• Wycieczka integracyjna klasy 1C

     •  Ponad 20 godzin w terenie, nocne zadania w lesie, rozpalanie ognia i uzdatnianie wody w trudnych warunkach terenowych to tylko niektóre wyzwania jakie czekały na uczniów. Szczegóły na fb.

     • Międzynarodowy projekt transgraniczny szkół stowarzyszonych UNESCO - Park Mużakowski i Łuk Mużakowa

     • Międzynarodowy projekt transgraniczny szkół stowarzyszonych UNESCO - Park Mużakowski i Łuk Mużakowa.

       

      W dniach 11-15 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Pętal, Michał Szymaszek i Piotr Woźniak z klasy 3A wraz z nauczycielką języka niemieckiego panią Beatą Kanią, uczestniczyli w polsko-niemieckim projekcie dotyczącym Światowego Dziedzictwa UNESCO. W projekcie brali udział również uczniowie z Żagania, Krakowa i z Niemiec (Zittau). Warsztaty polegały na tworzeniu filmów promujących współpracę transgraniczną i ochronę wartościowych miejsc na świecie w ramach organizacji UNESCO. W ten sposób powstały trzy filmy, których tematami są:

      -  książę Pückler, wizjoner i twórca Parku Mużakowskiego,

      - dzieje Parku Mużakowskiego (wpisanego na listę UNESCO) i współpraca polsko-niemiecka,

      -  krajobraz kulturowy Geoparku Łuk Mużakowa.

       

      Filmy ukażą się niedługo na stronie https://worldheritage-education.eu/en/sites/muskauer-park_park-muzakowski#start

       

      Podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem obejrzeliśmy zarówno polską, jak i niemiecką część parku. Ponadto zwiedziliśmy Muzeum Pücklera, poznaliśmy nowe osoby, skosztowaliśmy regionalnych potraw, w tym słynnego deseru Książę Pückler i wiele się nauczyliśmy, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy :)

      Była to dla nas prawdziwa przygoda, bo oprócz zwiedzania przeszliśmy też kurs filmowania, pisania scenariuszy i składania filmów w rekordowym tempie dwóch dni. Wypiliśmy hektolitry kawy i jak to mówią, cudze chwalicie, a swego nie znacie. Zwiedziliśmy przepiękny Park Mużakowski, który zachwyca nie tylko od strony niemieckiej. Doświadczyliśmy niemieckiej gościnności i nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie międzynarodowe.

      Tekst: Piotr Woźniak

               
     • Europejski Dzień Języków - EDJ Wrocław 18-28 września 2019

     • EDJ Wrocław 18-28 września 2019

      Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Koncercie dzieci i młodzieży ze szkół Wrocławia i Dolnego Śląska Wielojęzyczna Europa, który odbędzie się 26 września, a także wielu innych wydarzeń przygotowanych dla tych małych i dużych!

      m.in.:

      Od 23 do 27 września na wyjątkową okazję dla dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w warsztatach języka francuskiego Le français? J’adore. Wystarczy się tylko zapisać i przyjść do Alliance Française!

      24 września na ucztę filmową w Centrum Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Wrocławskiego, czyli kino katastroficzne Метро oraz sportowe Движение вверх. Jednak na tym nie koniec atrakcji, bo już następnego dnia Warsztaty pt. Wielokulturowa Rosja!

      W tym samym dniu również Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadzi warsztaty tłumaczeniowe, pt. Języki romańskie w piosence !

      28 września do Parku Staszica na imprezę plenerową Boisko bez granic, czyli połączenie turnieju piłkarskiego z promowaniem wielokulturowości oraz wieloma innymi atrakcjami.

       

      Zobacz szczegółowy program wydarzeń i wybierz coś dla siebie!

       

     • Dolnośląska Szkoła Pod Żaglami

     • Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Dolnośląskiej Szkoły Pod Żaglami, która odbędzie się na pokładzie STS Pogoria w terminie 10.04.-10.05.2020 na trasie z San Remo (Włochy) do Cherbourga (Francja). Projekt jest skierowany do uczniów klas drugich oraz pierwszych pogimnazjalnych. Zainteresowanych udziałem w programie prosimy o kontakt z wicedyrektorem w budynku B w dniach 25-30 września.     • ZASŁUŻONY RELAKS W ŚRODKU TYGODNIA

     • Środa to najlepszy dzień tygodnia, żeby zrobić sobie małą przerwę od nauki. Prawda? Niestety rzadko można skorzystać z takiej atrakcji, ale klasa IIIa zasłużyła sobie już w zeszłym roku na nagrodę. Drugi raz wygrała rozgrywki Ligi Klas i to z ogromną przewagą punktową.

