• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

     • W związku z ponowną koniecznością przejścia na naukę zdalną, mając na uwadze troskę o dobrostan naszych uczniów oraz wsparcie rodziców w tej niełatwej sytuacji, zespół psychologów i pedagogów szkolnych przypomina o różnych sposobach i formach pomocy/wsparcia.
     • NAUCZANIE ZDALNE OD 26.10.2020

     • Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r.  zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 26.10.2020 r. nauka w Liceum Ogólnokształcącym nr VIII odbywać się będzie w trybie zdalnym. Bliższe informacje znajdują się w wiadomościach w dzienniku elektronicznym.

      Anna Niewińska - dyrektor

     • Digital Youth Forum w lo8

     • Digital Youth Forum 2020 online, 11 grudni, 9:00 – 14:30

      Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – forum dla młodzieży na temat pozytywnego wykorzystywania nowych technologii i bezpieczeństwa online.

      Dotychczas, cztery kolejne lata, spotykaliśmy się w maju, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik z udziałem publiczności, jednocześnie  zachęcaliśmy z rosnącym powodzeniem szkoły do organizowania transmisji z forum.

      W tym roku z uwagi na epidemię COVID – 19 wydarzenie odbywa się w grudniu i będzie miało charakter wyłącznie online. Koncepcyjnie i technicznie dostosowane zostanie do realiów szkolnych tak, żeby stanowiło atrakcyjną ofertę całodziennego wydarzenia dla całej klasy.

      Organizatorem Digital Youth Forum jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem jest Fundacja Orange. Partnerem strategicznym DYF jest Facebook. Partnerem Digital Youth Forum jest Enxoo.

      Formuła wydarzenia

      DYF 2020 nadawane będzie z profesjonalnego studia filmowego. W ramach  wydarzenia zaplanowano 8 wystąpień. Prelegentami będą zarówno osoby młode, których aktywność w obszarze nowych technologii i bezpieczeństwa online może być inspiracją i przykładem dla rówieśników, jak i dorośli – eksperci, których doświadczenia i przebieg kariery zawodowej mogą być dla uczestników motywacją do działania.

      Wystąpienia przeplatane będą połączeniami ze studiem DYF, w którym prowadząca wraz z zaproszonymi zdalnie gośćmi będzie komentowała wystąpienia.

      DYF 2020 w szkole

      Formuła tegorocznej edycji DYF jest pomyślana wyłącznie jako propozycja edukacyjna dla szkół podstawowych (7-8 klasy) i ponadpodstawowych. Szkoły uczestniczące w DYF 2020 będą mogły zorganizować w wybranych klasach całodzienną transmisję z wydarzenia. Wydarzenie zostanie dostosowane również do nauki zdalnej z wykorzystaniem dowolnej platformy edukacyjnej.

      Wydarzenie dostosowane do udziału uczniów niesłyszących. Całość  będzie tłumaczona na język migowy.

      Rejstracja

      Wszystkie zarejestrowane szkoły otrzymają:

      – scenariusz zajęć w wariantach stacjonarnym i zdalnym (PDF online)

      – certyfikat udziału w DYF (PDF online)

      – możliwość udziału w konkursach organizowanych w ramach DYF 2020

      Pierwszych 300 zgłoszonych szkół (do 30 listopada) otrzyma pocztą magazyny Digital Youth.

      Rejestracji na wydarzenie dokonuje nauczyciel lub opiekun. W sytuacji, gdy w wydarzeniu bierze udział kilka klas z danej szkoły prosimy o rejestrację każdej klasy osobno. Rejestracja jest w pełni darmowa. Na wydarzenie można zapisywać się do 10.12.2020.

     • Projekt "To jest nasz czas" 2020 w lo8


     • Projekt powstał w 1995 roku dla podstawowych i ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych szkół storzyszonych UNESCO w celu umozliwienia młodym ludziom z różnych krajów "porozmawiania" ze sobą o różnych sprawach, np: Covid-19 (SDG 3), krzyzys świata plastiku (SDG 12), problemy społeczne oraz inne zagadnienia o globalnym charakterze.

