• PLAN LEKCJI OD 27 STYCZNIA

• Od 27 stycznia obowiązuje nowy plan lekcji. Jego aktualna wersja (papierowa) jest dostępna na tablicy ogłoszeń w szkole. Na stronie szkoły plan zostanie opublikowany wkrótce. Plan będzie widoczny w dzienniku Librus po wprowadzeniu go przez nauczycieli.

• NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - wkrótce kolejna projekcja!

• W najbliższy czwartek zapraszamy na kolejną projekcję w ramach edukacji filmowej: CONTROL w reż. A. Corbijna | USA, Japonia, W. Brytania, Australia 2007 | 121’ Temat analizy: Demitologizacja ikony.

Film opowiada o życiu Iana Curtisa, wokalisty legendarnej grupy postpunkrockowej Joy Division. Wokalista rozdarty między życiem rodzinnym, karierą muzyczną a miłością do innej kobiety popełnił samobójstwo w wieku 23 lat, w przeddzień pierwszej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Anton Corbijn, reżyser wielu teledysków, sięgnął po tragiczną historię Iana Curtisa, przedwcześnie zmarłego wokalisty Joy Division. Film jest nie tylko zapisem dramatycznych losów muzyka. Ukazuje także problem nadwrażliwości i samotności artysty. Życie wewnętrzne stało się dla Curtisa inspiracją do tekstów piosenek. Reżyser dokonuje próby odtworzenia krótkiego życia muzyka od okresu dojrzewania do dnia samobójczej śmierci.

• XVIII edycja - noworoczna

• Nowy Rok to czas podsumowań.

Co ważnego/ciekawego wydarzyło się w Twoim życiu w minionym roku i zostało to uwiecznione na fotografii?
            Niektóre wrażenia są warte tego, by podzielić się nimi z innymi...

Poszukaj tych zdjęć, wydrukuj, dołącz krótki opis,
            a razem z Tobą ponownie przeżyjemy te dobre chwile!

Format zdjęć: min. 10x15
            Liczba zdjęć: dowolna
            Termin: do 3 lutego 2020 r.
            Szczegółowe informacje: p.Edyta Jarzębowska (sala 47)

• UWAGA MATURZYŚCI!!

Przypominamy, iż 31 stycznia 2020r. upływa termin uzupełniania dokumentacji, będącej podstawą do przyznania dostosowań na egzaminie maturalnym (termin wg procedury wewnątrzszkolnej).

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym.