• Wycieczka krajoznawczo-integracyjna do Niemiec( Zittau, Kurort Oybin)

• 25.11.2016 17:55
      •                                                                                            25.10.2016  deszczowy  poranek  nie  zapowiadał    niczego  specjalnego. Ale  o  ile  przyjemniej  się  wstawało  ze świadomością , że  celem  dnia  jest  wycieczka,  a nie  codzienne  zajęcia  szkolne. Doskonały przewodnik  pan  Tomasz  Dudziak  wprowadził  nas  w  historię  i  geografię  Łużyc.

• W  planie    mieliśmy przejazd  kolejką  wąskotorowa  z Zittau  do  Kurortu  Oybin,  spacer  po  Oybinie,  wspinaczkę  na wzgórze,  na którego szczycie  znajdują  się  ruiny  zamku  i  klasztoru.

Dla  niektórych  była to  duża, a  nawet  bardzo  duża  dawka  wspinaczki.

Były  również  wrażenia  estetyczne- jesień  w  pełnej  krasie,  zamglone  widoki, kolorowe  liście, a  pośród  nich  formacje  piaskowców.

Pojawiły się tez  elementy  geograficzno-  religioznawcze- wszak  zwiedziliśmy protestancki  Bergkirche.  Nie  zapomnijmy  też  o  zasłonie  wielkopostnej   z Zittau(  unikalnym  dziele  w  sztuce świata).

Jak  zwykle  szczypta  niemieckiego  czyli  konwersacje  w  praktyce. I   tradycyjna   integracja międzyszkolna, bo  w  wycieczce wzięli udział  przedstawiciele  wszystkich  poziomów- od  pierwszaka ( to zasługa dużej grupy z  klasy  1d)  do  maturzysty.

nauczyciele  niemieckiego  i  geografii