• Złoto w KUMITE (karate)

      Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy wstępnej 01 Julianna Podlejska wywalczyła złoty medal w konkurencji KUMITE (walki) indywidualne dziewcząt na Dolnośląskiej Licealiadzie w Karate, która odbyła się 27.11.2022 w Lutyni. Wynik Julianny pozwolił sklasyfikować LO nr VIII na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej wśród 14 dolnośląskich liceów.

      BRAWO JULIANNA!

     • JARMARK ŚWIĄTECZNY - AKCJA CHARYTATYWNA - ZAKOŃCZONA!

      W dniach 12-15 XII 2022r w budynku A i B LO VIII odbywał się jarmark świąteczny podczas którego sprzedawano ozdoby świąteczne, wypieki oraz obrazy wykonane przez uczniów naszej szkoły.

      Zebrano kwotę 3106 zł ;środki te w 80% przeznaczone zostały na pomoc ciężko choremu 9-letniemu Hubertowi na leczenie onkologiczne za granicą, zaś pozostałe 20% otrzymał Samorząd Uczniowski LO VIII.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

      Szczególne podziękowania składamy klasie 01 za prowadzenie jarmarku oraz wychowawczyni p. A. Jarmużek

     • Wyniki XXIII edycji konkursu fotograficznego foto8LO

      Znamy już tytuły najlepszych, Waszym zdaniem, fotografii, które pokazują, że ŻYCIE JEST PIĘKNE

      W głosowaniu wzięło udział ponad 200 osób!

      miejsce 1 "Niepowtarzalność" autor: Piotr LASEK (64 głosy)

      miejsce 2 "Patrz uważnie"autorka: Zuzanna WIESZCZECZYŃSKA (35 głosów)

      miejsce 3 "Piękno natury", autorka: Hanna SOBOTA (34 głosy)

      Gratulujemy Wam kreatywności i niebanalnego ujęcia tematu!

      Zwycięskie (i nie tylko te) zdjęcia

      można ciągle podziwiać

      w hallu na piętrze (tablice korkowe obok sali 47)

      na naszej stronie w zakładce foto8LO

     • KONCERT ŚWIĄTECZNY

      Piękni, młodzi, utalentowani: to nasi wokaliści, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas  koncertu świątecznego 20 grudnia. Piękne dekoracje, nastrojowe utwory. Dziękujemy, że podzieliście się swoimi talentami

      Podziękowania również dla: koordynatorki eventu pani A. Mazurkiewicz-Pasek oraz pani I. Piniasz, ekipy nagłośnienia i oświetlenia, fotografów i obsługi scenicznej. Było klimatycznie, było wspaniale :)

     • Finał Szlachetnej Paczki

      Szanowni Rodzice i Nauczyciele,Drodzy Uczniowie,

      zakończyliśmy przygotowanie i przekazanie SZLACHETNEJ PACZKI wybranej rodzinie.Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej, zarówno w zbiórkę pieniężną jak i rzeczową, udało się zrealizować wszystkie potrzeby, które rodzina wymieniła w opisie.

      Szczególne słowa podziękowania kierujemy do ANONIMOWYCH DARCZYŃCÓW, a byli to RODZICE naszych uczniów, którzy zakupili 3 kluczowe potrzeby; pralko-suszarkę, grzejnik olejowy oraz tablet.

      Po przekazaniu paczki rodzinie, były łzy wzruszenia, niedowierzanie, radość i szczęście OBDAROWANYCH – pana Michała i jego mamy.

      Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim DARCZYŃCOM oraz WOLONTARIUSZOM, zaangażowanym w przygotowanie paczki.Opiekunowie SU i wolontariatu szkolnego

       

     • Karp w wannie i zielone pomarańcze...

      Karp w wannie i zielone pomarańcza...Dnia 15 grudnia klasa 1F wybrała się na warsztaty pod tytułem Karp w wannie i zielone pomarańcza do Muzeum Pana Tadeusza na wrocławskim rynku. Uczniowie rozmawiali o świątecznych tradycjach PRL oraz mieli możliwość zrobienia własnych ozdób choinkowych.Okazało się, że język francuski nie jest jedynym talentem klasy

     • Czytaliśmy!

      Dnia 9 grudnia na 4. godzinie lekcyjnej odbyło się ogólnoszkolne CZYTANIE. Poprzez prezentowanie uprzednio wybranych fragmentów książek upamiętniony został fakt odbioru Literackiej Nagrody Nobla przez jedną z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek – Olgę Tokarczuk - w dniu 10 grudnia 2019 roku. Piątkowa akcja była też okazją dla uczniów i nauczycieli do przedstawienia innym literatury, która ich fascynuje, rozwija, przy której odpoczywają, która ich inspiruje i poszerza wiedzę.

       

      Co zaproponowali nauczyciele?

      Księga z San Michele Axela Munthe`go

      Galatea Madeline Miller

      Flatlandia czyli Kraina płaszczaków. Powieść o wielu wymiarach Edwina A. Abbotta

      Gwiazd naszych wina Johna Greena

      Projekt Breslau Magdaleny Zarębskiej

       

      A ulubione uczniów?

