• Najczęściej zadawane pytania

        • Pytania można wysyłać na adres: anna.dubaniowska@wroclawskaedukacja.pl

           

          1. Które zawody wiedzy, artystyczne i sportowe są brane pod uwagę przy rekrutacji i w jaki sposób są punktowane?

          Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

          https://www.kuratorium.wroclaw.pl/category/szkoly-i-placowki/rekrutacja/

          Ważne jest, by zawody i konkursy wpisane były na świadectwie ucznia.

          2. Jak wygląda sprawdzian predyspozycji językowych?

          Sprawdzian predyspozycji językowych składa się z kilkunastu ćwiczeń i trwa 90 minut. Nie sprawdza on wiedzy kandydatów, lecz odwołuje się do ich, szeroko rozumianych, umiejętności językowych. Tak więc do testu nie można się przygotować.

          Test przeprowadzany jest w języku polskim lecz zawiera też zadania w językach sztucznych bądź mało znanych. Badana jest pamięć, rozumienie tekstu oraz relacji składniowych (np. ćwiczenia na uzupełnianie luk, kolejność zdań "rozsypanego" tekstu), rozumienie leksyki (stawianie hipotez co do znaczenia słów nieznanych znajdujących się w danym kontekście tekstowym), wyobraźnię i domysł językowy, selekcję informacji (wyciąganie wniosków z podanych, różnorodnych informacji), rozumowanie przez analogię oraz dedukcję językową (ćwiczenia na korpusach języków sztucznych i teksty w różnych językach).

          3. Czy jest określony próg zaliczenia sprawdzianu predyspozycji językowych?

          Tak. Kandydat musi uzyskać co najmniej 30 % punktów ze sprawdzianu predyspozycji językowych, aby zakwalifikować się do postępowania rekrutacyjnego do klasy wstępnej.

          4. Jak wynik uzyskany na sprawdzianie predyspozycji językowych przekłada się na punkty podczas rekrutacji?

          Wynik sprawdzianu predyspozycji językowych przeliczany jest na punkty rekrutacyjne (można uzyskać maksymalnie 40 punktów) i doliczany przez szkołę do sumy punktów danego kandydata do klasy wstępnej.

          5. Dlaczego nie ma naboru do klasy dwujęzycznej?

          Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim jest kontynuacją klasy wstępnej, w której jest obecnie 32 uczniów, czyli komplet. Jeśli okaże się, że uczeń po klasie wstępnej zmieni klasę lub szkołę, wtedy ogłosimy nabór na wolne miejsce. W przypadku ewentualnej rekrutacji do klasy dwujęzycznej (1F1 lub 1F2) będą brane pod uwagę punkty rekrutacyjne oraz wyniki sprawdzianu kompetencji językowych. W przypadku ewentualnej rekrutacji do klasy dwujęzycznej, sprawdzian kompetencji językowych zostanie zorganizowany w ostatnim tygodniu sierpnia.

          6. Jakie pary rozszerzeń proponowane są klasie wstępnej?

          Na początku II semestru klasy wstępnej uczniowie wybierają rozszerzenia, które będą prowadzone od klasy pierwszej. Proponowanych jest 5 par rozszerzeń spośród profili zaplanowanych dla klas pierwszych. Uczniowie przychodzący do klas wstępnych mają różne zainteresowania, dlatego każdego roku sytuacja wygląda nieco inaczej, np. w ubiegłym roku żaden z uczniów nie wybrał rozszerzenia matematyka + fizyka (które było bardzo popularne rok wcześniej), dlatego zaproponowaliśmy uczniom inną parę rozszerzeń - matematyka + geografia.  Chcemy poznawać potrzeby uczniów klas wstępnych, dlatego jest też możliwe, że do wyboru zaproponujemy 6 par rozszerzeń z zastrzeżeniem, że para rozszerzeń ciesząca się najmniejszym zainteresowaniem ostatecznie nie będzie mogła być wybierana.

           

    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
      • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
      • 717986736
      • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
      • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
      • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
      • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

      brak danych
      • brak danych
      • Lorem ipsum...