• Nagłówek

• Zdążyć przed zimą

• Wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującym, bezdomnym, biednym, zachęcamy do poszukania w domowych szafach i oddania w ręce, które tego potrzebują następujących rzeczy: kocy, pledów, ciepłej odzieży męskiej, koszulek bawełnianych, ręczników. Jeśli w domu zostały niewykorzystane do przetworów słoiki (duże), też przydadzą się w jadłodajni dla bezdomnych. Dary można przynosić do pokoju pedagoga i psychologa w budynku A oraz do psychologa i pedagoga w budynku B. dary zbieramy do końca miesiąca października.

• Bieg dla Oli

• Zachęcamy wszystkie osoby lubiące sport i /lub pomagać innym, do udziału w biegu, który organizuje biegająca mama z biegającymi lub zabieganymi przyjaciółmi, aby wspomóc zbiórkę na operację kręgosłupa i rehabilitację 14-letniej Oli, uczennicy SP 23 we Wrocławiu.
        Szansą na normalne życie dla niej jest operacja kręgosłupa najnowszą metodą leczenia operacyjnego tego typu skolioz - Vertebral Body Tethering (VBT) w Niemczech.
        W Polsce nie ma szansy na taką operację.
        Metoda pozwala skorygować skoliozę zachowując ruchomości kręgosłupa, co jest ogromnie ważne dla Oli - tancerki, osoby bardzo aktywnej fizycznie.
        Zgłosić się może każdy - jeśli biegasz, zdecyduj się  na bieg i wybierz dystans - 1km lub 5 km lub
        10km.

Jeśli nie biegasz, a chcesz pomóc, zdecyduj, jaką podejmiesz inną DOWOLNĄ aktywność fizyczną.
        Jak to zrobić?
        Zapisz się na bieg - https://liblink.pl/GcBGgbSNtq

• Miasteczko integracyjne

• Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu organizuje w dniach 25-27 września br. wydarzenie o charakterze edukacyjno - kulturalnym o nazwie Miasteczko Integracyjne. Wydarzenie będzie miało formę on-line. Ma zwrócić ono uwagę młodzieży na problemy i potrzeby współczesnego świata a także zainspirować do działań lokalnych na rzecz pokoju w wymiarze globalnym. W programie dyskusje i warsztaty w grupach międzynarodowych, występy artystyczne, spotkania z zaproszonymi gośćmi. Warunkiem uczestnictwa jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikacyjnym. Zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy tylko do 18.09 2020.