      Książki z cyklu Cmentarz zapomnianych książek Carlosa Ruiza Zafóna

      Mały Książę Antoine`a de Saint-Exupéry`ego

      Stowarzyszenie umarłych poetów Nancy H. Kleinbaum

      …i oczywiście noblistki – Empuzjon, E.E.

       

                       Wspólnie promowaliśmy książki i „zagrzewaliśmy się” do czytania!          

                                                                                                                           I tak trzymać!    😊

     • Świateczna Paczka dla Ukrainy

      W piątek 9.12.2022 r. zakończyła się zbiórka darów dla osób potrzebujących w Ukrainie w ramach akcji "Świąteczna Paczka". Około godziny dziesiątej wszystkie produkty zostały przekazane funkcjonariuszkom Straży Miejskiej, które zawiozą je do punktu zbiorczego.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

     • VIII LO na Wrocławskim Dniu Paszportu!

       

      Wraz z uczniami LO nr XIII uczennice z klasy 1g: Misia, Natalia, Ania i Milena dzielnie reprezentowały naszą szkołę podczas imprezy finałowej na stadionie Tarczyński Arena.

      Na stoisku konsulatu RFN, z którym współpracujemy, przygotowaliśmy gry, zabawy i koło fortuny z pytaniami na temat Niemiec dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Dzieciaki licznie odwiedzały nasze stoisko, które cieszyło się chyba największą popularnością i zdobywały różne nagrody. Były typowe słodycze z Niemiec i różne drobiazgi, które rozdawaliśmy za udział w konkursach i zabawach!

      Kto miał przy sobie wrocławski paszport, ten dostawał także pieczątkę z potwierdzeniem, że "odwiedził Niemcy we Wrocławiu".

      Było czarno, czerwono i żolto!

      Już się cieszymy na przyszły rok i kolejny udział we Wrocławskim Dniu Paszportu!

     • Euroweek- warsztaty językowe 2c

      EUROWEEK

      Podczas pięciodniowego uczestnictwa w programie Euroweek 2c poznała kulturę Wietnamu, Meksyku, Turcji i Azerbejdżanu dzięki wolontariuszom którzy prezentowali swoje kraje. Uczniowie pogłębili swoją samoświadomość i świadomość otaczającego ich świata poprzez dyskusje i prace projektowe dotyczące problemów społecznych.

      Podczas zajęć komunikacja odbywała się wyłącznie w języku angielskim a energia i atmosfera zajęć sprzyjała integracji. Oto co piszą nasi uczniowie:

      „ Dzisiaj nasz wyjazd na Euroweeka dobiegł końca. Dzięki warsztatom z wolontariuszami z różnych zakątków świata rozwijaliśmy umiejętności językowe i mieliśmy możliwość poznania nowych kultur oraz siebie nawzajem. Szczególnie dziękujemy naszym opiekunom: Pani Olimpii Pyszczyńskiej i Pani Annie Gil-Kisieckiej oraz Pani Jolancie Połajdowicz za pomoc w organizacji wycieczki. Do Wrocławia wracamy zmęczeni, ale pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią. Z pewnością zapamiętamy ten wyjazd na długo.

      Klasa 2C”

     • POMOC dla UKRAINY

      Jak co roku organizujemy w naszej szkole zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla potrzebujących osób w Ukrainie. Dary można przynosić do czytelni w budynku B lub na portiernię w budynku B przy ulicy Jantarowej 5, do 09.12.2022 r.

      Zbiórce podlegają:

      -trwała żywność

      -artykuły higieniczne

      -produkty do dezynfekcji

      -środki czystości

      Potrzebujemy również puste kartony!

      Postarajmy się w tym świątecznym czasie wykrzesać z siebie jak najwięcej serca i dobra, zwłaszcza że właśnie teraz są one najbardziej potrzebne.

     • Klub Książki powraca!      W dniu 17 listopada 2022 r. w czytelni biblioteki w budynku A odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie członków Klubu Książki. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas I, II i III. Dla inicjatorki i prowadzącej -Wiktorii Kaniewskiej z klasy IIC - inicjatywa ta jest realizacją projektu społecznego w ramach ogólnopolskiej praktycznej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” (zasada: uczestnicy wybierają działanie, które jest im bliskie).

      Czwartkowe spotkanie miało charakter organizacyjny. Przy herbatce i ciasteczkach członkowie rozważali plan działania: Od czego zaczniemy - jaka książka lub jaki gatunek literacki? Może tym razem poezja? Czy mamy swoje ulubione wiersze? Może wspólnie – wraz z opiekunem – wybierzemy się na jakiś wartościowy film? A może skorzystamy ze spotkań literackich dla młodych humanistów organizowanych na mieście? Decyzje w najbliższym czasie poprzez konto na Instagramie.

      To cenne i godne pochwały, że prócz oferty szkolnej "klubowicze" chcą poszerzać swoją wiedzę, horyzonty i wrażliwość również dzięki swoim interesującym propozycjom i dzielić się tym z innymi!

      Życzymy powodzenia w osiągnięciu zamierzonych celów i mile spędzonych ze sobą chwil...

      P.S.

      …przy rozmowach nie tylko o literaturze!   😉

                                                                                                                 Joanna Podolczak

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław
    ul.Zaporoska 71
    Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby:
    Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...