• Mali Odkrywcy z Oporowa

• 20.06.2017 00:01
        • W dniu 14 czerwca nasze szkolne laboratorium odwiedzili uczniowie jednej z klas pierwszych szkoły podstawowej z Oporowa. Mali naukowcy zobaczyli jak pracują drożdże, jak zmieniają sie kolory w probówkach, obserwowali wulkan w zlewce, wykrywali cukry proste w winogronach, obserwowali zmiany zabarwienia wskażników w różnych środowiskach, porównywali właściwości metali, otrzymywali tlen oraz uczyli się obsługiwać mikroskop. Na koniec spotkania otrzymali kolorowe dyplomy a za wzorowe zachowanie znalazło się nawet i coś słodkiego. Na kolejnych badaczy przyrody czekamy w przyszłym roku szkolnym:)
        • Rozszerzenie 2016/17

• 12.05.2017 09:58
        • Kolejny rocznik kończy edukację w naszej szkole....mnóstwo wspólnych przeżyć, napisanych kartkówek i sprawdzianów, doświadczeń i emocji na obozach.... POWODZENIA KOCHANI NA MATURZE:)
        • Mikołajkowe zajęcia na Politechnice Wrocławskiej

• 04.04.2017 08:34
        • Mikołajkowe zajęcia na Politechnice Wrocławskiej
          W tym Roku szkolnym ośmiokrotnie odwiedzaliśmy laboratorium na Politechnice Wrocławskiej. Zajęciao dbyły się pod kierunkiem Pań Doktorantek i dotyczyły :
          - Analizy miareczkowej,
          - Właściwości alkoholi i fenoli,
          - Katalizy chemicznej,
          - Techniki sporządzania roztworów,
          - Badania właściwości węglowodanów,
          - Reakcji redoks
          Zajęcia były bardzo profesjonalnie poprowadzone i przygotowane
        • Gabinet im. Profesora Kuleszy

• 20.11.2016 18:41
        • Gabinet imienia Profesora Lecha Kuleszy
          Z inicjatywy Absolwentów Liceum Ogólnokształcacego nr VIII gabinet chemiczny mieszczacy się w sali nr 46 otrzymał imię Pana Profesora Lecha Kuleszy.
          Profesor Kulesza urodził się  5 X 1922 roku w Warszawie. Był żołnierzem Armii Krajowej i brał udział w Powstaniu Warszawskim. Był również jeńcem stalagu Altengrabow. Po wojnie przeniósł się do Wrocławia gdzie został nauczycielem chemii w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII. Był  wielkim autorytetem swoich uczniów i wychowanków, którzy wspominają swojego Profesora jako niezwykle wymagającego Nauczyciela i  doskonałego wykładowcę. Wielu uczniów Profesora Kuleszy obrało chemię jako przedmiot swojego zawodu. Również wielu z NIch jest w chwili obecnej profesorami chemii, cenionymi lekarzami a przede wszystkim szlachetnymi ludzmi.  Wychowankowie Profesora zdecydowali wspólnie iż chcieliby szczególnie wyróżnić swojego Wychowawcę nadając sali chemicznej Jego  Imię. We współpracy z Dyrekcją VIIILO doszło realizacji tego pomysłu w dniu Swięta Szkoły - 30.09.2016 roku. Prawie wszyscy Wychowankowie Profesora Kuleszy uczestniczyli w tej niezwykłej, podniosłej  uroczystości.
          Aneta Trybuła