• BAYERN WOCHE

• 11.01.2022 14:38
      • BAYERN WOCHE, czyli bogactwo kulturowe Bawarii
      • W dniach 6.12-10.12. 2021 zorganizowałam i poprowadziłam w klasach 3 moje autorskie warsztaty BAYERN WOCHE, czyli bogactwo kulturowe Bawarii w pigułce w zabawny i smakowity sposób.

Podzieliłam się z uczniami uzyskaną wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas kursu językowego w Horizonte w Ratyzbonie. W trakcie trwania BAYERN WOCHE uczniowie poznali kulturę i tradycje największego kraju związkowego Niemiec, Bawarii. Rozwijali umiejętności językowe, poszerzyli zasób słownictwa o nowy materiał leksykalny, poznali nowe zwroty komunikacyjne związane z życiem codziennym (język bawarski) oraz rozwijali postawę otwartości i ciekawości wobec innych narodów.

Program warsztatów dał możliwość:

- podróży w czasie, czyli zapoznania się z historią Bawarii;

- poznania interesujących i ważnych faktów dotyczących Bawarii;

- poznania malowniczych, pełnych życia miast, muzeów pod otwartym niebem;

- poznania najsłynniejszych zabytków kultury wpisanych są na listę UNESCO;

- poznania miejsc inspirowanych germańską mitologią;

- odkrycia regionalnych przysmaków kuchni bawarskiej  w tym degustacji bawarskich precli i norymberskich pierników;

- poznania języka bawarskiego Bairisch;

- samodzielnego wykonania i podarowania prezentu prosto z serca, czyli papierowego serduszka z wyjątkowymi życzeniami dla losowo wybranej osoby. Zgodnie z tradycją serce jest z piernika i ma korzenny smak;

- utrwalenia zdobytych wiadomości w ćwiczeniach na kartach pracy.

Aktywnych, zaangażowanych uczniów i niepowtarzalny klimat BAYERN WOCHE przybliża mini reportaż.

zobacz prezentację

Beata Kania - nauczycielka języka niemieckiego