      Tegoroczna edycja jest rocznicowa - obchodzimy 25-lecie projektu!  I to jest głównym tematem tej edycji - TIME 2020 - 25 years!
      Wydarzenia będą odbywały się w dniach 27.11-4.12.2020 a głównym dniem projektu jest właśnie 4 grudnia - TIME DAY.
       W programie tegorocznej edycji są: konkurs "Unite the Nations" w innej wersji niż dotychczas, pisanie blogów, wideokonferencje, wykłady  oraz inne wydarzenia. 

      Zapraszam osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie. Chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie librusem. W poniedziałek 9.11 odbędzie się spotkanie informacyjne na zoomie dla osób zainteresowanych udziałem. Link do spotkania wyślę osobom zainteresowanym dzień przed spotkaniem.
      Zapraszam!
       

     • Dolnośląski Festiwal Nauki po angielsku

     • W tym roku DFN odbył się w formie zdalnej. W naszej szkole odbyły się warsztaty/wykłady/quizy w dniach 21.09-23.09  o tematyce:
      - 'Jak skuteczniej uczyć się języka angielskiego. How to boost your English language skills?' w klasie 3o;
      - 'Sztuka wygłaszania prezentacji w języku angielskim. The art of delivering presentations in English' w klasie 3a;
      - 'Znani i nieznani Szkoci, którzy zmienili świat.' w klasie 2Cg;
      - 'What can we actually do for our environment?' w klasie 2og;
      - 'Climate change 2.0' w klasie 2og;
      - 'Tradycje i obyczaje kultywowane w Wielkiej Brytanii do dziś'  w klasie 3b.
      Dziękuję klasom za udział i ma nadzieję, że w kolejnym roku wrócimy do formy stacjonarnej festiwalu.
      Agnieszka Kałczyńska-Durlej

       
     • Być Ambasadorką! - konkurs dla dziewczyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczyn

     • Jesteś dziewczyną? Masz 14-17 lat? Znasz komunikatywnie angielski? Interesujesz się dyplomacją? Chciałabyś spróbować i ...na 1 dzień stać się Ambasadorką w jednej z ambasad? To jest coś dla Ciebie!

      W ramach obchodów światowego Dnia Dziewczyny (The International Day of the Girl) 12 Ambasad łączy siły, aby wesprzeć nastoletnie i dorastające dziewczęta w dążeniu do realizacji marzeń i zdobycia pierwszych doświadczeń w dyplomacji. 15 września ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador".
      Finalistki konkursu będą miały szansę, aby poznać świat dyplomacji i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu. Organizatorami konkursu są: Ambasada Izraela w Warszawie i Fundacja Leopoldy Wild. Patronat nad konkursem objęła Fundacja Vital Voices Poland.
      Celem projektu jest zainspirowanie młodych dziewcząt do podejmowania postaw przywódczych, pokazanie świata bez barier oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz międzynarodowego dialogu oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.
      Wszystkie szczegóły znajdują się w załączeniu oraz na stronie https://www.ambassadorforaday.org/


      Wierzysz, że jeden głos może zmienić świat? Weź udział w konkursie i pozwól, by to właśnie Twój głos zmienił świat na lepsze.
    • XIX edycja - FIZYKA? W ŻYCIU!
     • XIX edycja - FIZYKA? W ŻYCIU!

     • FIZYKA? W ŻYCIU! – XIX konkurs fotograficzny foto8LO
       
      Fizyka bierze swój początek z… filozofii. To próba zrozumienia i opisu otaczającego nas świata i zjawisk nim rządzących. W tym szczególnym roku – Roku Fizyki* – zapraszamy do wspólnego odkrywania fizyki w życiu, a nie tylko w podręcznikach.
      Poniżej znajdują się tematy wraz z krótkimi opisami, które mogą stać się inspiracją do poszukiwania piękna fizyki w Twoim otoczeniu. Rozglądaj się wokoło, stawiaj pytania, szukaj odpowiedzi i… rób zdjęcia!
      Do każdej fotografii dołącz „fizyczny opis” nawiązujący do tematu, obiektu czy zjawiska fizycznego, które uwieczniłeś.

