• MAŁY KSIĄŻĘ W MOJEJ WYOBRAŹNI - wyniki konkursu plastycznego
     • MAŁY KSIĄŻĘ W MOJEJ WYOBRAŹNI - wyniki konkursu plastycznego

      ​Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Liczba prac, które do nas dotarły, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy 140 prac z wielu miast i miejscowości (Bielany Wrocławskie, Czarków, Gliwice, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Kościan, Łódź, Niemce, Nowy Sącz, Nowy Wiśnicz, Nysa, Ostrów Wielkopolski, Piastów, Pszczyna, Pyskowice, Rzeszów, Skierniewice, Sosnowiec, Świdnica, Tarnów, Warszawa, Włodawa oraz Wrocław). Tym samym nasz Wrocławski Konkurs Plastyczny bardzo szybko stał się konkursem o zasięgu ogólnopolskim. Wasze prace dostarczyły nam mnóstwo wzruszeń. Dziękujemy za to, że chcieliście poznać lub odświeżyć sobie historię Małego Księcia, który w tym roku świętuje okrągłą rocznicę urodzin i za to, że pokazaliście nam swoje talenty. Wierzcie nam, przy odpakowywaniu prac ochom i achom nie było końca! Serdecznie dziękujemy opiekunom uczestników i nauczycielom, którzy wspierali Was i służyli radą. Dziękujemy również jury, które w sześcioosobowym składzie dokonało trudnego wyboru zwycięskich prac.

      140 konkursowych prac podzieliliśmy na 3 kategorie :

      1. uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 50 prac

      2. uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych: 34 prace

      3. uczniowie szkół ponadpodstawowych: 56 prac

      Nagrodzonych uczestników wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 12:00 w siedzibie Stowarzyszenia Alliance Française we Wrocławiu (Rynek 58).

      Prace konkursowe można obejrzeć w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII we Wrocławiu podczas Drzwi Otwartych 15 kwietnia. Nagrodzone w konkursie prace będzie można również zobaczyć w siedzibie Stowarzyszenia Alliance Française we Wrocławiu w dniach 24-29 kwietnia.

      A oto wyniki konkursu wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac. 

      GRATULUJEMY!!!

     • Wycieczka historyczno-geograficzna: Padwa, Wenecja, Rzym, Florencja

      Po nocnej jeździe autokarem zwiedzamy Padwę, a w niej uniwersytet i polskie ślady, m.in. Jan Sobieski, Stefan Batory. Podziwiamy starówkę, bazylikę św. Antoniego i kaplicę Scrovegnich z freskami Giotta z XIV w.

      Do centrum Wenecji dopływamy tramwajem wodnym. Po starym mieście oprowadza nas mieszkająca tam Polka Ewa. Wąskie uliczki, po których trzeba iść gęsiego, kanały, wilgotne mury starych domów - to trzeba zobaczyć i żadne zdjęcia nie oddadzą tego klimatu...

      Wieczne miasto Rzym. „Cuda, panie, cuda”: Bazylika św. Piotra, Panteon, fontanna di Trevi, zamek św. Anioła, kaplica Sykstyńska, Koloseum.

      I to błękitne niebo.

      Ostatni dzień we Włoszech to piękna Florencja. Czujemy zmęczenie koniecznością oczekiwania na wejście do atrakcji turystycznych, a z drugiej strony pewien niedosyt, bo jeszcze długo moglibyśmy odkrywać uroki włoskich miast. A tymczasem... żegnaj Italio i do zobaczenia

     • Noc planszówek

       To była noc z piątku na sobotę 24/25 marca. Dopisali uczniowie, dobra energia i atmosfera zabawy. Do najpopularniejszych gier należała Mafia, Tajniacy, Taboo oraz Państwa/Miasta. Nie zabrakło muzyki na żywo, wspólnego śpiewania i pizzy. Było fantastycznie!

     • Warsztaty Językowe „W drodze do kariery” na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą dla klasy 1g

      W dniach 27- 30 marca uczniowie klasy 1g uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez przedstawicieli uczelni. Doskonalili umiejętności językowe i poznawali szeroką ofertę kształcenia proponowaną przez uniwersytet. Wybrali się również na niezwykłą wycieczkę do Berlina. W ciągu jednego dnia udało się poznać historię miasta oraz jego współczesne oblicze, czyli zobaczyć Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Pomnik Holokaustu, legendarne przejście graniczne Checkpoint Charlie, odbyć historyczną wędrówkę aleją Unter den Linden, podziwiać panoramę Berlina z wieży telewizyjnej Fernsehturm oraz

      obejrzeć w Muzeum Pergamońskim wyjątkową wystawę, multisensoryczną, która zmienia wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów. Uczniowie mieli okazję  przenieść się na chwilę do Azji Mniejszej, do jednego z najwspanialszych hellenistycznych miast- Pergamonu.

