• Sukcesy uczniów Ósemki

      We Wrocławskim Sportowym Klubie Taekwon-do trenują najlepsi w Polsce.

      Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły - MICHAŁ MRUCZEK,

      który wielokrotnie zdobywał medale w kategorii juniorów,

      a od tego roku walczy w szeregach seniorów.

       

      Owocem jego ciężkiej pracy i talentu jest TYTUŁ II WICEMISTRZA POLSKI w 2023 r.

      w kategorii do 75 kg SENIORÓW,

      zdobyty na XXXVI Mistrzostwach organizowanych przez International TAEKWON-DO Federation.

      Równocześnie 7-osobowy męski team WSKT Michała został MISTRZEM POLSKI w walkach drużynowych!

       

      Wielkie brawa i życzenia kolejnych spektakularnych sukcesów!

      MICHAŁ MRUCZEK w akcji:

      https://www.facebook.com/100063553514875/videos/tak-si%C4%99-walczy-w-wskt-szacun-dla-przeciwnika-ale-akcja-jest-petarda-sami-zobaczc/3410763412477525/

       

     • TELEFON ZAUFANIA

      Na załączonym plakacie znajdą Państwo informacje o telefonach zaufania/infoliniach dla osób, które potrzebują pomocy.

      W ramach działań telefonów/infolinii SPECJALIŚCI świadczą wsparcie:

      -   dzieciom i młodzieży w kryzysie psychicznym oraz

      - osobom dorosłym (rodzicom/opiekunom i nauczycielom), którzy napotykają na problemy w procesie wychowania.

     • RAZEM ŁATWIEJ

      Nasza szkoła dołączyła do programu Polityki Zdrowotnej W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH, W TYM DEPRESJI ORAZ ZAPOBIEGANIE SAMOBÓJSTWOM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO – RAZEM ŁATWIEJ.Program przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 10-19 lat, zapewnia bezpłatną opiekę psychologiczną, również dla rodziców. Szczegóły i kontakt w ulotkach zamieszczonych poniżej.

     • Wielki Test Wiedzy o Klimacie

      Wielki Test Wiedzy o Klimacie już za Nami. Nie mogło Nas tam zabraknąć. Musieliśmy tam być. Chcieliśmy tam być. To dla Nas ważne. Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczyła w tym konkursie i zapewne nie ostatni. To jest świetna forma sprawdzenia naszych geograficznych umiejętności.

     • Licealiada w badmintonie

      3 miejsce dziewczyn i 5 miejsce chłopców w finale Licealiady strefy wrocławskiej w badmintonie

      W dniu 7.11.2023r. w klubie Hasta La Vista zostały rozegrane finały strefy wrocławskiej w badmintonie. Drużyn dziewczyn w składzie Oliwia Góralczyk i Natasza Woźnicka wywalczyły brązowe medale, a tym samym awansowały do finału wojewódzkiego. Panowie w składzie Miłosz Wantuch, Jan Seweryn i Jakub Ostaszkiewicz po bardzo zaciętych meczach ostatecznie zajęła 5 miejsc.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Euroweek klasa 2d

      W dniach 26-30.10.23r. klasa 2d uczestniczyła w również wspaniałych warsztatach językowych Euroweek w Międzygórzu. Codzienne zajęcia to: Creativity activities, Public Speaking exercises, Group work activities, Team Building activities, Talent Development activities, Cultural Night czyli nauka języka poprzez zabawę i pracę i oczywiście integracja. Klasa poznała również kultury różnych krajów takich jak Gruzja, Peru, Turcja,Włochy,Zimbabwe. Były też spacery po okolicach Międzygórza i dyskoteki. To były piękne i niezapomniane doświadczenia

     • EUROWEEK

      Euroweek 26-30.10.2023 

      Wycieczka integracyjna klasy 1a oraz 1c. 

      Niesamowite 5 dni w Dusznikach-Zdroju, w czasie których uczniowie nie nie tylko integrowali się, ale także podnosili swoje kompetencje językowe. W programie były gry rozwijające pracę w grupie, kreatywność i innowacyjność.  Spacery po górach, wspólne tańce, wieczory przy dźwiękach gitary to tylko kilka atrakcji tego wyjazdu. Dzięki wolontariuszom, którzy prezentowali swoje kraje, podczas wyjazdu uczniowie poznali kulturę Kamerunu, Gruzji oraz Polinezji Francuskiej. Wspaniałe wspomnienia pozostaną na zawsze.

       

     • Stypendium Prezydenta Wrocławia

      Z radością informujemy, że Aniela Skraba, uczennica klasy 2C, została uhonorowana stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych, utalentowanych Wrocławian! 🙂

      A w weekend Aniela odniosła kolejne sukcesy podczas XXI Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego im. Aliny Jankowskiej "Magia Tańca" w kategorii balet klasyczny. Wywalczyła dwa pierwsze miejsca, trzecie miejsce oraz Grand Prix! 🙂.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Wycieczka integracyjna klas 1H i 1D.

