Międzynarodowy konkurs - I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019.
Warto obejrzeć!
Poniżej film prezentujący prace fotograficzne i filmowe wyróżnione w cylkicznym międzynarodowym konkursie - I LIVE BY THE SEA CONTEST 2019.
Wśród wyróżnionych znalazła się EMILKA ERNST,
której zdjęcie prezentowane jest pod koniec pierwszej minuty filmu.
Najlepsze prace, a wię
CHCEMY LEPSZEJ SZKOŁY
Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!
Polska szkoła wymaga głębokich zmian. Chcemy, by była miejscem przyjaznym, w którym spełniony nauczyciel uczy zadowolonych uczniów. Jednakże, aby taka sytuacja zaistniała, muszą być spełnione pewne warunki.
Po pierwsze, programy nauczania powinny być dostosowane do wymogów współczesności i realiów życia w XXI wieku, co dziś nie ma miejsca.
DLACZEGO NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ? polecamy poniższy tekst:
"Dlaczego strajkujemy.
Gdyby to był strajk tylko dla kasy, trwałby od wielu lat…
Dlaczego więc dziś? Bo doszliśmy do ściany. Bo wiemy, jaka dewastacja edukacji już się dokonała i jaka zapaść nas czeka w najbliższych latach.
1. Zaczyna wszędzie brakować nauczycieli informatyki, matematyki, biologii, chemii, fizyki, bo skoro skończyli tak trudne studia, to czeka na nich praca poza szkolnictwem za 5-15 tys. albo zagranica. Brak więc motywacji do podjęcia pracy w szkole za 1800zł.
Dni Otwarte Uniwersytetu Wroclawskiego. Z wizytą w kampusie Nauk Przyrodniczych
5.04.2019 r rozszerzenie z geografii R3 udało się do kampusu Nauk Przyrodniczych.
W ramach Dnia Otwartego uczniowie wysłuchali 2 wykłady akademickie "Chile geologiczne Eldorado" oraz "Góry- krótka opowieść o życiu i umieran
FORUM DYSKUSYJNE UCZNIÓW WROCŁAWSKICH LICEÓW: "SPOTKANIE Z INNYM" W SYNAGODZE POD BIAŁYM BOCIANEM POD PATRONATEM WCRS
3 kwietnia 2019 w Synagodze pod Białym Bocianem odbyło się forum dyskusyjne pod patronatem WCRS. Organizatorem było LO nr 1 we Wrocławiu. W forum wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły z klas: 1a, 2d, 1e, 3d. Spotkanie i dyskusja były bardzo ciekawe i inspirujące. Uczniowie mieli okazję dyskutowa
Wyniki egzaminu DELF
Z przyjemnością informujemy, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili w marcu do egzaminu DELF na poziomie B2 ( dziewięć uczennic z klasy III"0") oraz jedna uczennica na poziomie A2 ( klasa gimnazjalna) zdali ten egzamin osiągając dobre i bardzo dobre wyniki. Gratulujemy!
Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się wahają, do zdawania tego egzaminu w sesji czerwcowej.
Dni Krajów Francuskojęzycznych
22 marca w ramach obchodów Dni Krajów Francuskojęzycznych, w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Powstańców Śląskich odbył się Koncert Szkół, na którym można było posłuchać francuskich piosenek w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz przedszkoli. Ponieważ poziom był bardzo wysoki a repertuar zróżnicowany z prawdziwą przyjemnością słuchało się wykonawców. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Sobczyńska z klasy 1f, Julia Franczuk z klasy 1o oraz Agata Piech z klasy 3o za co serdecznie dziękujemy. Koncert prowadzili Jadzia Jeż i Bartek Brzozowski z klasy 2o, a technicznie obsługiwali Ania Czachorowska, Miłosz Derlęga i Mateusz Muziol również z 2o.
Olimpiada: Zwolnieni z Teorii
Z przyjemnością przedstawiamy pierwszą grupę: Gabrysia, Ola i Mikołaj z 1a Emilka z 2d, która zrealizowała projekt "LET'S ADOPT"w ramach olimpiady ZWOLNIENI Z TEORII .
Finał w dniu dzisiejszym 22.03.2019: organizatorzy zbiórki wybrali się do schroniska TOZ, by przekazać dary przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Wspólnymi siłami udało się zebrać ogromną ilość różnych karm, koców i zabawek dla naszych przyjaciół mniejszych. 😊 Wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc, serdecznie dziękujemy - radość i wdzięczność zwierzaków będzie nieoceniona!
Turniej gry w scrabble w ramach Dni Frankofonii.
Dnia 20 marca, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klasy pierwszej "0" i drugiej "0" mieli przyjemność uczestniczyć w konkursie gry w scrabble. Wydarzenie to odbyło się w "Alliance Française", gdzie zostali oni przywitani wspaniałym poczęstunkiem. Największymi zdolnościami językowymi wykazała się Urszula Litwiniuk(2 "0"), która zajęła pierwsze miejsce. Na podium znalazły się również Ottilia Lappo(2 "0") i Joanna Matwiej( 2 "0"). Serdecznie gratulujemy.
XV edycja, czyli 70-lecie Ósemki, i XVI edycja, czyli 100-lecie Niepodległości
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA ZA POMOCĄ ANKIETY Librus!