      Wyjazd do CityPaintball stał pod znakiem zapytania, kiedy we wtorek wieczorem spoglądaliśmy za okno, a tam wiało i padało jak późną jesienią. Ale przecież wycieczki z Ligą Klas zawsze mają zagwarantowaną świetną pogodę, dobrą zabawę, odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu i coś dobrego do jedzenia. Więc i tym razem tak właśnie było.

      Przebrani w maskujące barwy, wyposażeni w broń i 300 kulek, poszliśmy postrzelać, poszukać wroga, ale przede wszystkim fajnie się bawić. Liczył się spryt, szybkość, odwaga i strategia.  Po bitwie czekał grill z kiełbaskami, a na deser coś słodkiego.

      Klasa IIIa nie bierze już udziału w rywalizacji Ligi Klas, czekamy na kolejnych zwycięzców

      Fotorelacja na fb.

     • Podsumowanie akcji - 100 GESTÓW, UCZYNKÓW NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 100 GESTÓW, UCZYNKÓW NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

      Zakończyliśmy w szkole AKCJĘ, która zakładała s y m b o l i c z n e uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości poprzez różne inicjatywy i przedsięwzięcia na rzecz innych.Do akcji włączyli się uczniowie, rodzice a także pracownicy szkoły.Zrealizowano wiele inicjatyw - DUŻYCH I MAŁYCH - niemniej szczególne z nich to:- Szlachetna Paczka - objęliśmy pomocą i wsparciem trzy rodziny,- świąteczne zbiórki żywności / BANK ŻYWNOŚCI,- trwająca cały rok pomoc rzeczowa (odzież, obuwie, meble, AGD, art. szkolne) dla bezdomnych i rodzin w potrzebie, będących podopiecznymi Jadłodajni przy Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety we Wrocławiu,- pomoc w przygotowaniu wigilijnej kolacji dla bezdomnych,- akcja CIUSZEK DLA MALUSZKA,- dary dla Emilki,- kiermasze ciast, itp...Rezultaty akcji zostały przedstawione w formie gazetki ściennej - budynek A, I p, obok windy. Zachęcamy do obejrzenia.Ponieważ akcja sprawdziła się - postanowiliśmy kontynuować ją w nowym roku szkolnym.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji, wrażliwość na los potrzebujących i chęć niesienia pomocy.Wolontariat szkolny wraz z opiekunami

       

     • Olimpiada ZWOLNIENI Z TEORII

     • W tym roku szkolnym uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy wzięli udziałw ogólnopolskiej olimpiadzie ZWOLNIENI Z TEORII-realizowanej w ramach projektu SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI.Nagrody i dyplomy zdobyli:

      1.Nagrody i dyplomy za zrealizowanie projektu DONT WASTE, uhonorowanego Brązowym Wilkiem, otrzymały:a) Rania Sulejman Iob) Marta Koropis Ioc) Agata Łagodzińska Iod) Karolina Jodkowska Ioe) Anastazja Żółkowska If

      2.Dyplomy za zrealizowanie projektu społecznego DZWIĘKI WOKÓŁ NAS otrzymały:a) Izabela Urbanowicz Iob) Kinga Niżyńska Ioc) Julia Franczuk Io

      3.Dyplom za zrealizowanie (wraz z uczniami z innej szkoły) projektu społecznego PROBLEM? COVERED! otrzymał:a) Mateusz Bochenek Io

      4.Dyplomy za zrealizowanie projektu społecznego BĄDŹ CZŁOWIEKIEM otrzymały:b) Karolina Neścioruk Ioc) Karolina Ornarowicz Iod) Amelia Roussel Ioe) Martyna Kasprzak Io

      5.Dyplomy za zrealizowanie projektu społecznego LETS ADOPT - PROJEKT X otrzymują:a) Aleksandra Jocz Iab) Gabriela Skowrońska Iac) Mikołaj Bogda Iad) Emilia Ciszak Ia

      6.Dyplomy za zrealizowanie projektu społecznego BĄDŹ CZŁOWIEKIEM otrzymuje:a) Ewelina Piątkowska Ie

      7.Dyplomy za zrealizowanie projektu społecznego PROJEKT ECON- WŁĄCZAMY EKOLOGIĘ! otrzymują:b) Julia Walenciejczyk Idc) Nela Tomala Iad) Maja Marciniak Ic

