Aplikacje i gry wideo na lekcjach (nie tylko języków obcych)
- 01.02.2022 20:28
25 stycznia odbyło się spotkanie szkoleniowe dla grona pedagogicznego naszego liceum.
Spotkanie zostało przygotowane z myślą o nauczycielach języka francuskiego, angielskiego, niemieckiego, nauczycielach przedmiotów nauczanych dwujęzycznie oraz tych, którzy planują wzbogacić swoje lekcje o elementy języka obcego. W spotkaniu wzięło udział 16 nauczycieli. Uczestnicy kursów organizowanych w ramach programu Erasmus+ zaprezentowali umiejętności, o które wzbogacili swój warsztat pracy w trakcie mobilności.
Pani Jola Połajdowicz mówiła o kursie, w którym wzięła udział: CLIL Methodology and ICT Tools for Teachers Working with CLIL i zaprezentowała aplikację Clilstore.
Aplikacja Clilstore została stworzona na potrzeby nauczycieli pracujących metodą CLIL, czyli nauczycieli przedmiotowców prowadzących lekcje w języku obcym. Aplikacja pozwala na tworzenie całych jednostek lekcyjnych, z wykorzystaniem filmów, tekstów źródłowych, gier, quizów, ankiet i innych materiałów własnych tworzonych z wykorzystaniem różnych aplikacji. Aplikacja daje możliwość ulokowania w jednym miejscu wszystkich zaplanowanych na daną jednostkę lekcyjną aktywności, ponadto teksty źródłowe zamieszczone w lekcji połączone są ze słownikiem, co wydatnie ułatwia pracę uczniom.
Aplikacja jest dostępna po utworzeniu konta, co jest niepłatne, warto też wspomnieć, że użytkownik ma dostęp do zbioru lekcji opublikowanych w aplikacji przez innych użytkowników.
Gorąco polecamy: https://clilstore.eu/clilstore/clilstore_ing.php
Pani Anna Dubaniowska opowiedziała o warsztatach tematycznych, w których uczestniczyła w ramach kursu metodycznego Motiver pour agir. Jedne z ciekawszych warsztatów dotyczyły aplikacji i gier wideo, które można wykorzystywać na lekcjach języka francuskiego oraz na lekcjach przedmiotów nauczanych dwujęzycznie (biologia, geografia, historia, matematyka, przedsiębiorczość). Niektóre z przedstawionych gier wideo mogą być inspiracją dla nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, jako że dostępne są różne wersje językowe. Zaprezentowane gry mogą urozmaicić zajęcia prowadzone stacjonarnie, ale są też szczególnie pomocne w obecnej sytuacji, kiedy często mamy do czynienia z nauczaniem zdalnym.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły