• Szkoła z poezją

• Nasze liceum przystąpiło w tym roku szkolnym do konkursu „Szkoła z poezją”, realizowanego przez fundację Europejskie Spotkania Pisarzy we Wrocławiu. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie współczesną literaturą uczniów wrocławskich szkół średnich. W drugiej edycji konkursu udział bierze sześć placówek, których uczniowie walczą o tytuł Najbardziej poetyckiej szkoły Wrocławia.

W ciągu roku szkolnego 2012/2013 uczniowie realizować będą specjalne zadania. Najważniejsze z nich to założenie koła literacko-dziennikarskiego oraz prowadzenie bloga. Nad wszystkimi pracami czuwać będą nauczyciele-opiekunowie: Izabella Kubicka i Małgorzata Borowczak.

Na blogach recenzowane będą książki, zapowiadane i relacjonowane wydarzenia literackie, przeprowadzane wywiady. Premiowana będzie pomysłowość, innowacyjność, multimedialność, poprawność językowa, sposób zarządzania treścią na blogu, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz realizacja wyznaczonych zadań.

Raz w miesiącu do każdej ze szkół zawita jeden z uznanych polskich poetów lub krytyków.

Dodatkowo z myślą o uczestnikach „Szkoły z poezją” w siedzibie Fundacji Europejskich Spotkań Pisarzy w Przejściu Garncarskim 2, w ramach Pogotowia Literackiego, odbywać się będą zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa, pisarstwa, translacji i krytyki,

Wyłonienie zwycięskiej szkoły nastąpi podczas 18. Edycji Europejskiego Portu Literackiego Wrocław 2013. Najlepsze liceum, oprócz tytułu Najbardziej poetyckiej szkoły Wrocławia, otrzyma 5 tysięcy złotych. Dodatkowymi nagrodami wyróżnieni zostaną najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie.

Informacje o bieżących dokonaniach i sprawozdania z ich realizacji można znaleźć na naszym blogu: loviiiwroc.blogspot.com