     • WIZYTA WE LWOWIE

     • Pamiętacie akcję „Wielkanocna paczka dla Rodaka” organizowaną przez Dortmundzko- Wrocławsko - Lwowską fundację im Św. Jadwigi? Wolontariusze z naszej szkoły pomagali pakować i segregować dary dla Polaków na Ukrainie przynoszone przez Wrocławian.Pojechaliśmy do Lwowa żeby poznać ludzi i miejsca, do których trafiły wielkanocne paczki. Spotkaliśmy się z arcybiskupem M. Mokrzyckim, odwiedziliśmy hospicjum w Brzuchowicach i fundację Dajmy Nadzieję we Lwowie. Nasi wolontariusze przekazali prezenty dla dzieci, którymi opiekuje się fundacja. Wszyscy nas ciepło przyjmowali i dziękowali za pomoc. Te podziękowania przekazujemy całej społeczności szkolnej. W spotkaniach uczestniczył pan Prezydent Jacek Sutryk i radny pan Jarosław Krauze oraz przedstawiciele Departamentu Edukacji. O trudnej historii Polski i Ukrainy ale też o konieczności współpracy między naszymi krajami  rozmawialiśmy z rektorem Politechniki Lwowskiej prof. Michaiłem Loburem na Wzgórzach Wuleckich przy pomniku profesorów lwowskich zamordowanych przez Nazistów.

      Więcej informacji i zdjęć na fb.

     • Nasza wielka grecka wyprawa     • Po raz  kolejny  ruszamy w  długą,  niezapomnianą  podróz,  która pozwoli odkryć  uroki  Grecji. W planie  Delfy, Ateny, Korynt,Epidawros, Mykeny, Palamidi.  Będą odniesienia   i do  historii, i  do  literatury. Geografia  na  każdym  kroku-przekraczane  kraje, przeprawa przez  Adriatyk, morza  greckie, klimat  śródziemnomorski,  makia. Jak  zwykle  część kulinarna i  socjologiczna. Fotolorecja   niebawem....


       
    • IX Wojewódzki Konkurs Literacki "Wędrówki szlakiem wartości" - II miejsce
     • IX Wojewódzki Konkurs Literacki "Wędrówki szlakiem wartości" - II miejsce

     • Człowiek. „Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych.” (Regina Brett)

      Te słowa stanowiły motto IX Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Wędrówki szlakiem wartości", w którym utalentowana Wiktoria Pętal zajęła II MIEJSCE.
    • Międzynarodowy konkurs - I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019. 
     • Międzynarodowy konkurs - I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019. 

     • Warto obejrzeć!
      Poniżej film prezentujący prace fotograficzne i filmowe wyróżnione w cylkicznym międzynarodowym konkursie - I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019. 

      Wśród wyróżnionych znalazła się EMILKA ERNST,
      której zdjęcie prezentowane jest pod koniec pierwszej minuty filmu. 
      Najlepsze prace, a więc i fotografia wykonana przez Emilkę, zostaną pokazane w Lizbonie przy okazji dwóch wydarzeń: European Maritime Days i World Oceans Day (pomiędzy 2 maja a 8 czerwca 2019). EJ

     • CHCEMY LEPSZEJ SZKOŁY

     • Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!

      Polska szkoła wymaga głębokich zmian. Chcemy, by była miejscem przyjaznym, w którym spełniony nauczyciel uczy zadowolonych uczniów. Jednakże, aby taka sytuacja zaistniała, muszą być spełnione pewne warunki.

      Po pierwsze, programy nauczania powinny być dostosowane do wymogów współczesności i realiów życia w XXI wieku, co dziś nie ma miejsca.

      Po drugie, nauczyciel ma uczyć, a NIE zajmować się niczemu niesłużącą biurokracją.

      Po trzecie, jak każdy pracownik nauczyciel musi być godnie wynagradzany.

      Powyższe warunki NIE są spełniane w polskiej szkole, dlatego przystąpiliśmy do strajku, który NIE jest WYMIERZONY PRZECIWKO UCZNIOM I RODZICOM. My TAKŻE jesteśmy rodzicami, dlatego rozumiemy trudną sytuację innych rodziców oraz dzieci i młodzieży, które NIE MOGĄ obecnie uczęszczać do przedszkoli i szkół.

      Liczymy, że osoby decyzyjne w naszym kraju zrozumieją konieczność natychmiastowego rozwiązania problemów polskiej edukacji, co umożliwi nam powrót do pracy, a dzieciom i młodzieży powrót do przedszkoli i szkół. 

      Z wyrazami szacunku,

      Strajkujący Pracownicy LO nr VIII

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...