• SZKOLENIE EGZAMINATORÓW DELF

• 18.11.2019 11:19
        • W dniach 16-17 listopada 2019 r. w naszym liceum odbyło się szkolenie certyfikujące na egzaminatorów i korektorów egzaminów DELF A1.1- A2. Wzięli w nim udział nie tylko nauczyciele z Ósemki, ale również nauczyciele języka francuskiego z innych szkół zDolnego Śląska. Nasze liceum już od 5 lat jest centrum egzaminacyjnym DELF. Na początku przyszłego roku czeka nas szkolenie z poziomu B1 i B2.

Zachęcamy do zdawania egzaminów z języka francuskiego!
        • CAMPUS FRANCE

• 13.11.2019 13:42
        • W piątek 8 listopada wybraliśmy się do Alliance Française posłuchać wykładu na temat studiów we Francji, dyplomów polsko-francuskich, programów stypendialnych rządu francuskiego oraz możliwości wykorzystania języka francuskiego w budowaniu ścieżki kariery. Był czas na pytania i indywidualne konsultacje. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.pologne.campusfrance.org/pl
        • ELISABETH DUDA I JEAN-PAUL LUBLINER ODWIEDZILI NASZĄ SZKOŁĘ

• 13.11.2019 13:49
        • Elisabeth Duda i Jean-Paul Lubliner odwiedzili naszą szkołę 5 listopada. Spotkali się z uczniami klas dwujęzycznych, żeby opowiedzieć im o wystawie fotograficznej "130 ans la Tour Eiffel" . Artyści z pasją opowiadali o swojej pracy i o wystawie, którą można zwiedzić w Muzeum Miejskim Wrocławia w dniach 7-28 listopada 2019 r. Uczniowie skorzystali z okazji, by porozmawiać po francusku, zadać pytania i wesoło spędzić czas. Pani Elisabeth Duda zostawiła dla nas pamiątkę – książkę ”Żożo i Lulu”, którą znajdziecie wkrótce w naszej bibliotece.

• V OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

• 01.10.2019 11:38
        • Sekcja dwujęzyczna II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-5 szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2019.
        • Etap centralny Olimpiady Języka Francuskiego

• 12.02.2018 17:17
        • Z przyjemnością  zawiadamiamy  , że uczennica klasy trzeciej dwujęzycznej  Natalia Klimek
          zakwalifikowała się do etapu centralnego XLI Olimpiady Języka Francuskiego.
          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!