• Ciekawe wydarzenia

• Rok szkolny 2022/2023

Projekt Obywatel - Hackaton Minecraft Education Edition

W listopadzie 2022 roku dwa zespoły uczniów klasy 1i realizujących WOS na poziomie rozszerzonym wzięło udział w Projekcie Obywatel realizowanym we współpracy w Microsoft i WCDN.

Rok szkolny 2020/2021 i 2021/2022

Ze względu na sytuacje pandemiczną większość wydarzeń została zawieszona.

W dniu 28.01.2021 r. w ramach współpracy z organizacją społeczną Postaw na Przedsiębiorczość odbyły się spotkania on-line dla uczniów dwóch klas naszej szkoły.

Nasz Gość, Pan Rafał Ciupek to przedsiębiorca, który działał w wielu branżach. Od 12 lat uprawia borówki amerykańskie. Produkuje maszyny wiertnicze od kilku lat. Handlował rzeczami na bazarach i targowiskach, w tym artykułami spożywczymi. Posiada małą winnicę. Ma również doświadczenie na rynkach finansowych (również w kryptowalutach). Był zawodowym kierowcą ciężarówki.
          Jak sam mówi, nie sposób wszystkiego wymienić czym się zajmował czy zajmuje, gdyż "ciągle coś się zmienia w naszym życiu i ciągle czegoś się uczymy".

TEMAT:

Przedsiębiorca mówił o tym, jak przekuć pasję w biznes, Jak zmaterializować swoje umiejętności, jak pozyskać pierwszych klientów. Opowiedział na własnym przykładzie, jak on to zrobił.

PROJEKT "MOJE FINANSE"

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła bierze udział w projekcie "Moje Finanse" organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dzięki współpracy z fundacją, w dniach 29-30 października 2019 roku uczniowie klas 1og i 1dg mieli okazję w praktyce poznać tajniki bankowości oraz inwestowania w rózne instrumenty finansowe.

Na lekcjach podstaw przedsiębiorczości goścliśmy wolontariuszy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, którzy są jednocześnie pracownikami Banku New York Mellon, największego na świecie banku depozytariusza. Poza merytoryczną częścią zajęć obejmującą tematy "Polubić Banki" oraz "Rynki kapitałowe & instrumenty finansowe" opowiedzieli oni o swojej pracy, dali praktyczne wskazówki jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, przeprowadzili grę inwestycyjną oraz przedstawili możliwości zrobienia kariery w ich banku (w tym dla osób znających biegle język francuski).

Więcej zdjęć znajdujdziemy na profilu społecznościowym fundacji https://www.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci