 

      Internet wypełniony jest patrykowymi, zielonymi clipartami. Zaprojektuj taki, w którym kolor zielony będzie też przesłaniem nadziei, która jest nam bardzo potrzebna. Cliparty wysyłajcie na adres konkurs@fki.home.pl do 15 marca w postaci czyteknego zdjęcia/skanu/pliku pdf (plus klauzula o RODO), a 17 marca ogłosimy zwycięzców konkursu. 
      Tutaj też przewidziane są nagrody rzeczowe przygotowane przez Fundację.

      Dzień świętego patryka plakat z wizerunkiem krasnoludka. wektorowa Fototapeta • Fototapety chmura, tęcza, piwo | myloview.pl

      Zapraszamy do zabawy!

      Szczęśliwego Dnia św. Patryka! 

      Lá fhéile Pádraig sona dhuit!
       

       


       
     • POMOC DLA UKRAINY

      Zbieramy w bibliotece w budynku A: żywność, ale tylko ta długoterminowa jak makaron, ryż, konserwy itd., śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki i apteczki.NIE BĘDĄ ZBIERANE inne artykuły, np. odzież!

    • KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • KONKURS ORTOGRAFICZNY

      Drodzy miłośnicy języka francuskiego!

      Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie ortograficznym „Dictée apprivoisée”, który odbędzie się w naszym liceum nr VIII w czwartek 31 marca 2022r o godzinie 12:40 (6 lekcja) w budynku B.

     • wyniki - gra kahoot: Dzień Języka Ojczystego

      Wyniki konkursu - Dzień Języka Ojczystego – kahoot 

      W konkursie wzięło udział 70 osób.  

       I miejsce zajęli z wynikiem 25 000 punktów:  

      - Klasa 3A po podstawówce  

      - Klasa 3E po podstawówce  

      - Klasa 1A 

      - Klasa 2F 

      - Klasa 3F 

       

      II miejsce z wynikiem 24 000 punktów zajęła: 

      - Klasa 1C 

       

      III miejsce z wynikiem 18 000 punktów zajęła: 

      - Klasa 2E 

       

      W konkursie również wzięli udział uczniowie klas: 

      2B, 1D, 3Cg, 1F, 1E 

       

      Trzeba zaznaczyć, że w klasie 3a, 3e i 1a było wielu grających. Dziękujemy za wspólną zabawę! 

      Wszystkim osobom, które wzięły udział w grze, dziękujemy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

       

     • CZUJĘ CHEMIĘ!

      Ogólnopolski konkurs biologiczno – chemiczny dla uczniów szkół średnich

      Serdecznie zapraszamy uczniów zainteresowanych chemią i biologią do wzięcia udziału w ciekawym konkursie.  

      Konkurs składa się z dwóch etapów: testu wiedzy  z zakresu wiedzy z  biologii, chemii, dotyczący tematyki zmysłów człowieka  oraz wykonaniu i prezentacji posteru naukowego na temat wybranego zmysłu człowieka. Oba etapy przeprowadzone będą w formie online.

      Dla zainteresowanych Uczelnia organizuje cykl spotkań online, który przybliży tematykę konkursową oraz przygotuje uczestników do udziału w konkursie.

      Szczegóły, regulamin i wszystkie informacje pod adresem https://wsiiz.pl/czuje-chemie

      Szkolnym koordynatorem konkursu jest Pan Piotr Rzepkowski. Na zgłoszenia, osobiście lub przez dziennik Librus, czekamy do 11.03.

     • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

       Wrocław 2022-02-21                                                                                                                                                                                     

                                                         Szanowni Rodzice!

      Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
      i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
      o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji.  Co więcej, od 11  lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały  nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

      Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
      do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.

      Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
      o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.

      Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
      i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.

       Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
      w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie  będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.

      Żyjemy w szumie informacyjnym,  tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.

      Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag
      i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.

                                                                                       Z życzeniami zdrowia i szacunkiem

                                                                                                      Roman Kowalczyk

                                                                                     Dolnośląski Kurator Oświaty

      v

     • 21.02.2022 - Dzień Języka Ojczystego - kahoot

      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO – EKONOMIK ŚWIDNICA
      Klasa 2c z okazji tego dnia przygotowała dla Was grę kahoot. Zagrać może każdy (liczy się czas i poprawność odpowiedzi na 24 pytania); quiz to punkty w lidze klas!
      Aby zagrać wchodzimy na stronę kahoot.it i wpisujemy kod 09543272 lub przez link
      https://kahoot.it/challenge/09543272?challenge-id=d59dd90f-f941-4fd0-b0af-874d74e11716_1645436304086
      Gra działa do niedzieli 27 lutego do godziny 20! I pamiętajcie, by wpisując nicka podać klasę, bez tego nie będzie punktów do ligii klas!
      Życzymy dobrej zabawy!
      2c
  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...