• ŚWIADECTWA MATURALNE
     • ŚWIADECTWA MATURALNE

      Zapraszamy tegorocznych maturzystów po odbiór świadectw dojrzałości dnia 9 lipca (wtorek) do budynku A wg następującego harmonogramu:

      klasa 4A: sala 28, godzina 12:00

      klasa 4B: sala 29, godzina 12:00

      klasa 4C: sala 30, godzina 12:00

      klasa 4D: sala 52, godzina 12:00

      klasa 4E: sala 29, godzina 12:15 (prosimy absolwentów klasy 4E o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości)

      klasa 4F: sala 51, godzina 12:00

      Maturzyści odbierają świadectwa osobiście. Jeśli jednak odbiór osobisty jest niemożliwy, można upoważnić do tego inną osobę (na upoważnieniu należy zapisać numer dokumentu tożsamości osoby odbierającej świadectwo).

     • PROJEKT ARTYSTYCZNY

      Od 17 do 20 czerwca, w naszej szkole odbywał się projekt artystyczny polegający na stworzeniu na jej ścianach sztuki. Przez kilka dni uczniowie Ósemki pracowali w grupach nad swoimi muralami, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Rezultaty ich twórczej pracy będziemy mogli oglądać po wakacjach w kilku salach lekcyjnych, gabinetach, na patio budynku B i w drodze między budynkami.

     • Z wizytą w Sejmie klasy 1e i 2f

                                

      Po dopełnieniu  formalności  w  Biurze Przepustek  Kancelarii Sejmu, skrupulatnej  kontroli  przez  funkcjonariuszy  weszliśmy do  kompleksu  sejmowego. Tam przywitała nas  przewodniczka i  wprowadzila  w historię sejmowania  w  Polsce. Przy  makiecie  podała najważniejsze  szczegóły na temat  wielkości,  historii,  roli  i lokalizacji poszczególnych  budynków. Następnie  weszliśmy na  galerię i mogliśmy  obserwować  prace  posłów  ( trwało  właśnie  posiedzenie  dotyczące  ochrony  polskiego wybrzeża  Batyku). W  przerwie  między  wystąpieniami  powitał  naszą  grupę  marszałek sejmu  Krzysztof  Bosak. Spotkaliśmy się  również  z posłanką Małgorzatą  Tracz ( na  jej   zaprosznie   odbywała się  nasza  wizyta).
      Po obserwacji obrad  weszliśmy  na  korytarz  sejmowy dobrze  znany  z  relacji w  tv.
      Ogladaliśmy  tablice  pamiątkowe  poświęcone  byłym  parlamentarzystom. 
      Mieliśmy  także  okazję  zjeść  obiad w  słynnej  sejmowej  restauracji. 
      Posileni  i  wzbogaceni  o nowe  obywatelskie doświadczenie  udaliśmy sie  na  spacer  po  Warszawie. 
      Choć  krótka to  była  przygoda,  zostanie  w  naszej  pamięci.                  

                                            
    • XXIV edycja szkolnego konkursu foto8LLO
     • XXIV edycja szkolnego konkursu foto8LLO

             
      W tym semestrze nasi zdolni fotografowie wykonywali
      ZDJĘCIE JAKO ILUSTRACJĘ CYTATU Z WIERSZA O WIOŚNIE
      - wokół nas - w przyrodzie, wewnątrz nas - w sercu...      CYTATY:
      I. Tęcza Autor: BOLESŁAW LEŚMIAN
      Biegł coraz śpieszniej - ciepły deszcz majowy,
      Zbryzgany słońcem, co przez obłok płowy / Wzdłuż mu kropliste rozwidniało nicie.

      II. J w powietrzu wiosnę słyszę Autor: JULIAN TUWIM
      Już w powietrzu wiosnę słyszę…/ Czy ty też? (…)
      Wiosna… Kwiaty mam i słońce…/ Czy ty też?

      III. Ogród Autorka: MARIA PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA
      Gdy wiosna zaświta / jest w ogrodzie raz ciemniej, raz jaśniej.
      Wciąż coś zakwita, przekwita./ Wczoraj kwitło moje serce. Dziś jaśmin.
       
       FOTOGRAFIE i KOMENTARZE do zdjęć - poniżej
    • Sukcesy fotograficzne uczniów Ósemki
     • Sukcesy fotograficzne uczniów Ósemki

      W tym roku szkolnym dwukrotnie doceniono fotografie MARTYNY MAZUREK:

       - uczestnictwo w V edycji ambitnego Międzynarodowego Konkursu Artystyczno-Literackiego
      "Dodaj barw, ubierz w słowa. Harmonia w różnorodności. Inkluzywność w sztuce i literaturze"
      zapewniło Martynie WYRÓŻŃIENIE;

      - natomiast udział Martyny w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym  Fundacji PAX ET BONUM "Wędrówki szlakiem wartości" został uhonorowany III MIEJSCEM.

      Zdjęcia i dyplomy - poniżej
     • Public Speaking Contest 2024

      Z radością i wielką dumą informujemy, iż 7 czerwca, dwie uczennice naszej szkoły Maja Adamiak (klasa 1f1) oraz Amelia Dervishi (klasa 1f1) zajęły pierwsze i trzecie miejsce w konkursie krasomówczym, w języku angielskim, Public Speaking Contest 2024, organizowanym przez IATEFL Poland.  

      Maja zajęła pierwsze miejsce w etapie regionalnym jako najlepsza uczestniczka regionu obejmującego  województwa: dolnośląskie, opolskie, lubuskie oraz wielkopolskie! 

      Maja będzie reprezentować naszą szkołę w Gdańsku, w ogólnopolskim finale konkursu, we wrześniu 2024 r. Gratulujemy wspaniałych wystąpień i życzymy dalszych sukcesów! 

     • Obóz matematyczny klasy 2h

      W minionym tygodniu klasa 2H (mat-fiz) przebywała na obozie matematycznym w Łężycach. Rozwiązywaliśmy zadania z list maturalnych. Nie zabrakło również czasu na integrację w trakcie zabawy na basenie, wspólnego ogniska i górskiego spaceru przygotowanego przez Pana Mariusza. Było fajnie, choć w opinii wszystkich... za krótko. Dziękuję Panu Mariuszowi za pomoc przy opiece i organizacji, Gabrysi za rozmowę, Piotrkowi za inspiracje, a całej klasie 2h za dobre zachowanie, zabawę i wspólną naukę. N.S.

     • Obóz Przyrodniczy w Jarosławcu

      Klasa biologiczno-chemiczna 2b+2f w dnach 3-7 czerwca była na  5-dniowym Obózie Przyrodniczym.  Przeprowadzili intensywne badania i warsztaty naukowe oraz  zajęcia terenowe z ekologii. Oznaczali zwierzęta i rośliny Bałtyku,  analizowali skład chemiczna wody morskiej,  oznaczali bezkręgowce lasów nadmorskich, były też  zajęcia w Muzeum Bursztynu. Ponadto badali gleby lasów nadmorskich, poznawali  gatunki roślin i badali czystości powietrza. Nie zabrakło też konkursu na rzeźbę z piasku i ogniska pożegnalnego. 

     • Wycieczka do Wielenia klasy 1h

       

      W dniach 05-07 czerwca klasa I h integrowała się na klasowej wycieczce w Ośrodku Trzy Jeziora w Wieleniu.

      Program imprezy był bardzo bogaty. Pierwszego dnia, po przywitaniu się z jeziorem i zwiedzeniu ośrodka, uczniowie odwiedzili pobliski park linowy, mieli okazję spaceru ponad ziemią i zjazdu na tyrolce. Wieczorem bawili się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

      Drugi dzień również obfitował w atrakcje takie jak paintball oraz wizyta w stadninie koni i przejazd bryczką, a później wypad na kajaki i kąpiel w Jeziorze Wieleńskim. Nie zabrakło czasu na mecze piłki nożnej, siatkówki i na łowienie ryb.

      Trzeciego dnia niepocieszona, ale pełna wrażeń, 1h powróciła do Wrocławia, licząc na więcej takich wyjazdów w przyszłości.

    • SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH
     • SPRAWDZIAN PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH

      Sprawdzian predyspozycji językowych (obowiązujący przy rekrutacji do klasy wstępnej) odbędzie się w środę 5 czerwca o godzinie 9.00 w budynku A przy ul. Zaporoskiej 71. Lista kandydatów z podziałem na sale zostanie wywieszona przy wejściu do budynku. Sprawdzian trwa 90 minut.

      Prosimy o wcześniejsze przybycie (30 minut przed rozpoczęciem egzaminu), zabranie ze sobą legitymacji szkolnej oraz niewnoszenie na salę telefonów komórkowych oraz innych urządzeń rejestrujących dźwięk czy obraz. Telefony komórkowe najlepiej zostawić w domu, nie będzie możliwości przechowania ich w budynku liceum.

