• Euroweek

• 30.01.2022 20:43
      • We wrześniu i październiku 2021 r. trzy klasy: 00, 1e i 1f wzięły udział w wyjazdach językowych Euroweek.
      • Program edukacyjny Euroweek ma na celu podnoszenie kompetencji językowych, rozwój kulturowy i budowanie postaw tolerancji i otwartości uczniów. W trakcie obozu uczestnicy brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy przyjeżdżających na zaproszenie fundacji z różnych krajów, zajęcia prowadzone były głównie w języku angielskim, a dla uczniów klas dwujęzycznych francuskich część zajęć była prowadzona w języku francuskim. Tematyka zajęć była bardzo zróżnicowana, duża ich cześć poświęcona była prezentacji historii, kultury, różnych aspektów życia społecznego krajów pochodzenia wolontariuszy. Nasze grupy pracowały z wolontariuszami z Hiszpanii, Estonii, Gujany Francuskiej, Filipin, Macedonii, Albanii.

Ktoś mógłby pomyśleć, że taki obóz to żadna atrakcja, tylko zajęcia i zajęcia. Nic bardziej mylnego. Owszem zajęć było dużo, ale prowadzone były w atrakcyjnej formie gier i zabaw. Uczniowie przygotowywali scenki tematyczne, kampanie reklamowe, pokazy talentów. Było dużo tańca, muzyki, energetyzujących zabaw. Wieczorami można było potańczyć lub zwyczajnie posiedzieć w pokoju, pogadać i pośmiać się.

Euroweek był zatem nie tylko okazją do podszlifowania języka angielskiego czy francuskiego, ale również dał uczniom możliwość lepszego poznania się i zintegrowania zespołów klasowych.

zobacz fotorelację