• Pierwszy cykl Eurolekcji juź za nami

• 26.02.2021 11:18
      • Za nami pierwszy cykl eurolekcji przeprowadzonych przez organizację Europe4youth oraz Fundację Centrum Aktywności Twórczych. Eurodesk Polska, w których uczestniczyło ponad 190 uczennic i uczniów naszej szkoły.

• Tematy, które cieszyły się największą popularnością to Eurostudia, podczas których uczestnicy dowiedzieli się o zasadach rekrutacji w UE, wymaganym stopniu znajomości języka obcego, możliwości ubiegania się o stypendia lub pracę. Uczniowie pytali o koszty życia w różnych państwach oraz formalności związane z pobytem. Ponadto, uczniowie mieli okazję poznać historie osób, które studiowały za granicą i zadać im nurtujące ich pytania.

Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszył się wolontariat zagraniczny wśród młodzieży W trakcie lekcji uczniowie analizowali najważniejsze zagadnienia związane z wolontariatem za granicą i poznali istniejące programy oraz dowiedzieli się, gdzie szukać informacji na aktualnych możliwości. W trakcie części tych lekcji uczniowie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim z wolontariuszem przebywającym w Polsce w ramach eurowolontariatu. Prowadzący również zwrócił uwagę młodzieży, jak ważne jest umiejętne podkreślenie swoich kompetencji.

Europraca to kolejny temat, z którym mogli się zapoznać uczniowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, na co należy zwrócić uwagę przed wyjazdem do pracy w UE, jak się przygotować, co zrobić, by uniknąć niebezpieczeństw pracując w  innym unijnym kraju.