      Temat ogólny: Fizyka? W życiu! – w kuchni, na boisku, nad wodą, na spacerze,... fizyka wokół nas.
      Tematy szczegółowe: kilknij WIĘCEJ
     • OLIMPIADA WIEDZY CHEMICZNEJ z Wydziałem Chemii UJ

     • Olimpiada skierowana jest do uczniów klas II i III zainteresowanych chemią. Zakres niezbędnej wiedzy obejmuje materiał zrealizowany do tej pory w gimnazjum/szkole podstawowej oraz materiał bieżący. 

      Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 25.09.2020 u swoich nauczycieli chemii

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • W dniu 15 września (wtorek) o godzinie 17.00 w budynku B przy ul. Jantarowej 5 odbędą się

      ZEBRANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH (oprócz 1F) I  KLASY WSTĘPNEJ

      Numery sal, w których planowane są zebrania, będą wywieszone przy wejściu do szkoły.

      Rodzice uczniów starszych klas otrzymają niezbędne informacje od wychowawców za pomocą wiadomości w librusie. W razie potrzeby umówienia się na indywidualne spotkanie, wychowawcy będą dostępni w szkole o godz. 17.00 

     • DO RODZICÓW I UCZNIÓW

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021, który ma miejsce w czasie epidemii koronawirusa, zwracam się do Was z gorącą prośbą o odpowiedzialne zachowanie, które może przyczynić się do tego, że będziemy funkcjonować jako szkoła w warunkach zbliżonych do normalnych i wszyscy pozostaniemy zdrowi.

      Pamiętajmy, że prawdopodobieństwo, że ktoś z nas jest zarażony, jest znikome. Nie dajmy się ponieść niepotrzebnym emocjom. Bądźmy za to świadomi konieczności przestrzegania kilku zasad.

      Rodziców proszę o nieprzysyłanie do szkoły dzieci, które mają objawy infekcji wirusowej, lub inne, mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem, takie jak utrata węchu i smaku czy znaczne pogorszenie samopoczucia. W takim przypadku konieczne jest skontaktowanie się z Sanepidem i powiadomienie szkoły. Z tym samym apelem zwracam się do pełnoletnich uczniów. Nie wolno przychodzić do szkoły, jeśli rodzina przebywa na kwarantannie lub w izolacji domowej.

      Ponieważ wiemy, że koronawirus przebiega u niektórych bezobjawowo, proszę o wyposażenie dzieci w maseczki zakrywające usta i nos oraz dołożenie starań, aby były one regularnie zmieniane. Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo, maseczki będą obowiązywały w szkole na korytarzach oraz na lekcjach, gdy odległość od nauczyciela będzie mniejsza niż 1,5 metra.  Nauczyciele będą również stosowali maseczki, ale pamiętajmy, że ze względu na wiek, są oni bardziej narażeni na negatywne skutki zarażenia, stąd konieczność zachowania dystansu od uczniów.

      Zachęcam uczniów, aby przyjeżdżali do szkoły na rowerze, zamiast korzystać z komunikacji zbiorowej. W każdym budynku rower można bezpiecznie pozostawić na szkolnym patio.

      To, w jaki sposób będzie wyglądał ten rok szkolny, w dużej mierze zależy od nas: od świadomości, a przede wszystkim od odpowiedzialności za siebie i za innych.  Apeluję o odpowiedzialne postawy nie tylko w szkole, ale i poza nią. Tam, gdzie jest to możliwe – trzymajmy dystans. Częste mycie i dezynfekcja rąk powinny stać się naszym zwyczajem.

      Wierzę, że nasze wspólne zdyscyplinowanie i odpowiedzialna postawa pozwolą nam cieszyć się z powrotu do szkoły i tego wszystkiego, co oferuje bezpośredni kontakt  z drugim człowiekiem. Dlatego życzę wszystkim powrotu do normalności i świadomego optymizmu.

      Anna Niewińska - dyrektor

     • Testy poziomujące z języka niemieckiego i angielskiego

     • 1 września - test poziomujący z języka niemieckiego dla klas 1A i 1B, godz.10.00

      2 września - test poziomujący z języka angielskiego dla wszystkich klas:  1A 8 lekcja, 1B 2 lekcja, 1C 5 lekcja, 1D, 1 i 2 lekcja w grupach, 1E 2 lekcja, 1F 3 lekcja

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych