• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

     •  

       

       

       

       

       

       

       

      Z przyjemnością informujemy, że stypendystką  Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      została Emilia Ernst (na zdjęciu z wicekuratorem Januszem Wrzalem).

      Serdecznie gratulujemy Emilia!!! 👏 💐👏Życzymy dalszych sukcesów 🤞

     • Projekt 'This is Our Time 2019" - 24. edycja

     • W dniu 29.11.2019 odbył się główny dzień projektu "To jest Nasz Czas". Temat tegorocznej 24. edycji to: 'We must change the world' i poruszane były tematy takie jak: zero waste, wolność wypowiedzi i wolność mediów oraz szkolny strajk klimatyczny.
      Ostatecznie nasi uczniowie wzięli udział w takich działaniach jak:
      - konkurs o innych krajach biorących udział w projekcie - "Unite the Nations";
      - tworzenie blogów o tematyce: zero waste, wolność wypowiedzi i wolność mediów oraz szkolny strajk klimatyczny;
      - 4 wideokonferencje z 4 szkołami: ze szkołami w Chorwacji, Rumunii i Indii o tematyce "Zero Waste" oraz z jedną  szkołą z Chorwacją o tematyce "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny".

      Pojawiły się wyniki konkursu "Unite the Nations". Nasza szkoła uzyskała 6 miejsce! Gratulacje! Z opisanych wyników, które podaje w oryginale poniżej widać, iż walka była zacięta.

      Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i współpracę i zapraszam do 25. jubileuszowej edycji projektu za rok jesienią! SZczególne podziękowania kieruję tutaj do osób najbardziej zaangażowanych: Zuzi  Marcinkian z 1Ag, Agaty Pankros z 1Ag, Weroniki Żołowicz  z 1Eg, Hani Woźniak z 1Eg, Julii Kucharskiej z 1Eg, Zuzi Moskwie z 1E, Denysowi Rosyukowi z  2b oraz Mariannie Watras z 1Fg.

           

      Original message from Joe Sheik from Canadian the headquaters of the project:

      These results are now emailed to each of the individual top 5 schools and the next 5 honourable mentions... If you did not get an email indicating you were in the top 10 finishing schools BUT you participated we want to thank you for your great work on the activity.. 
      For the first time in years, every school to write the test passed the test.  

      This 24th edition of the test featured 10 countries and 225 questions to answer. While the test was rigorous we are pleased that the number one school scored 90% and the top 5 schools all in the high 80 percentile.  Only 6 correct answers separated 1st from 2nd and only 4 separating 2nd from 3rd... an over all exciting and highly competitive event. Schools placing in 6-10 still finished with an impressive score between 82% and 80% - a tight grouping with two schools tied at 80%.  And as been mentioned all schools passed the test which in the past was not always the case. 

      Congratulations to The High School of Mate Blazina Labin in Croatia for coming in FIRST in the Unite the Nations event. For the Second Year in a row!

      Second the Affiliated High School of Chung-Hsing University  Taichung City, Taiwan

      Third Lord Elgin Public School in London Canada,

      Tied for Fourth Gymnazium Praha 4, Postupicka 3150 Czech Republic and Vaels International School, Chennai, India.

      Fifth Gymnasium #41 Novouralsk, Russia

      All top 5 schools scored in the 80% or higher.

      Honourable mention to the next 5 schools

      Liceum Ogolnoksztalcace Nr VIII, Wroclaw, Poland

      Geodetska skola, Zagreb, Croatia

      Maria Kononicka Secondary School No 2 Nowy Sacz, Poland

      Gimazija Bernardina Frankopana  Ogulin, Croatia

      Sintermeertencollege, Heerlen, The Netherlands.

       
     • Thanksgiving - prezentacja w American Corner


     • W dniu 20 listopada 2019r. dwie grupy ucnziów udały się do American Corner w Rynku, by obejrzeć prezentację nt. 'The history of the first Thanksgiving and the origins of Thanksgiving and traditions' zaprezentowaną przez panią Konsul  USA ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. 
      Po prezentacji pani konsul opowiadała wiele o swojej pracy dyplomtycznej w olsce i innych krajach i był czas zadawani pytań, których było dość sporo. Oproćz rzeczy nam znanych dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, np. tofu turkey jedzą w Święto Dziękczynienia wegetarianie. Prca dyplomaty okazuje się naprawdę  fascynująca.
     • Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

     • Turniej szachowy o Puchar Dyrektora LO nr VIII

                     

      KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 

      ORGANIZATORZY:

      • LO nr VIII
      • Rada Rodziców VIII LO.

       

       CEL TURNIEJU:

                     popularyzacja szachów i podnoszenie umiejętności szachowych młodzieży.

       

      TERMIN I MIEJSCE:

                     6 grudnia  (piątek) 2019 r., lekcje: 6, 7, i 8. (Sala EDB przy siłowni w budynku A).

        

      ZGŁOSZENIA:

                     Uczestnikami turnieju mogą być uczniowie LO nr VIII.

                     Zgłoszeń do turnieju można dokonać przez dziennik Librus lub bezpośrednio do p.M.Janik (nauczyciela w-f)

       

      UWAGA! Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. W przypadku dużej ilości chętnych zrobimy wszystko, co będzie w naszej mocy, by każdy mógł wziąć udział, ale nie możemy zagwarantować, że wystarczy sprzętu. Dziękujemy!

       

      SYSTEM ROZGRYWEK:

       

      1. 5 rund systemem szwajcarskim ub kołowym („każdy z każdym”) w przypadku mniejszej liczby uczestników.
      2. W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach.

       

      TEMPO GRY:

      ·    15 minut na partię dla każdego zawodnika. Nie obowiązuje zapis partii. 

       

      NAGRODY:

       

      1 miejsce – Dyplom i puchar Dyrektora VIII LO.

      Pozostałe miejsca – Dyplomy i nagrody rzeczowe.

       

      Postanowienia końcowe:

      Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

       

     • Konkurs z j. niemieckiego na temat Szwajcarii

     • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie klas pierwszych i drugich.

      10 grudnia odbędzie się w naszej szkole konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Turbolandeskunde.Konkurs składa się z trzech części:etap szkolny, regionalny i ogólnopolski.Do etapu szkolnego zapraszamy drużyny trzyosobowe, które 10 grudnia ( wtorek ), na 2 godzinie lekcyjnej będą rozwiązywać test na teamt SZWAJCARII.Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w etapie szkolnym, przechodzi do etapu regionalnego, który odbędzie się w marcu w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu.Proszę zgłaszać się do konkursu u swoich nauczycieli języka niemieckiego do 29 listopada.

      Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod następującym linkiem:

     • 29.10.2019 spektakl dla klas drugich - Tom Sawyer w Centrum Kultury Wrocław-Zachód


     • W dniu 29 października 2019r. klasy drugie udały się na spektakl "Tom Sawyer" TNT Theatre Britain w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Spektakl rozpoczął się o godzinie 9.

      Tomek Sawyer to jedna z najpopularniejszych powieści napisanych w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o losach niesfornego chłopca – Tomka, jego przygodach, nadziejach, fantazjach, romansach i ciężkich zderzeniach ze światem dorosłych.


      TNT podchodzi do inscenizacji z ogromną werwą i dynamiką, które sprawiają, że ich spektakle znane i lubiane są na całym świecie. Przedstawienie w szybkim tempie przeskakuje z komedii przez thriller do romansu, a w centrum wszystkich przygód możemy obserwować Tomka.
      opracowanie tekstu: Agnieszka Kałczyńska-Durlej

     • 30 lat od uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - konferencja UNICEF

     • Z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka UNICEF Polska zaprasza na konferencję pt. „Prawo dziecka do dzieciństwa. 30. lat uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - praktyczna implementacja praw dziecka.”

      Konferencja poświęcona będzie praktycznym aspektom realizacji praw dziecka. Odbędzie się 20 listopada (środa) 2019 roku o godz. 10.30 w Przestrzeni from Facebook, ulica Koszykowa 61 w Warszawie.

      W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną wyniki ogólnopolskiego badania na temat postrzegania praw dziecka przez dzieci i rodziców. Poruszone będą kwestie związane z realizacją praw dziecka przez samorządy, a także zagadnienia dotyczące wizerunku dziecka w mediach oraz roli biznesu w kreowaniu przestrzeni przyjaznej dzieciom. Wśród prelegentów będziemy gościć Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF, ekspertów, przedstawicieli samorządów, świata biznesu i mediów.