       

      Warszawa 23-25.10.2023r. 

      "Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich oraz Centrum Nauki Kopernik, w którym poznaliśmy i zrozumieliśmy wiele zjawisk fizyczno- chemicznych. Wieczorem można było spędzić trochę czasu relaksując się przy grach takich jak Mafia czy Uno.

      Dzień drugi upłynął nam na zwiedzaniu Warszawy, udało nam się zobaczyć: PGE Narodowy, Rynek, Pomnik Powstańców Warszawskich, Złote Tarasy oraz wjechaliśmy na taras widokowy znajdujący się w Pałacu Kultury i Nauki.

      Ostatni dzień spędziliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądało życie w tych ciężkich czasach.

      Po zakończeniu zwiedzania, w deszczu lecz z uśmiechami na twarzy, wróciliśmy do naszego pogodnego Wrocławia."

     • PROFILAKTYKA Z DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII

      Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, pod kierunkiem doktora nauk medycznych p. Marcina Ziętka,zorganizowało w naszym liceum akcję edukacyjną o tematyce poświęconej nowotworom m.in. skóry i płuc.

      Podczas akcji odbył się wykład dla ponad 270 uczniów, nauka badania piersi i jąder (ćwiczenia na fantomach) oraz przeprowadzono dermoskopowe badania znamion skóry u ponad 40 osób.

      Aktualnie w DCO organizowane są następujące badania w ramach programów profilaktycznych nowotworów.

      BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA PAŃ W WIEKU 50-69 LAT (OD 1.11.2023R. 45-74 LAT).

      tel. 71 368-95-66 ( rejestracja w godz. 8.00-14.30).

      PROGRAM DLA PALACZY W WIEKU 50-74 LAT

      tel. 71 368-95-65

      CYTOLOGIA DLA PAŃ W WIEKU 25-59 LAT

      TEL. 71 368-96-47

      KOLONOSKOPIA DLA OSÓB W WIEKU 50-65 LAT

      TEL. 71 368-95-64

      WSZYSTKIE BADANIA SĄ BEZPŁATNE, PACJENT MA RÓWNIEŻ ZAPEWNIONE DALSZE KONSULTACJE W RAMACH NFZ.

       

     • Jubileusz 75- lecia LO nr VIII

       

      Obchody jubileuszu 75- lecia naszej szkoły uświetnili znamienici goście pan: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych pani Ewa Szczęch , Radni miasta Wrocławia pan Jarosław Krauze i pan Bohdan Aniszczyk oraz nauczyciele i przyjaciele naszej szkoły.

      Z przyjemnością i dumą informujemy, że trzech nauczycieli z naszej szkoły zostało uhonorowanych przez pana Prezydenta medalem „Merito de Vratislavia - zasłużony dla Wrocławia”: pani Izabella Kubicka, pani Joanna Lisowska, pan Juliusz Januszewski. Medal otrzymały również długoletnie pracownice administracji: pani Mariola Rachel i Małgorzata Gaczyńska. Serdecznie gratulujemy

      Było podniośle, wzruszająco ale też radośnie, z nadzieją na przyszłość.

     • Warsztaty w Kyndryl 4F

      Klasa 4F dwujęzyczna skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w spotkaniu oraz w warsztatach tematycznych w firmie Kyndryl.

      Podczas wykładów w profesjonalnej lecz mimo wszystko swobodnej atmosferze dowiedzieliśmy się czym zajmuje się firma Kyndryl, jaką ma wizję i misję, jak działają platformy streamingowe, co to jest mainframe. Nie zabrakło także informacji dotyczących utrzymania przyjemnej, efektywnej i elastycznej formy pracy jak agile....

      Jak ważna w pracy jest pozytywna atmosfera i jak tworzą ja sami pracownicy poczuliśmy na własnej skórze dzięki występówmw języku francuskim i w języku angielskim French Communication Energiser - c'etait magnifique!

      A jak już o przyjemnościach mowa to zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o nas! Z pewnością na długo zapamiętamy to wyjście, a certyfikat, który dostaną osoby pełnoletnie będzie nam o tym przypominały .

      Merci beaucoup Kyndryl de la part de 4F!

     • WYCIECZKA ROWEROWA

      Pod koniec września odbyła się wycieczka rowerowa na singieltracki do Świeradowa-Zdroju.

      Był z nami instruktor, który uczył nas odpowiedniej pozycji na rowerze podczas jazdy, pokonywania przeszkód i zakrętów. Był też berek na rowerach, stójka, wyścigi i zjazdy z niewysokich wzniesień. Wycieczka po singlach to głównie „Zajęcznik”, Podgórze i Runtrack, była tez wieża widokowa na Młynicy. W wycieczce wzięło udział 12 uczniów plus opiekun Monika Janik. Wszyscy na rowerach mtb lub full w pięknych okolicznościach przyrody. To nie ostatni taki wyjazd, będzie na pewno więcej, bo wszystkim się dobrze jeździło.

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...