• VIII Szkolne Warsztaty Fizyczne 15-17 marca 2017, Orle

• 27.03.2017 18:37
      • VIII Szkolne  Warsztaty Fizyczne 15-17 marca 2017, Orle

• Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z dwudziestką licealistów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wroclawiu, w dniach 15-17 marca 2017r., uczestniczyło
        w organizowanych wspólnie z Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, VIII Szkolnych Warsztatach Fizycznych.
        To Już po raz drugi uczeń naszej szkoły zdobył pierwsze miejce w konkursie powueFowym.

Tematem przewodnim warsztatów była " Astronomiczna Grawitacja".

Obejmowały one 3 godziny wykładów oraz 11 godzin warsztatów rozwiązywania zadań praktycznych, doświadczalnych, pracy z tekstem i obrazem oraz metod matematycznych. Jak na przystało na wrsztaty fizyczne nie mogło zabraknąć równiez wysiłku fizycznego. Żeby dotrzeć do Schroniska Orle, w ktorym odbywały się warsztaty ze stacji Jakuszyce  trzeba było pokanać 5 kilometrów do wyboru : na nartach biegowych lub spacerem na własnych nogach.Po zakwaterowaniu w schronisku i pysznym obiedzie przyszedł czas na wysiłek umysłowy, wykład oraz warsztaty.W drugim dniu po wtężonej pracy umysłowej na warsztatach przyszedł czas na relaks : bieg na nartach lub spracer do Chatki Górzystów.Wieczorem było wspólne oglądnie filmu "Grawitacja" i gra w bingo. Dzień trzeci to warsztaty,  podsumowanie, sprawdzian wiadomości zdobytych na warsztatach i powrót do domu.Wyniki sprawdzianu okazaly się bardzo pomyślne dla Adama Muchy, który zajął pierwsze miescje ex aeqo z uczennicą  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu.

.