• Święto Szkoły

• 04.10.2017 10:23
        • W dniu 29 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły przeżywali coroczne święto. Była to uroczystość szczególnie ważna dla pierwszoklasistów, którzy zostali przyjęci do grona uczniów LO nr VIII. Szczególny wymiar miał akt ślubowania złożonego przez reprezentantów klas I.
          Część artystyczną uroczystości uświetnili swoimi występami uzdolnieni uczniowie: Agata Piech z kl. 2 0 i Joanna Trybka z kl. 3 A, które zaśpiewały piosenki znanych wykonawców oraz Piotr Świątkowski z kl. 3 B, który wraz z partnerką zatańczył rumbę, cha-chcę i jive'a.
          Wszystkim uczetnikom uroczystości dziękujemy, a za rok zapraszamy na 70-lecie istnienia naszej szkoły.
          organizatorzy kl. 2A
        • Obóz w Krośnicach – relacja

• 25.04.2017 01:54
        • Matura zbliża się nieubłaganie. Podczas gdy większość trzecioklasistów zjadana stresem i poczuciem beznadziei z powodu, że nie nadrobią trzech lat nauki w dwa tygodnie, próbuje uciec od rzeczywistości, oglądając seriale, klasa 3 O postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W dniach 9-12 kwietnia pojechała na obóz naukowy z językiem polskim i matematyką. Uczniowie zatrzymali się w ośrodku w Krośnicach, by jak najlepiej przygotować się do zbliżającej się matury. Przy wspólnej nauce towarzyszyły im arkusze, kserówki, książki i mnóstwo słodyczy, które dodawały sił w godzinach nocnych – a pracowali bez wytchnienia do minimum  23 godziny. Panie profesor Moździerska oraz prof. Gładysz całymi dniami prowadziły z klasą zajęcia, nie okazując cienia zmęczenia i były zawsze gotowe odpowiedzieć nawet na najgłupsze pytania.
                Oprócz ćwiczenia umysłu, poranki dawały możliwość zrobienia czegoś dla ciała – wielu wytrwałych rozpoczynało dzień od godzinki pływania lub biegu na 10 km z panią profesor Gładysz na czele. Każdy z uczestników obozu był zmotywowany do pracy i nawet pod koniec zajęć starał się jak najlepiej wykorzystać czas, mimo że zmęczenie dawało się we znaki. Odbyła się też próbna matura ustna z języka polskiego, którą niektórzy zdawali nawet po godz. 23, ale i wtedy adrenalina trzymała wszystkich na baczność!
          Na obozie panowała bardzo miła atmosfera i każdy mógł liczyć na pomoc zarówno nauczycieli jak i kolegów. W te parę dni klasa opracowała wiele zagadnień z języka polskiego i matematyki, co bardzo pomogło w przygotowaniach do matury. Każdy wspomina obóz pozytywnie i ocenia go jako  bardzo przydatny. I nawet jeśli stres mimo wszystko w maturzystach siedzi, to czują się o wiele pewniej, jeśli chodzi o swoje umiejętności.
          Nie pozostało nic innego, jak tylko trzymać kciuki już za niecałe dwa tygodnie!!!

Były, przeżyły i opisały – Asia Wilkaniec i Julia Mołdawan z klasy 3 O

• Akademia Zdrowego Żywienia

• 24.04.2017 12:14
        • W dniu 20 kwietnia 2017 r. klasa 1a uczestniczyła w zajęciach Akademii Zdrowego Żywienia. Klasa podzielona na dwie grupy samodzielnie, ale pod okiem profesjonalnych kucharzy, przygotowywała zdrowy obiad. Zajęcia doskonaliły umiejętności potrzebne w codziennym życiu, a także podpowiadały ciekawe triki kulinarne. Na zakończnie odbyła sie konsumpcja przygotowanych potraw.
          Zajęcia były ciekawe i pozwoli młodzieży na integrację.
          Naczelny cel "Zdrowie zaczyna się od kuchni" niewątpliwie pomoże w kształtowaniu nawyków kulinarnych.
          Zajęcia odbywały się w Akademii Młodego Kucharzai slow food bistro.
        • Akcja "Książka dla Hospicjum"

• 02.01.2017 11:16
        • W dniach od 14 listopada do 19 grudnia 2016 r. klasa 1a przeprowadziła akcję zbierania książek dla Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. W ramach akcji uczniowie przynieśli 336 rozmaitych lektur, zarówno szkolnych, jak i dowolnych. Rozmaitość tytułów pokazała, co młodzież lubi czytać albo z jakimi książkami się spotykała. Ofiarowane tomy były w bardzo dobrym stanie.
          Na zakończenie akcji organizatorzy spotkali się z panią Agnieszką Smakulska, koordynator wolontariatu, która przedstawiła krótko zakres działalności Stowarzyszenia, podziękowała w imieniu podopiecznych za ofiarowane książki, które zabrała do siedziby Hospicjum.
          Serdecznie dziękujemy za udział w naszej akcji.

Klasa 1a  wraz z wychowawcą