• Wymiana listów ze szkołą w Korei

• 22.02.2017 13:52
        • Dzięki pomocy Ambasdora Polski w Korei udało nam się nawiązać współpracę ze szkołą w Korei w Seulu - Shinhwa Middle School
          로고.
          W ramach tej współpracy 27 uczniów z naszej szkoły ma swoich przyjaciół od pióra w Seulu. Z końcem stycznia otrzymaliśmy listy od nich:

• Cambridge English Penfriends - wymiana listów

• 22.02.2017 13:49
        • W ramach projektu międzynarodowego Cambridge English Penfriends realizowanego we współpracy z Cambridge English, nasza szkoła współpracuje ze szkołą we Włoszech w Weronie
          - Liceo Scientifico Statale Angelo Messedaglia -

oraz szkołą Beautiful Seasons American English z New Taipei City na Tajwanie - .
          Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do projektu, zapraszam do mnie.
        • Wyniki konkursu Euroscola 2017

• 21.02.2017 13:39
        • Wyniki konkursu Euroscola 2017

Euroscola
          12 stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej - Euroscola 2017, którego nagrodą główną jest dofinansowywany wyjazd do Strasburga, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz udział w spotkaniu młodzieży biorącej udział w konkursie Euroscola, organizowany w przyszłym roku szkolnym.
          Dostaliśmy się do 2 etapu, jako jedna z 2 szkół z Wrocławia, uzyskując 58 punktów na 60! Gratulacje i powodzenia w drugim etapie - tworzeniu filmu lub fotoreportażu!
        • Podsumowanie projektu 'This is Our Time 2016'

• 06.12.2016 22:49
        • 25 listopada 2016 to dzień, w którym grupa uczniów z naszej szkoły biorąca udział w projekcie ‘This is Our Time 2016’ podjęła się 3 zadań:

1. Wykonali projekt zegara reprezentującego czas i powiązanego z motywem przewodnim tegorocznej edycji projektu: ‘time and time again.’ Projekt wykonały uczennice 1a: Ola Kubaja i Anastazja Ganiebna i wiązał się z mijającymi porami roku. Oto ich praca, którą możemy zobaczyć również w naszej czytelni:

1. Wykonaliśmy własne selfie tak jak i inni uczniowie z całego świata biorący udział w projekcie:

1. Wzięli udział w konkursie ‘Unite the Nations,’ w którym uczymy się o innych krajach i dzielimy się wiedzą o naszym kraju z innymi. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 30 szkół z 12 krajów i musieliśmy zmierzyć się z 275 pytaniami z 5 dziedzin: sportu,  sztuki, historii, geografii i spraw bieżących/polityki. Osoby biorące udział w tym wydarzeniu to:

Ćwichuła Weronika 1a, Ganiebna Anastazja 1a, Gawałkiewicz Filip 3o, Kapitanowicz Maksymilian 3c, Kowalik Victor 3o, Kubaja Aleksandra 1a, Masełko Katarzyna 1c, Mołdawan Weronika 1c, Polańska Aleksandra 1a, Sozański Maciej 3o, Ziółkowski Krzysztof 1a.

Zdobyliśmy PIĄTE MIEJSCE! Oto oficjalne wyniki:

Miejsce 1: Lord Elgin PS z London w Kanadzie- wynik 90%

Miejsce 2: Affliated High School of Chung- Hsing University z Taichung w Tajwanie – wynik 83%
          Miejsce 3: University Heights z London w Kanadzie- - wynik 80%

Miejsce 4: Primary School Popovaca z Popovaca w Chorwacji – wynik 78%

Miejsce 5: Liceum Ogolnoksztalcace VIII z Wroclaw w Polsce – wynik 77.5%

Ogromne gratulacje!

Oczywiście wcześniej już wzięliśmy udział w wydarzeniu ‘ Virtual Newspaper: tolerance’, o którym już pisałam.

Wszystkie informacje o tym wydarzeniu i o samym projekcie możecie poczytać na stronie:

www.timeproject.org oraz na stronie facebooka www.facebook.com/ThisIsOurTimeproject

Zapraszam do lektury  i zachęcam do wzięcia udziału w projekcie w przyszłym roku.

• Nowy konkurs Euroscola 5-19 grudnia 2016

• 22.11.2016 22:51
        • Euroscola
          Parlament Europejski zaprasza młodzież w wieku 16- 18 lat z krajów członkowskich Unii Europejskiej do udziału w kolejnej edycji programu Euroscola. Nagrodą w konkursie jest wizyta w Parlamencie Europejskim w Strasburgu i poznanie jego funkcjonowania. Więcej o konkursie na http://euroscola.pl/nowy-konkurs-euroscola-5-19-grudnia-2016/#entry-content

W tym roku konkurs składa się dwóch etapów:

• etap I: quiz internetowy z wiedzy o Unii Europejskiej na stronie www.euroscola.pl realizowany w terminie 5-19 grudnia
          • etap II: zadanie kreatywne w formie filmu lub fotoreportażu

Do drugiego etapu przechodzą grupy, które uzyskały w quizie minimum 50%, czyli 30 punktów. Grupa uczniów, która może otrzymać nagrodę to 10-24 uczniów wraz z 2-3 opiekunmi.
          Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Strasburga!

Zachęcam do udziału w konkursie! Czekam na zgłoszenia.