     • Wycieczka 2c i 1i do Pragi

      Praga przywitała nas przelotnym deszczem jednak nie przeszkodziło to nam już pierwszego dnia przejść się po centrum oraz podziwiać widoki i panoramę tego pięknego miasta. Następnie Uczniowie udali się do Katedry Św. Wita, Praskiego Zamku oraz Starego Pałacu Królewskiego. Do tego spacer po Placu Hradczanskim i Złotej Uliczce. Drugi dzień wycieczki do Pragi upłynął bardzo intensywnie. Najpierw weszliśmy na Wzgórze Petrin, gdzie znajduje się "czeska Wieża Eiffla", miejsce, z którego można podziwiać panoramę Pragi. Następnie było przejście na Mały Rynek na Most Karola. Później zwiedzanie barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, uliczek, zaulkow, zabytkowych kościołów oraz prawobrzeżnej Pragi. Miasto, które zachwyca. Ostatni dzien rozpoczęliśmy rejsem po rzece Weltawie podziwiając przepiękna architekturę i panoramę miasta ze statku. Następnie udaliśmy się na spacer wzdłuż Weltawy do żydowskiej dzielnicy Józefów, a następnie do Nowego Miasta podziwiając Karolinum, Teatr Stanowy, targ pamiątek na Havelskim mieście oraz słynny plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego. Dodatkową atrakcją był przejazd metrem .

      Kierujemy serdeczne podziękowania dla Biura Podróży ELTUR za kolejną świetna organizacje wycieczki szkolnej oraz dla pilota, Pana Patryka Drygaly, za ogromną wiedzę, przekaz, pomysły, kreatywność i elastyczność . Serdecznie dziękujemy!

     • Dzień paszportu

      Podczas tegorocznej edycji Wrocławskiego Dnia Paszportu na stadionie Tarczyński Arena cztery wolontariuszki z VIII LO: Amelia, Lena, Ania i Misia dzielnie reprezentowały naszą szkołę na stoisku Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

      Uczniowie wrocławskich szkół podstawowych tłumnie nas odwiedzali, zdobywali pieczątkę i brali udział w konkursach, quizach i zabawach. Było edukacyjnie ale przede wszystkim kolorowo, wesoło i smakowicie!

     • Warsztaty geomorfologiczne w Sudetach

      W poniedziałek 20 maja, uczniowie rozszerzający geografię z klas 3E, 3F, 2I oraz 2F wzięli udział w warsztatach geomorfologicznych w Karkonoszach. Wjechaliśmy wyciągiem na Kopę i udaliśmy się na kilkugodzinny spacer przez nasze dolnośląskie góry. Pogoda nam dopisała, z daleka zobaczyliśmy największy szczyt naszego regionu - Śnieżkę, a następnie udaliśmy się kolejno do punktów widokowych nad Kotłem Małego i Wielkiego Stawu, przez Park Narodowy do Słoneczników i Pielgrzymów. Każdy przystanek wzbogacały krótkie wykłady naszej pani przewodnik o charakterze nie tylko geograficznym, ale również historycznym. Po przejściu około 11 kilometrów zmęczeni ale szczęśliwi, z nowo nabytą wiedzą wróciliśmy do Wrocławia.

     • INTERNATIONAL VILLAGE 2024

      W kwietniu 2024 r. uczniowie naszej szkoły po raz czwarty wzięli udział w projekcie kulturowo-językowym International Village zorganizowanym w Chorwacji. W czasie wyjazdu uczestnicy rozwijali swoje umiejętności językowe podczas lekcji  z native speakerami z USA, Australii, Wielkiej Brytanii oraz uczestniczyli  w warsztatach kulturowych  i  zajęciach sportowych, tanecznych i artystycznych.  Przez cały wyjazd mieli możliwość mówić po angielsku ze swoimi rówieśnikami z Włoch, Mołdawii, Słowenii, Estonii oraz Turcji. Oglądaliśmy ciekawe prezentacje, poznaliśmy różne zwyczaje i spróbowaliśmy narodowych potraw uczestników wyjazdu.  W czasie podbytu w Chorwacji pojechaliśmy na  dwie wycieczki, z przewodnikami w języku angielskim, do Puli, Porec i Rovinj. Wyjazd dał wszystkim uczestnikom nowe doświadczenia i mozliwość zawarcia ciekawych znajomości. Pozostaną z nami piękne wspomnienia. 

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...