• POMOC dla UKRAINY

      Jak co roku organizujemy w naszej szkole zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla potrzebujących osób w Ukrainie. Dary można przynosić do czytelni w budynku B lub na portiernię w budynku B przy ulicy Jantarowej 5, do 09.12.2022 r.

      Zbiórce podlegają:

      -trwała żywność

      -artykuły higieniczne

      -produkty do dezynfekcji

      -środki czystości

      Potrzebujemy również puste kartony!

      Postarajmy się w tym świątecznym czasie wykrzesać z siebie jak najwięcej serca i dobra, zwłaszcza że właśnie teraz są one najbardziej potrzebne.

     • Klub Książki powraca!      W dniu 17 listopada 2022 r. w czytelni biblioteki w budynku A odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Klubu Książki. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas I, II i III. Dla inicjatorki i prowadzącej -Wiktorii Kaniewskiej z klasy IIC - inicjatywa ta jest realizacją projektu społecznego w ramach ogólnopolskiej praktycznej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” (zasada: uczestnicy wybierają działanie, które jest im bliskie).

      Czwartkowe spotkanie miało charakter organizacyjny. Przy herbatce i ciasteczkach członkowie rozważali plan działania: Od czego zaczniemy - jaka książka lub jaki gatunek literacki? Może tym razem poezja? Czy mamy swoje ulubione wiersze? Może wspólnie – wraz z opiekunem – wybierzemy się na jakiś wartościowy film? A może skorzystamy ze spotkań literackich dla młodych humanistów organizowanych na mieście? Decyzje w najbliższym czasie poprzez konto na Instagramie.

      To cenne i godne pochwały, że prócz oferty szkolnej "klubowicze" chcą poszerzać swoją wiedzę, horyzonty i wrażliwość również dzięki swoim interesującym propozycjom i dzielić się tym z innymi!

      Życzymy powodzenia w osiągnięciu zamierzonych celów i mile spędzonych ze sobą chwil...

      P.S.

      …przy rozmowach nie tylko o literaturze!   😉

                                                                                                                 Joanna Podolczak

     • Projekt "Poznaj Polskę"

      W ramach projektu "Poznaj Polskę" klasa 1f i część klasy 2a poznawały najnowszą historię Polski. Podczas trzydniowego pobytu uczniowie zwiedzili Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II wojny światowej, Muzeum Poczty oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. Nie zabrakło wizyty na Westerplatte oraz w niemieckim obozie koncentracyjnym  Stutthof w Sztutowie.

     • Sukces naszych drużyn w Licealiadzie Badmintona.

      W hali Hasta La Vista rozegrane zostały mistrzostwa strefy Wrocław w badmintonie. Nasze zawodniczki i zawodnicy rozegrali wspaniałe mecze.Złoto badmintonistek zapewniło naszej szkole awans do finału dolnośląskiego.Gratulacje dla bezkonkurencyjnych: Magdaleny Tatomir z klasy 4D, Nataszy Woźnickiej z klasy 3E, Olivii Góralczyk z klasy 1i.Brązowy medal chłopców z LO VIII również pozwoli na dalszą walkę w finale dolnośląskim. Trzymamy kciuki za Mikołaja Grzyba z klasy 4D, Jana Seweryna z klasy 1A oraz Kuby Ostaszkiewicza z klasy 2G.Brawo!  Życzymy dalszych sukcesów!