Konkursowe zdjęcia - kliknij: więcej
Tematy XVI edycji Konkursu Fotograficznego foto8LO (II semestr 2018/2019)
dotyczą początku nowego 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę:1. Piękna nasza Polska cała. 5. Polskie drogi.
2. Cudze chwalicie, swego nie znacie. 6. Biało-czerwoni/-a,-y, -e
3. Kocham Cię, Polsko! 7. Niech żyje wolność
4. „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…” ! 8. „Zima w Polsce” (cytat z Szekspira)*
*Szekspir wspominał Polskę w trzech utworach: „Komedii omyłek", „Hamlecie" i „Miarce za miarkę". Kontekst stanowiły mroźne polskie zimy, o których wieści docierały do Anglii wielokrotnie. W „Komedii omyłek" mowa jest o „zimie w Polsce", która wy
Atelier d'écriture - warsztaty z pisania kreatywnego.
Środa, 13 marca była dla wielu uczniów kolejnym dniem szarej, szkolnej rzeczywistości, jednak nie dla wszystkich...
Klasa 3O brała udział w interesującym i rozwijającym atelier d'écriture (dla niewtajemniczonych- warsztaty z pisania kreatywnego :) )
Skupiliśmy się na pogłębianiu umiejętności prz
Wampiriada 2019
W A M P I R I A D A 2 0 1 9
W tym roku odbyła się 11. edycja Wampiriady. Poprzedziło ją przedsięwzięcie promujące to wydarzenie. Miało ono miejsce 13. lutego. Uczniowie przygotowali wystrój szkoły oraz konkurs wiedzy o krwi i krwiodawstwie, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Global Money Week
Global Money Week 2019 w LO nr VIII
W tym roku szkolnym nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VIII edycja przebiegać będzie w dniach 25-31 marca 2019 r. pod hasłem Learn. Save. Earn - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj. Koordynatorem kampanii jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów.
Warsztaty językowe w Londynie
Tuż po feriach grupa 50 uczniów klas gimnazjalnych i licealnych wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie. Intensywny program zwiedzania był tak ułożony, żeby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. W Londynie zwiedzaliśmy British Museum, National Gallery, Tate Modern, Natural History Museum, Science Museum, Victoria and Albert Museum, St Paul’s Cathedral. Byliśmy również w Bath – mieście znanym ze źródeł geotermalnych, które Rzymianie wykorzystali do budowy łaźni, pięknej katedry i zabytków architektury gregoriańskiej. Fani Harrego Pottera mogli przejść się ulicą Pokątną, zobaczyć wielką salę Hogwartu i zrobić sobie zdjęcie na peronie 9 ¾. Osoby lubiące dreszczyk emocji z pewnością usatysfakcjonowały pokazy w London Dungeon.
Gimnazjalista potrafi !
Amelia Kopacz kl. 3b ( gimnazjum) wygrała Międzyszkolny Konkurs Geologiczny, którego hasłem przewodnim były „ Procesy magmowe i wulkaniczne”.Startowało w nim 41 uczniów. Pierwszy etap to test obejmujący zadania zamknięte i otwarte. Po nim wyłoniono 10 najlepszych. W tym gronie znalazł się także Paweł Wierzbicki 3b.II etap obejmował zadania praktyczne związane z rozpoznawaniem skał i minerałów.I tu bezkonkurencyjna była Amelia.Finaliści i laureaci otrzymali dosłownie worek nagród, a w czerwcu dodatkową nagrodą dla nich będzie wycieczka geologiczna.
Konkurs Recytatorski
Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim
PIERWSZE miejsce w Konkursie na Film Inspirowany Twórczością Czesława Miłosza!!!
Z przyjemnością prezentujemy zwycięską produkcję w konkursie na Film Inspirowany Twórczością Czesława Miłosza. uczniowie naszej szkoły, już po raz drugi z rzędu, zdobyli PIERWSZE miejsce!
Nagrodę za rolę żeńską otrzymała Paulina Tybinkowska, a Jagoda Macierzyńska za montaż! Gratulujemy!!!
XLV Olimpiada Geograficzna
W dniach 9-10.02.2019 Oliwia Pindera 3d i Piotr Woźniak 2a startowali
w zawodach okręgowych XLV Olimpiady Geograficznej w Bystrzycy Kłodzkiej.
Musimy uznać wyższość rywali , którzy zdobyli więcej punktów.
Pragnę jednak podkreślić wielkie zaangażowanie oraz
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 14610482
Kalendarz
- mar
- 31
- Wystawienie ocen przewidywanych w klasach 4
- 31.03.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 01
- Zebrania z rodzicami uczniów klas 4
- 01.04.
- Wieczór rodziców
- kwi
- 14
- Wystawienie ocen rocznych w klasach 4
- 14.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 17
- Wiosenna przerwa świąteczna
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna
- kwi
- 25
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV
- 25.04.
- Inne wydarzenie
- kwi
- 26
- Drzwi Otwarte
- 26.04.
- Inne wydarzenie
- maj
- 02
- Dzień wolny (odrobiony w sobotę 26 kwietnia)
- 02.05.
- Dzień wolny
- maj
- 05
- Dni wolne od zajęć dydaktycznych
- 05.-09.05.
- Dzień wolny
- brak danych