• SYMULACJE ROZMÓW REKRUTACYJNYCH

      Nasze liceum rozpoczęło w tym roku szkolnym współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Przystanek". Efektem współpracy było zaproszenie do szkoły pracowników Crédit Suisse, którzy przeprowadzili w klasie III B symulacje rozmów rekrutacyjnych (również w języku angielskim).

      Dzięki tym spotkaniom uczniowie mogli się przekonać, jak duże znaczenie podczas takiej rozmowy ma pewność siebie, świadomość własnego wizerunku oraz umiejętności komunikacyjne. Mamy nadzieję, że pozostałe klasy III również będą miały ochotę wziąć udział w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych i zaprezentować swoje mocne strony, a przy okazji wiele się o sobie dowiedzieć. Dziękujemy pracownikom Crédit Suisse za otwartość i zaangażowanie!

     • WYSTAWA KSIĄG PAMIĄTKOWYCH


      W dniach od 28 lutego do 11 marca br. biblioteka w budynku B była „centrum wspomnień” po Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej. 26 uczniów z klas III maturalnych odpowiedziało na zaproszenie nauczyciela bibliotekarza, pani Joanny Podolczak, i skorzystało z wystawy ksiąg pamiątkowych tej szkoły.

      Liczne fotografie okolicznościowe przywołały na pamięć miejsca, sytuacje, wydarzenia. Symboliczna „łezka w oku” popłynęła na widok zdjęć klasowych z dawnymi nauczycielami, dreszcz emocji – na wspomnienie kolegów z „tamtych lat”. Jednak najwięcej dobrej zabawy, wyrażanej salwami śmiechu, dostarczyło oglądającym „spotkanie z samym sobą” z „młodych lat” – z tej odległej/nieodległej przeszłości.

      Co ciekawe, bibliotekę odwiedziła również trójka absolwentów Gimnazjum nr 30, w tym dwóch - naszego liceum, a obecnie studentów wrocławskich uczelni. O wydarzeniu goście dowiedzieli się z ogłoszenia zamieszczonego na Facebook’u naszej szkoły.


      Kto skorzystał – tego korzyść!


      Dobry humor i miłe wspomnienia…

     • SZKOLNY POLIGLOTA

      18 marca 2022 uczennica naszego liceum, Amelia Kopacz z klasy 30g, zajęła 2 miejsce w finale międzyszkolnego konkursu Szkolny Poliglota. Poziom konkursu był bardzo wysoki, Amelia wykazała się ogromną wiedzą oraz umiejętnościami językowymi. Serdecznie gratulujemy. Oprawę muzyczną w czasie obrad jury zapewnił Mikołaj Korbiel oraz Patryk Sobieszek wraz ze swoją siostrą.

     • Dzień Św. Patryka - 2 konkursy

      Fundacja Kultury Irlandzkiej

      W ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej w projekcie 'Irlandia w szkole' zapraszam was do 2 konkursów organizowanych przez Fundację.
       

      Konkurs nr 1

      Kartka wypełniona nadzieją. 

      Nasz baner patrykowy jest kartką pocztową, na razie pustą, każdy z nas wpisać w nią może własną treść. Zieleń symbolizuje Irlandię, ale jest też kolorem nadziei – na lepsze jutro, świat bez wojny, cierpienia, dramatycznych wydarzeń, które dzieją się na naszych oczach. Zaprojektujcie zieloną, kartkę, uwzględniając irlandzkie shamrocki – symbol Dnia św. Patryka, dodajcie od siebie dodatkowe elementy. Wypełnijcie z drugiej strony kartkę słowami otuchy, nadziei, życzeniami uśmiechu, pozdrowienia i wyślijcie do kogoś ze swoich bliskich, przyjaciół, kolegów, znajomych, którzy potrzebują wsparcia. Taki mały z pozoru gest może wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. 

      Do nas na adres konkurs@fki.home.pl wyślijcie zdjęcie/skan/plik pdf  zaprojektowanej kartki (dołączcie dokument o klauzuli RODO; dostępny u nauczycieli anglistów). Czekamy na wasze projekty do 15 marca, 17 marca ogłosimy zwycięzców konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Fundację.

      Najlepsze projekty wydrukujemy jako prawdziwe karty pocztowe. 
       

      Konkurs nr 2

      Patrykowy clipart, 

      Internet wypełniony jest patrykowymi, zielonymi clipartami. Zaprojektuj taki, w którym kolor zielony będzie też przesłaniem nadziei, która jest nam bardzo potrzebna. Cliparty wysyłajcie na adres konkurs@fki.home.pl do 15 marca w postaci czyteknego zdjęcia/skanu/pliku pdf (plus klauzula o RODO), a 17 marca ogłosimy zwycięzców konkursu. 
      Tutaj też przewidziane są nagrody rzeczowe przygotowane przez Fundację.

      Dzień świętego patryka plakat z wizerunkiem krasnoludka. wektorowa Fototapeta • Fototapety chmura, tęcza, piwo | myloview.pl

      Zapraszamy do zabawy!

      Szczęśliwego Dnia św. Patryka! 

      Lá fhéile Pádraig sona dhuit!
       

       


       
    • KONKURS ORTOGRAFICZNY
     • KONKURS ORTOGRAFICZNY

      Drodzy miłośnicy języka francuskiego!

      Zapraszamy Was serdecznie do udziału w konkursie ortograficznym „Dictée apprivoisée”, który odbędzie się w naszym liceum nr VIII w czwartek 31 marca 2022r o godzinie 12:40 (6 lekcja) w budynku B.

     • wyniki - gra kahoot: Dzień Języka Ojczystego

      Wyniki konkursu - Dzień Języka Ojczystego – kahoot 

      W konkursie wzięło udział 70 osób.  

       I miejsce zajęli z wynikiem 25 000 punktów:  

      - Klasa 3A po podstawówce  

      - Klasa 3E po podstawówce  

      - Klasa 1A 

      - Klasa 2F 

      - Klasa 3F 

       

      II miejsce z wynikiem 24 000 punktów zajęła: 

      - Klasa 1C 

       

      III miejsce z wynikiem 18 000 punktów zajęła: 

      - Klasa 2E 

       

      W konkursie również wzięli udział uczniowie klas: 

      2B, 1D, 3Cg, 1F, 1E 

       

      Trzeba zaznaczyć, że w klasie 3a, 3e i 1a było wielu grających. Dziękujemy za wspólną zabawę! 

      Wszystkim osobom, które wzięły udział w grze, dziękujemy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

       

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław
     ul.Zaporoska 71
     Poland
    • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
    • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
    • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
     Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...