• Noc planszówek

       To była noc z piątku na sobotę 24/25 marca. Dopisali uczniowie, dobra energia i atmosfera zabawy. Do najpopularniejszych gier należała Mafia, Tajniacy, Taboo oraz Państwa/Miasta. Nie zabrakło muzyki na żywo, wspólnego śpiewania i pizzy. Było fantastycznie!

     • Warsztaty Językowe „W drodze do kariery” na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą dla klasy 1g

      W dniach 27- 30 marca uczniowie klasy 1g uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez przedstawicieli uczelni. Doskonalili umiejętności językowe i poznawali szeroką ofertę kształcenia proponowaną przez uniwersytet. Wybrali się również na niezwykłą wycieczkę do Berlina. W ciągu jednego dnia udało się poznać historię miasta oraz jego współczesne oblicze, czyli zobaczyć Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Pomnik Holokaustu, legendarne przejście graniczne Checkpoint Charlie, odbyć historyczną wędrówkę aleją Unter den Linden, podziwiać panoramę Berlina z wieży telewizyjnej Fernsehturm oraz

      obejrzeć w Muzeum Pergamońskim wyjątkową wystawę, multisensoryczną, która zmienia wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów. Uczniowie mieli okazję  przenieść się na chwilę do Azji Mniejszej, do jednego z najwspanialszych hellenistycznych miast- Pergamonu.

      W planie warsztatów znalazła się również wizyta w atrakcyjnej zarówno pod względem edukacyjnym, jak i wizualnym szkole Karl-Liebknecht-Gymnasium we Frankfurcie. Warsztaty językowe były świetne łączyły zdobywanie umiejętności z odpoczynkiem i zabawą.

     • Warsztaty językowe w Belgii dla klas dwujęzycznych francuskich 2f i 3f.

       

      Program warsztatów był bardzo bogaty: od 25 do 30 marca uczestnicy brali udział nie tylko w zajęciach językowych, ale także  rekreacyjnych, teatralnych, aktywizujących  mających na celu ćwiczenie języka francuskiego, poznanie jego melodii, zgłębianie struktur używanych w życiu codziennych.

      Uczniowie mieszkali w rodzinach belgijskich. Było to inspirujące i pozwoliło poznać kulturę, kuchnię i życie codzienne Belgów. Rodziny były bardzo sympatyczne.

      Była okazja spotkać się z imigrantami z Izraela, Afganistanu, Gwinei, Somalii, Syrii, Iraku i Salwadoru celem poznania ich życia w Belgii, jakie były ich początki, doświadczenia, trudności w nauce języka francuskiego itp.

      W ramach zajęć rekreacyjnych uczniowie zwiedzali: Brukselę, groty Rochefort, park dzikich zwierząt żyjących w tzw. Safari.

     • Sukcesy naszych Uczniów

      Dobry wieczór, Panie Kształcie

      Dawno Pana nie widziałam

      Niech Pan usiądzie, proszę, przy stole

      I porozmawiajmy...

      To początek jednego z trzech wierszy Mai Z A C H A R E W I C Z, nagrodzonych w Konkursie LO III Złoty Karton. Mimo że wszystkie koncentrowały się wokół TEMATU tegorocznej edycji - WYTNIJ SOBIE KSZTAŁT, każdy z nich inaczej rozwija tę metaforę, dzięki wrażliwości i refleksyjności naszej młodej Poetki, która twórczo wykorzystuje bogate inspiracje literackie (i nie tylko). Na uwagę zasługuje również różnorodność formalna tych konkursowych utworów. Czy umiecie spojrzeć na KSZTAŁTY oczami Mai? Czy potraficie rozpoznać książki, postaci, motywy, które ukryła w swej poezji?

      ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA WIERSZY - zostały one zamieszczone na stronie organizatora konkursu.Link poniżej.

      (wpis z 21 marca 2023 r.)

     • Frankofonia - Dzień Języka Francuskiego w LO VIII

      Z okazji miesiąca Frankofonii w naszej szkole 14 marca obchodziliśmy DZIEŃ JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Z tej okazji klasy wstępne, klasy dwujęzyczne oraz klasy C przygotowały 3 niespodzianki: pokaz tańca Can Can, Pokaz Mody oraz przepyszne naleśniki!

      VIII LO to jedyne miejsce na ziemi, gdzie można spotkać w tym samym czasie Polkę, Francuza, braci z Algierii,obywateli Kongo oraz Kamerunu. Wyżej wymienieni goście pojawili się u nas w szkole z okazji obchodów DNIA JĘZYKA FRANCUSKIEGO. Opowiedzieli nam, jak zaczęła się ich przygoda z językiem francuskim, jak to się stało, że znaleźli się w Polsce, we Wrocławiu.


      Co to był za dzień!  Były wspólne rozmowy, śpiewy, zabawy! C'était magnifique!

      Bardzo dziękujemy ekipie technicznej za przygotowanie nagłośnienia oraz Scena Kamienica i LO Nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu za wypożyczenie strojów do cancana.

       

       

     • Sukces snowboardzistów

       

      Miło nam poinformować, że w zakończonych zawodach w snowboardzie Finału Dolnośląskiego Licealiady Młodzieży

      Antoni Berendt (uczeń klasy 2e) zajął II miejsce.

      Drużyna chłopców w składzie:

      1. Antoni Berendt 2e

      2. Michał Cwynar 1g

      3. Jan z 3a

      zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół dolnośląskich.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Profesor Krzysztof Simon w LO nr VIII

      We wtorek 28.02 gościliśmy w naszym liceum prof. Krzysztofa Simona, wybitnego specjalistę od chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych, nauczyciela akademickiego, konsultanta województwa dolnośląskiego w dziedzinie chorób zakaźnych, członka Rady Medycznej przy Ministerstwie Zdrowia.

      Pan Profesor podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą na temat wielu chorób oraz zagrożeń medycznych i cywilizacyjnych we współczesnym świecie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i odkryliśmy nieznane dla nas fakty.

      Bardzo dziękujemy za przybycie i za wykład !!!

      zdjęcia: Adam Kaflowski 2a.

     • TURBOLANDESKUNDE - KONKURS WIEDZY O AUSTRII

      Zapraszamy do udziału w etapie szkolnym konkursu wiedzy o Austrii, który odbędzie się 14 MARCA (we wtorek)) na 4 i 5 godzinie lekcyjnej.

      Numer sali zostanie podany w kolejnej wiadomości.W etapie szkolnym uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test w formie dwujęzycznej (pytania są jednocześnie w języku polskim i niemieckim). Test zawiera pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Austrii.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, przejdzie do etapu regionalnego, który odbędzie się 21 kwietnia.

      Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do 6 marca (poniedziałek).

      BARDZO ZACHĘCAMY I SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

     • AKCJA NAKRĘTKI

      W dniach 6-10.03. uczniowie z klasy 02 będą czekać w sali nr 19, budynek A, na 3 kolejnych przerwach, po 3 lekcjach, na wszystkich tych, którzy przyniosą nakrętki (w opisanym, symbol klasy, przezroczystym worku). Nakrętki zostaną przekazane hospicjum, a w szkole zważone i przeliczone na punkty procentujące w Lidze Klas.

      Z A P R A S Z A M Y ! ! !

     • Warsztaty językowe w Londynie.

      W tygodniu przed feriami grupa uczniów z kilku klas wyjechała na warsztaty językowe „Londyn śladami Harry'ego Pottera”.

      Londyn przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, która sprzyjała spacerom po mieście. W trakcie  The Muggle Tour anglojęzyczni przewodnicy pokazali nam kluczowe miejsca ukazane w filmach o Harrym i opowiedzieli mnóstwo ciekawych historii związanych z realizacją filmu. Fantastycznym uzupełnieniem tej części programu była wizyta w Warner Bros Studio gdzie powstała cała seria  filmów. Oglądaliśmy oryginalne rekwizyty, kostiumy, nieznane fragmenty filmów, Zaczarowany Las, peron 9 i 3/4 i wiele innych atrakcji.

      W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy najsłynniejsze muzea Londynu: zabytki starożytnych cywilizacji oglądaliśmy w British Museum, w Musem of Natural History widzieliśmy kolekcje ptaków, płazów, prehistorycznych gadów, przeżyliśmy też symulowane trzęsienie ziemi. Zwiedzaliśmy dwie wielkie galerie sztuki: National Gallery z obrazami między innymi Vincenta van Gogha, Rembrandta, Leonarda da Vinci, Tycjana, Holbeina oraz muzeum sztuki współczesnej Tate Modern.

      Dodatkową atrakcją wyjazdu było zakwaterowanie u rodzin brytyjskich.

      Nasi gospodarze to bardzo mili ludzie, z którymi wieczorami można było porozmawiać o różnych rzeczach: Brexicie, inflacji, wojnie.

      Tydzień w Londynie minął bardzo szybko, szkoda...

     • TURNIEJ WALENTYNKOWY PAR MIESZANYCH W SIATKÓWCE.

       Było fantastycznie w dniu 10.02.2023. Odbył się wtedy „Turniej walentynkowy Par Mieszanych” w siatkówce zorganizowany przez klasę 3e.

      Do turnieju zgłosiło się 16 par, poziom był bardzo wysoki a w wyniku zaciętej rywalizacji najlepszymi duetami okazali się:

      I Miejsce: Natalia i Mikołaj z 3e

      II Miejsce: Kamila i Jakub z 4e

      III Miejsce: Klaudia z 4c i Paweł z 4d

      IV Miejsce: Zuzanna z 1f i Chuljun 3b

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju.

      Podziękowania za wspaniałe zdjęcia Adamowi Kaflowskiemu i Kamilowi Łukaczykowi z 2a.

      Klasa 3e i nauczyciele wychowania fizycznego

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...