• Pierwszy cykl Eurolekcji juź za nami

• Za nami pierwszy cykl eurolekcji przeprowadzonych przez organizację Europe4youth oraz Fundację Centrum Aktywności Twórczych. Eurodesk Polska, w których uczestniczyło ponad 190 uczennic i uczniów naszej szkoły.

• Weekendowe zajęcia z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej

• Zapraszam uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi na warsztaty SmartUP Academy.

Bezpłatne, weekendowe zajęcia poprowadzą wykładowcy Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz eksperci sektora farmaceutycznego, pracujący na co dzień w obszarze badań i rozwoju.

Zainteresowani uczniowie mogą zapisać się na następujące zajęcia:

• 13 marca – Inteligentne kosmetyki kolorowe – mit czy przyszłość?
            • 20 marca – Projektowanie współczesnych leków oraz biotechnologiczne strategie ich otrzymywania
            • 17 kwietnia – Elektrochemia dla każdego – z czego wynika siła reakcji redoks?
            • 24 kwietnia – Igła w stogu siana, czyli po okruszkach do celu – Kto używał materiału wybuchowego?
            • 15 maja – Mikrokosmos, czyli mali towarzysze broni lub wrogowie oraz jak ich rozpoznać?
            • 25 maja – ELISA czy Western – oto jest pytanie?

Szczegółowe opisy poszczególnych warsztatów oraz formularz rejestracyjny są dostępne na stronie adamedsmartup.pl/warsztaty. Zajęcia odbędą się w formie online. Zapisy prowadzone są indywidualnie.

• Projekt "Chemia na mapie Wrocławia"

• Zachęcam uczniów klas I - II do wzięcia udziału w projekcie "Chemia na mapie Wrocławia". Należy przygotować 3-4 osobiście wykonane zdjęcia nazw ulic, placów, parków itd., które związane są z chemią lub słynnymi chemikami. Do każdego zdjęcia trzeba dołączyć krótki opis tego, co widnieje na nazwie, np. charakterysytkę danego pieriwastka, czy związku chemicznego lub kilka słów o sławnym chemiku, jeśli w nazwie ulicy jest nazwisko naukowca. Pracę należy przygotować w formie niewielkiego plakatu, którego zdjęcie wyślecie przez Teams do Pana Piotra Rzepkowskiego. Plakat można też osobiście przynieść do szkoły. Na zgłoszenia czekamy do 31.03.2021.

• "Studia za granicą"- webinarium.

• „Jak zacząć poszukiwania właściwej uczelni za granicą?”, „Czy studiując za granicą można utrzymać się bez pomocy rodziców?”
            Zapraszamy na webinarium zorganizowane przez Eurodesk Polska z Patrycją i Olą, dwiema Polkami, które wyjechały na studia za granicę.
            Naszych gości zapytamy m.in. o rekrutację, o koszty życia na miejscu oraz o to, czy nie żałują podjętej decyzji.

• Dzień Języka Ojczystego. International Mother Language Day.

• Z czyjej inicjatywy został ustanowiony Dzień Języka Ojczystego?
            Dlaczego ustanowiono Dzień Języka Ojczystego?

Odpowiedzi na te pytania i wiele więcej dowiesz się z filmów i quizów, które bedziemy zamieszczać codziennie do 21 lutego 2021 na naszej stronie.
            Zapraszamy do zabawy:)
        • OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2020/2021

• Z przyjemnością informujemy, że do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowały się dwie uczennice:

Amelia KOPACZ z klasy II 0g
            Jagoda ROŻEN z klasy II Cg

GRATULUJEMY!
        • Sukcesy uczniów Ósemki 2020/2021 - język polski

• Uczennice z klas 2: Julia Wdowiak (59p./max.60p.), Wiktoria Grabowiec (56p./max.60p.) i Agata Pankros (53p./max.60p.) będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
            Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
            EJ
        • Olimpiada Geograficzna

• Dnia 06.02.20201 Obornikach Śląskich odbył się etap okręgowy Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentował Kacper Konieczny z klasy 2Bg.
        • DELF MARZEC 2021

• Uczniowie przystępujący do egzaminu DELF w marcu, proszeni są o uiszczenie opłaty za egzamin do 7 lutego (szczegóły w Librusie).
        • Szkolenie dla Młodszych Ambasadorów

• Dnia 25.01.2021 r. uczniowie naszej szkoły, uczestniczący w programie "Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego", wzięli udział w szkoleniu online dla młodszych ambasadorów w programie EPAS, prowadzonym przez trenera Mateusza Koniecznego.