     • WARSZTATY HISTORYCZNE Berlin-Poczdam

      Obóz naukowy z historiiBerlin - Poczdam 26-28.10.2022 r.Wycieczka ruszyła o godzinie piątej - autokar wyjechał spod naszego liceum w drogę do Berlina. Po dwóch przystankach - jednym jeszcze w Polsce, następnym już za granicą - wjechaliśmy do stolicy Niemiec. Dołączyła do nas pani przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie.Zaczęliśmy od placu Poczdamskiego, dalej skierowaliśmy się w stronę Bramy Brandenburskiej. Po zobaczeniu tej słynnej, sztandarowej, niemieckiej budowli udaliśmy się do niedaleko położonego Reichstagu. Windą wjechaliśmy, by podziwiać imponującą panoramę Berlina, a pani przewodnik pomogła nam zlokalizować i nazwać ważne miejsca.Następnym przystankiem naszej wycieczki było muzeum Checkpoint Charlie. Zapoznaliśmy się w nim z historią muru berlińskiego oraz dowiedzieliśmy się wiele o komunizmie i procesach towarzyszących jego odejściu z Europy.Drugi dzień wycieczki zaczął się intensywnie, zbiórka ustalona była bowiem na godzinę ósmą piętnaście. Zwiedzanie zaczęliśmy od pałacu Charlottenburg, a właściwie od jego ogrodów. Posłuchaliśmy historii, które podczas przechadzki opowiadała nam pani przewodnik i podziwialiśmy przystrzyżone klomby bukszpanowe. Po wejściu do samego pałacu dostaliśmy audioguidey i z nimi przechodziliśmy przez każde pomieszczenie zabytku. Po opuszczeniu Charlottenburgu pojechaliśmy zobaczyć plac Żandarmów i Alexanderplatz. Podczas spaceru mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko te zabytkowe części stolicy Niemiec, ale też te, które są stałymi elementami codzienności berlińczyków. Po południu udaliśmy sie do Muzeum Pergamonu i Nowego Muzeum. Mogliśmy zobaczyć bezcenne artefakty historyczne jak popiersie Nefretete czy też zrekonstruowaną bramę Isztar.W piętek, ostatni dzień naszej wycieczki, opuściliśmy Berlin. Nie oznaczało to jednak końca zwiedzania, czekała nas jeszcze wizyta w Poczdamie.Pierwszym miejscem, które pojechaliśmy zobaczyć, był pałac Cecilienhof, w którym odbywała się Konferencja Poczdamska. Mieliśmy okazję zobaczyć słynne wiklinowe fotele, na których siedzieli przywódcy ZSRR, USA i Wielkiej Brytanii. Można było też obejrzeć miejsce, w którym odbywały się obrady, a także prywatne pokoje przywódców oraz wysłuchać ciekawych materiałów uzupełniających informacje podane na wystawach.Po zwiedzeniu Cecilienhof przejechaliśmy do Sanssouci. Pałac imponuje dopracowaniem estetycznym, ale też rozmiarami - jest dość sporą rezydencją letnią, więc było co podziwiać.Po zakończeniu zwiedzania pałacu Sanssouci przejechaliśmy do centrum Poczdamu. Miasto jest bardzo urokliwe - wiele kafejek ze stolikami na ulicy i małe sklepiki tworzą przyjemną atmosferę. Po spacerze wróciliśmy do autokaru i rozpoczęliśmy podróż powrotną do Wrocławia.

     • SILNI RÓŻNORODNOŚCIĄ


      W ramach projektu Silni różnorodnością nasi uczniowie - wolontariusze promują idee wielokulturowości i wolontariatu. Podczas godzin wychowawczych opowiadają o krajach, z których pochodzą (np. Ukraina), prezentując zdjęcia ciekawych obiektów, podając historyczne i obyczajowe ciekawostki. Kolejnym działaniem związanym z realizowanym projektem jest foto wystawa. W budynku B uczniowie prezentują galerię zdjęć poświęconych wielokulturowości. Odbył się również happening pod hasłem Silni różnorodnością. Uczniowie klasy 1C wraz z wychowawcą przeszli korytarzami obu budynków, niosąc transparenty i nawołując do akceptowania odmienności kulturowych. Wolontariusze zajęli się też pomocą zwierzętom ze schroniska organizując kiermasz ciast i loterię fantową.

      Wszystkim osobom (uczniom i nauczycielom) zaangażowanym w realizację projektu bardzo dziękujemy!

       

     • ÓSEMKA ŻYJE WE WSPOMNIENIACH ABSOLWENTÓW

      Jesteśmy absolwentami VIII LO we Wrocławiu, rocznik1972 , wychowawca prof. Zbigniew Rogus, wtedy jeszcze przy ul. Trzebickiej...

      Chcielibyśmy poinformować, że w dnu 10 września 2022 r. zorganizowaliśmy spotkanie z okazji 50 rocznicy przekroczenia progów Naszej Szkoły. Przybyło kilkanaście osób, wspomnieniom i rozmowom nie było końca...

      Znów byliśmy w naszej szkole, w klasach, na korytarzach, na boisku.

      Wspominaliśmy Nauczycieli, wydarzenia wreszcie maturę.

      Klasa I A rocznik 1972

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
    • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
    • 717986736
    • 53-415 Wrocław
     ul.Zaporoska 71
     Poland
    • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
    • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
    • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
     Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

    brak danych
    • brak danych
    • Lorem ipsum...