• WARSZTATY WenDo

Jak w każdej sytuacji w miejscu publicznym: na ulicy, w pracy, w szkole- przestać czuć się bezradną i bezbronną i jak reagować na przemoc? Jak przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd? Jak rozpoznawać sytuacje, które uderzają w naszą godność i decyzyjność? Jak dbać o swoje granice, rozwiązywać konflikty bez przemocy i reagować na agresję rówieśniczą? Jak skutecznie komunikować się, wyrażać własne potrzeby, emocje i zdanie? - Tego właśnie uczyły się nasze wspaniałe i odważne uczennice z klasy 2f1, na dwudniowych warsztatach WenDo. Warsztaty przeprowadzone zostały przez Lenę Bielską TRENERKĘ i Natalię Jerzak wraz z fundacją HerStory. Dziękujemy i czekamy na kolejne edycje:)

• Warsztaty w Barnstaple - dzień szósty.

Kolejny dzień to już ne lekcje, ale przygotowywanie projektu. Najpierw każda grupa/para przygotowała prytania dla mieszkańców Barnstaple nt. wybrany przez siebie, potem przeprowadzaliśmy rozmowy na ulicach miasteczka z mieszkańcami, a na koniec stworzyliśmy plakat prezentujący wyniki naszych ankiet i prezentowaliśmy je dla całej grupy. Po prezentacjach otrzymaliśmy certyfikaty i pożegnaliśmy się z naszymi nauczycielami z SOL.

• Euroweek klasa 2e

Klasa  2e  w dniach 8-12.10.2024 r.  uczestniczyla w  Euroweeku. Naszym  głównym celem było wzmocnienie  kompetencji jezykowych. Przez  5  dni  mówiliśmy  tylko  po angielsku. Zajęcia  moderowali wolontariusze  z  Kolumbii,  Peru, Gwatemali, Botswany czy  Malezji. Staraliśmy  się  być twórczy, zaangażowani kreatywni. Pracowaliśmy w większych  i  mniejszcy  grupach, np. tworzyliśmy  aplikacje, oferty  hoteli. Tańczyliśmy, odgrywaliśmy scenki.  Wiele  godzin  o dużej intensywności. A  wszysrko w  urokliwej  Bystrzycy  Klodzkiej  pod opieką  wychowawczyni  Marii  Bogdanowicz (  wątki  geograficzne  oczywiście  zostały poruszone   podczas  wycieczki  w  teren) i  psychologa  szkolnego pani  Ewy  Tarczyńskiej.

• Europejski Dzień Języków Obcych

26 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku poprosiliśmy uczniów klas pierwszych o przygotowanie prezentacji  o następujących krajach: Andora, Albania, Rumunia, Turcja, Cypr (grecka część). Do krajów tych nie ciągną rzesze turystów i wiemy o nich mniej niż np. o Francji czy Hiszpanii. Zamysłem naszym było, by w Dniu Języków Obcych przybliżyć naszym uczniom kulturę, tradycje i historię w/w krajów. Pierwszoklasiści przygotowali kolorowe, ładnie udekorowane stoiska obfitujące w regionalne smakołyki, bardzo interesujące były minisłowniczki w każdym z języków i plakaty z ciekawostkami i atrakcjami turystycznymi, prezentacje zakończył pokaz tańców narodowych. Prezentacje oceniało międzynarodowe jury, w w skład którego wchodziły panie dyrektorki Anna Niewińska i Renata Januszewska oraz goście z Hong Kongu, na których impreza zrobiła ogromne wrażenie.

Dziękujemy uczniom klas pierwszych. Brawo Wy.

• ZAJĘCIA SZACHOWE DLA UCZNIÓW ÓSEMKI

ZAJĘCIA SZACHOWE W ÓSEMCE DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

- DARMOWE zajęcia STACJONARNE dla uczniów VIII LO (finansowane przez radę rodziców)

- Prowadzone przez instruktora szachowego, absolwenta Ósemki

- Kontynuacja działalności szkolnego koła szachowego

- Zajęcia raz w tygodniu po 1,5 h

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

17 października (czwartek) godz. 15:40

Sala 119, Budynek B

• Wycieczka do Grecji

W dniach 25.09. - 04.10. uczniowie klas IVB, IVF oraz IVC pojechali do słonecznej Grecji. Program wycieczki był bardzo bogaty: odwiedzając zakamarki Olimpu przypomnieli sobie mitologię grecką, w Verginie odwiedzili grobowce królów macedońskich, w Salonikach poznali ciekawą historię miasta. Odwiedzili również Meteory - jedno z najważniejszych miejsc greckiego kościoła prawosławnego. Zwiedzili Delfy, Ateny, Mykeny, Epidauros, Korynt oraz bajecznie piękną wyspę Skiathos, znaną z filmu Mamma Mia.

• Public Speaking Contest 2024

Z radością i dumą informuję, iż uczennica naszego liceum, Maja Adamiak (klasa 2f1), zdobyła drugie miejsce w kraju w IX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Public Speaking Contest 2024, organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce IATEFL Poland. Wielkie GRATULACJE Maju!!!

• LabelFrancEducation

Liceum Ogólnokształcące nr VIII otrzymało prestiżowye wyróżnienie LabelFranceEducation za zaangażowanie w nauczanie i promocję języka francuskiego. Odwiedził nas dzisiaj pan Cédric Peltier, Konsul generalny Francji, który na ręce Pani Dyrektor przekazał tablicę naścienną upamiętniającą przyznanie wyróżnienia. Liceum Ogólnonokształcące nr VIII zostało tym samym przyjęte do grona szkół certyfikowanych znakiem jakości liczącego 716 placówek w 67 krajach i jest jedyną na Dolnym Śląsku placówką z tym prestiżowym wyróżnieniem. Cieszymy się z tego sukcesu!

• Gruzja - fascynująca podróż - Gala konkursu

Nasza uczennica Ola Cetera laureatka konkursu Gruzja - fascynująca podróż tak wspomina swoją podróż do tego pięknego kraju.
            Nagrodą w konkursie była wycieczka do Batumi oraz Kutaisi razem z dziewięcioma innymi laureatami tego konkursu. Była to najlepsza podróż w moim życiu. Zobaczyłam piękne miejsca w Gruzji, poznałam ciekawą kulturę oraz wspaniałych ludzi zarówno z Polski jak i z Gruzji. To była naprawdę fascynująca podróż. Zachęcam Was do udziału w kolejnych edycjach.

• 53-415 Wrocław
        ul.Zaporoska 71
      • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
        Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401