      W planie warsztatów znalazła się również wizyta w atrakcyjnej zarówno pod względem edukacyjnym, jak i wizualnym szkole Karl-Liebknecht-Gymnasium we Frankfurcie. Warsztaty językowe były świetne łączyły zdobywanie umiejętności z odpoczynkiem i zabawą.

     • Warsztaty językowe w Belgii dla klas dwujęzycznych francuskich 2f i 3f.

       

      Program warsztatów był bardzo bogaty: od 25 do 30 marca uczestnicy brali udział nie tylko w zajęciach językowych, ale także  rekreacyjnych, teatralnych, aktywizujących  mających na celu ćwiczenie języka francuskiego, poznanie jego melodii, zgłębianie struktur używanych w życiu codziennych.

      Uczniowie mieszkali w rodzinach belgijskich. Było to inspirujące i pozwoliło poznać kulturę, kuchnię i życie codzienne Belgów. Rodziny były bardzo sympatyczne.

      Była okazja spotkać się z imigrantami z Izraela, Afganistanu, Gwinei, Somalii, Syrii, Iraku i Salwadoru celem poznania ich życia w Belgii, jakie były ich początki, doświadczenia, trudności w nauce języka francuskiego itp.

      W ramach zajęć rekreacyjnych uczniowie zwiedzali: Brukselę, groty Rochefort, park dzikich zwierząt żyjących w tzw. Safari.

     • Sukcesy naszych Uczniów

      Dobry wieczór, Panie Kształcie

      Dawno Pana nie widziałam

      Niech Pan usiądzie, proszę, przy stole

      I porozmawiajmy...

      To początek jednego z trzech wierszy Mai Z A C H A R E W I C Z, nagrodzonych w Konkursie LO III Złoty Karton. Mimo że wszystkie koncentrowały się wokół TEMATU tegorocznej edycji - WYTNIJ SOBIE KSZTAŁT, każdy z nich inaczej rozwija tę metaforę, dzięki wrażliwości i refleksyjności naszej młodej Poetki, która twórczo wykorzystuje bogate inspiracje literackie (i nie tylko). Na uwagę zasługuje również różnorodność formalna tych konkursowych utworów. Czy umiecie spojrzeć na KSZTAŁTY oczami Mai? Czy potraficie rozpoznać książki, postaci, motywy, które ukryła w swej poezji?

      ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA WIERSZY - zostały one zamieszczone na stronie organizatora konkursu.Link poniżej.

      (wpis z 21 marca 2023 r.)

     • Frankofonia - Dzień Języka Francuskiego w LO VIII

      Z okazji miesiąca Frankofonii w naszej szkole 14 marca obchodziliśmy DZIEŃ JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Z tej okazji klasy wstępne, klasy dwujęzyczne oraz klasy C przygotowały 3 niespodzianki: pokaz tańca Can Can, Pokaz Mody oraz przepyszne naleśniki!

      VIII LO to jedyne miejsce na ziemi, gdzie można spotkać w tym samym czasie Polkę, Francuza, braci z Algierii,obywateli Kongo oraz Kamerunu. Wyżej wymienieni goście pojawili się u nas w szkole z okazji obchodów DNIA JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Opowiedzieli nam, jak zaczęła się ich przygoda z językiem francuskim, jak to się stało, że znaleźli się w Polsce, we Wrocławiu.


      Co to był za dzień!  Były wspólne rozmowy, śpiewy, zabawy! C'était magnifique!

      Bardzo dziękujemy ekipie technicznej za przygotowanie nagłośnienia oraz Scena Kamienica i LO Nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu za wypożyczenie strojów do cancana.

       

       

     • Sukces snowboardzistów

       

      Miło nam poinformować, że w zakończonych zawodach w snowboardzie Finału Dolnośląskiego Licealiady Młodzieży

      Antoni Berendt (uczeń klasy 2e) zajął II miejsce.

