• OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

Cześć wszystkim!
            Jesteśmy 5-osobową grupą, w 2/5 z naszego liceum (Julia Franczuk z kl. 2o i Dawid Smajdor z kl. 1o). W ramach całej ekipy, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na zorganizowany przez nas koncert  "Start Art!" w dniu 14.03.2020 o godz. 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki. Koncert organizujemy w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Będziecie mieli okazję posłuchać bardzo utalentowanych artystów oraz wziąć udział w warsztatach (poprowadzonych przez trenerów improwizacji z Akademii Improwizacji) o tym jak walczyć z hejtem, akceptować siebie i swoje błędy tak, aby stanowiły one dla nas "trampolinę" aby pokonywać własne słabości. Będziecie mieli też okazję zobaczyć osoby z "The Voice Kids"!
            Chcielibyśmy, aby nasi artyści mieli wspaniałą i jak największą widownie, dlatego Was wszystkich (Nauczycieli i Uczniów),  serdecznie zapraszamy.
            Liczymy na dużą frekwencję :)

Do zobaczenia,
            Julia Franczuk, Dawid Smajdor z całą ekipą "Start Art!"

• zaproszenie do konkursu Pokój – PAIX

Z inicjatywy Pani Mariny Picasso, już po raz drugi UNESCO i France Télévisions zapraszają uczniów polskiej sieci szkół Stowarzyszonych UNESCO do udziału artystycznym konkursie: „Pokój - międzynarodowy konkurs młodzieży w służbie pokoju” (PAIX).

Jest to działanie zainspirowane najważniejszą ideą misji UNESCO, jaką jest budowanie pokoju w umysłach ludzi.

W I edycji konkursu PAIX, pilotażowej, przedmiotem działań były rysunki, fotografie i filmy poświęcone tematyce pokojowej. W konkursie wzięło udział kilka naszych szkół, a XIII LO
            z Łodzi odniosło sukces, zdobywając wyróżnienie specjalne za film „O jeden  krok za daleko”. Informowaliśmy o tym poprzez naszą stronę:

W II edycji przedmiotem zmagań konkursowych będzie tworzenie gier na temat pokoju, pisanie o nim piosenek oraz ponownie realizacja filmów. W związku z wprowadzeniem nowych, ciekawych form prac, organizatorzy postanowili, że i w tej edycji weźmie udział tylko siedem zaproszonych krajów:  Belgia, Francja, Polska, Republika Beninu, Argentyna, Indie i Liban.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się we wrześniu 2020 z okazji Światowego Dnia Pokoju w siedzibie France Télévisions w Paryżu.

• XLVI Olimpiada Geograficzna

XLVI  OLIMPIADA GEOGRAFICZNA    8-9.02 2020  w Opolu  to start naszych  dwóch uczonych  mężów

Piotra Woźniaka  3a  i  Kacpra  Koniecznego  1b.

Zawody  tej  rangi  niezmiernie  trudne  z nieprzewidywalną  kreatywnością  układających  test  i  quiz.

Wymagają  rozleglej, ponadprzeciętnej  wiedzy  geograficzno-historyczno- matematycznej.

Swoboda  wystąpień  publicznych, krasomówstwo  i  umiejętność  działania  pod  presją  czasu  to

wielce  pożądane  atuty  zawodników.

W  pierwszym dniu odbyły  się   testy  (  45 min, 60 min, 45  min), rozdzielane krótkimi  przerwami,

a po obiedzie  uczestnicy olimpiady zwiedzali  Opole.

W  oczekiwaniu  na  wyniki  wysłuchali  wykładu  podróżnika  Krzysztofa  Lisowskiego  pt. W  krainie

Szerpów.

W późnych  wieczornych  godzinach  stało się  jasne, kto  z  72  zawodników  przystąpi  do II  tury

następnego  poranka.

Świetnie  nasze liceum  reprezentował  Kacper  Konieczny . Zdobył maksymalną  ilość  punktów za

odpowiedz  przy  mapie, niezły  wynik  za  quiz, ostatecznie  plasując  się  na  11  pozycji  spośród

21  startujących.

Chylimy  czoła  przed obu  naszymi zawodnikami. Doceniamy  ich  wielkie  zaangażowanie w

napisanie  pracy  wymagającej  wielu  wyjazdów  w  teren , pracę z  mapą,  przygotowanie

merytoryczne, rozwiązywanie  zadań i  pokonywanie  własnych  słabości.

nauczyciele geografii

• DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI

Zwolniło się jedno miejsce w projekcie Dolnośląska Szkoła pod Żaglami adresowanym do uczniów klas drugich i pierwszych po gimnazjum. Przypominamy, że rejs odbędzie się na pokładzie STS Pogoria w terminie 10.04.-10.05.2020 na trasie z San Remo (Włochy) do Cherbourga (Francja). Zgłoszenie należy wysłać do pani Anny Dubaniowskiej przez dziennik Librus do piątku 7 lutego.

• SPOTKANIE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA POD  ŻAGLAMI
          • SPOTKANIE DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA POD ŻAGLAMI

Spotkanie organizacyjne Dolnośląskiej Szkoły Pod Żaglami odbędzie się 2 marca 2020r. o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Hobbit przy pl. Św. Macieja 5A we Wrocławiu. W ramach spotkania omówione zostaną następujące tematy: program edukacyjny DSPŻ, przygotowanie indywidualne uczestnika, ostateczna odpłatność uczestnika, uzupełnianie danych dla potrzeb organizacyjnych (lista załogi, itp.)

Będzie to okazja spotkać się z kadrą DSPŻ i uzyskać wszelkie istotne informacje. Obecność na spotkaniu organizacyjnym jest dla wszystkich uczestników obowiązkowa. Zainteresowani rodzice będą mile widziani na spotkaniu. Czas trwania jest przewidywany na ok. 1,5h.

Remigiusz B. Trzaska

• ZAPISY NA EGZAMINY DELF 2020

Zapisy na egzamin DELF (sesja marcowa - poziomy A1, A2, B1, B2) są jeszcze możliwe do piątku 7 lutego.

Egzamin pisemny w sesji marcowej odbędzie się w sobotę 7 marca. Egzaminy ustne odbedą się w terminie 9-13 marca.

Kolejna sesja egzaminacyjna zaplanowana jest na czerwiec: 6 czerwca (sobota) egzamin pisemny, egzaminy ustne w terminie 6-13 czerwca 2020.

Uczniowie, którzy chcą przystąpić do egzaminu w marcu proszeni są o wysłanie zgłoszenia przez dziennik Librus do pani Anny Dubaniowskiej.