      Potwierdzenie udziału do 8 listopada 2019 r.: Agnieszka Telusiewicz-Pacak, apacak@unicef.pl, tel. 22 568 03 34. Program konferencji dostepny u szkolnego koordynatora ds UNESCO.
     • Wolontariusze BNY Mellon na lekcjach przedsiębiorczości

     • Projekt "Moje Finanse" we współpracy z FMP

      PROJEKT "MOJE FINANSE"

      W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła bierze udział w projekcie "Moje Finanse" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

      Dzięki współpracy z fundacją, w dniach 29-30 października 2019 roku uczniowie klas 1og i 1dg mieli okazję w praktyce poznać tajniki bankowości oraz inwestowania w rózne instrumenty finansowe.

      Na lekcjach podstaw przedsiębiorczości goścliśmy wolontariuszy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, którzy są jednocześnie pracownikami Banku New York Mellon, największego na świecie banku depozytariusza. Poza merytoryczną częścią zajęć obejmującą tematy "Polubić Banki" oraz "Rynki kapitałowe & instrumenty finansowe" opowiedzieli oni o swojej pracy, dali praktyczne wskazówki jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, przeprowadzili grę inwestycyjną oraz przedstawili możliwości zrobienia kariery w ich banku (w tym dla osób znających biegle język francuski).

      Więcej zdjęć znajdujdziemy na profilu społecznościowym fundacji:
      https://www.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci

     • Karkonoskie wodospady


     • To  tematyka wycieczki  dydaktycznej, która odbyła  się  25.10.2019 r.
      Wzięli  w niej udział zainteresowani  z  rozszerzeń  geograficznych.
      Pieszo  uczniowie przewędrowali ok. 18  km  docierając  do Wodospadu  Kamieńczyka, Szklarki, Podgórnej i  Myi.  Mieli  okazję  przypomnieć  sobie  i  obserwować w  terenie  działalność rzek  w  górnym  biegu (  erozja  wgłębna,  wsteczna,  cofanie  się  progu,  kotły  ewrorsyjne).
      Ponadto w  ramach przygotowań  do  matury  rozwiązywali  zadania związane  ze skalą, obliczaniem  spadku  terenu,  górowaniem  słońca  czy czasem  miejscowym.
      Jeden  dzień  a  tyle  wrazeń.

          

                                                   
     • XVII edycja

     • Już można głosować na wybrane zdjęcia za pomocą ankiety Librus!
      XVII edycja konkursu fotograficznego "foto8LO" (I semestr 2019/2020) - 
      TEMATY:
      1. Poznajmy się - autoportret/selfie/fotografia czegoś, co lubisz (z krótkim opisem). 
      
      2. Nad morze, w góry czy na Mazury, czyli gdzie warto spędzić wakacje...
      

      3. Trzy kolory: niebieski-biały-czerwony (nie tylko dla klas dwujęzycznych).
      4. Ostatni dzień lata.
      5. Niech żyje przyjaźń!

     • OLIMPIADA ZWOLNIENI Z TEORII

     • W tym roku nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. W czwartek, 17.10.2019 odbyło się pierwsze, wewnątrzszkolne spotkanie, na którym obecne były osoby zainteresowane udziałem w tej Olimpiadzie. W czasie spotkania Pani Katarzyna Dobrucka (Nauczyciel Zwolnionych z Teorii w naszej szkole) przedstawiła w ogólnym zarysie zasady brania udziału w Olimpiadzie, omówiła proces tworzenia projektu społecznego oraz odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące Zwolnionych z Teorii razem z Julią Franczuk z klasy 2o, która podzieliła się swoim doświadczeniem jako osoba, która ukończyła w zeszłym roku projekt, w tym roku zaczęła następny i  jest także mentorem. Całe spotkanie odbywało się w miłej, przyjaznej atmosferze.

     • WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA (klasa II 0 oraz uczniowie z II c i II f)

     •  

      Za nami Brugia, Lille, Roubaix, Dunkierka i  Normandia.

      Zwiedzaliśmy, odkrywaliśmy, często się przemieszczaliśmy, czasami opieraliśmy się czekoladowej pokusie, szkicowaliśmy, analizowaliśmy, pozowaliśmy (nawet w czasie deszczu), a co najważniejsze mówiliśmy po francusku, zadawaliśmy pytania i cały czas czegoś nowego się uczyliśmy.

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...