      Drużyna chłopców w składzie:

      1. Antoni Berendt 2e

      2. Michał Cwynar 1g

      3. Jan z 3a

      zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół dolnośląskich.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Profesor Krzysztof Simon w LO nr VIII

      We wtorek 28.02 gościliśmy w naszym liceum prof. Krzysztofa Simona, wybitnego specjalistę od chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych, nauczyciela akademickiego, konsultanta województwa dolnośląskiego w dziedzinie chorób zakaźnych, członka Rady Medycznej przy Ministerstwie Zdrowia.

      Pan Profesor podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat wielu chorób oraz zagrożeń medycznych i cywilizacyjnych we współczesnym świecie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i odkryliśmy nieznane dla nas fakty.

      Bardzo dziękujemy za przybycie i za wykład !!!

      zdjęcia: Adam Kaflowski 2a.

     • TURBOLANDESKUNDE - KONKURS WIEDZY O AUSTRII

      Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym konkursu wiedzy o Austrii, który odbędzie się 14 MARCA (we wtorek)) na 4 i 5 godzinie lekcyjnej.

      Numer sali zostanie podany w kolejnej wiadomości.W etapie szkolnym uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test w formie dwujęzycznej (pytania są jednocześnie w języku polskim i niemieckim). Test zawiera pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Austrii.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, przejdzie do etapu regionalnego, który odbędzie się 21 kwietnia.

      Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do 6 marca (poniedziałek).

      BARDZO ZACHĘCAMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

     • AKCJA NAKRĘTKI

      W dniach 6-10.03. uczniowie z klasy 02 będą czekać w sali nr 19, budynek A, na 3 kolejnych przerwach, po 3 lekcjach, na wszystkich tych, którzy przyniosą nakrętki (w opisanym, symbol klasy, przezroczystym worku). Nakrętki zostaną przekazane hospicjum, a w szkole zważone i przeliczone na punkty procentujące w Lidze Klas.

      Z A P R A S Z A M Y ! ! !

     • Warsztaty językowe w Londynie.

      W tygodniu przed feriami grupa uczniów z kilku klas wyjechała na warsztaty językowe „Londyn śladami Harry'ego Pottera”.

      Londyn przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom po mieście. W trakcie  The Muggle Tour anglojęzyczni przewodnicy pokazali nam kluczowe miejsca ukazane w filmach o Harrym i opowiedzieli mnóstwo ciekawych historii związanych z realizacją filmu. Fantastycznym uzupełnieniem tej części programu była wizyta w Warner Bros Studio gdzie powstała cała seria  filmów. Oglądaliśmy oryginalne rekwizyty, kostiumy, nieznane fragmenty filmów, Zaczarowany Las, peron 9 i 3/4 i wiele innych atrakcji.

      W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy najsłynniejsze muzea Londynu: zabytki starożytnych cywilizacji oglądaliśmy w British Museum, w Musem of Natural History widzieliśmy kolekcje ptaków, płazów, prehistorycznych gadów, przeżyliśmy też symulowane trzęsienie ziemi. Zwiedzaliśmy dwie wielkie galerie sztuki: National Gallery z obrazami między innymi Vincenta van Gogha, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Tycjana, Holbeina oraz muzeum sztuki współczesnej Tate Modern.

      Dodatkową atrakcją wyjazdu było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.

      Nasi gospodarze to bardzo mili ludzie, z którymi wieczorami można było porozmawiać o różnych rzeczach: Brexicie, inflacji, wojnie.

      Tydzień w Londynie minął bardzo szybko, szkoda...

     • TURNIEJ WALENTYNKOWY PAR MIESZANYCH W SIATKÓWCE.

       Było fantastycznie w dniu 10.02.2023. Odbył się wtedy „Turniej walentynkowy Par Mieszanych” w siatkówce zorganizowany przez klasę 3e.

      Do turnieju zgłosiło się 16 par, poziom był bardzo wysoki a w wyniku zaciętej rywalizacji najlepszymi duetami okazali się:

      I Miejsce: Natalia i Mikołaj z 3e

      II Miejsce: Kamila i Jakub z 4e

      III Miejsce: Klaudia z 4c i Paweł z 4d

      IV Miejsce: Zuzanna z 1f i Chuljun 3b

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju.

      Podziękowania za wspaniałe zdjęcia Adamowi Kaflowskiemu i Kamilowi Łukaczykowi z 2a.

      Klasa 3e i nauczyciele wychowania fizycznego

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...