• konkurs Discover Canada 2019

• 10.10.2018 00:07
      • WITAMY W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU WIEDZY O KANADZIE – DISCOVER CANADA 2019

Organizatorem VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o  Kanadzie – Discover Canada 2019 jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów i kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 110 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie.
        Do drugiego etapu konkursu przechodzi 70 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych w Sosnowcu. Uczestnicy piszą test składający się z pytań otwartych oraz pracę pisemną.
        Do trzeciego etapu przechodzi maksymalnie 12 uczestników, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów w II etapie. Finał konkursu odbywający się w Żorach będzie się składał z dwóch części: 10 minutowej prezentacji multimedialnej na podany wcześniej temat oraz odpowiedzi na zadane przez Komisje pytania. W skład Komisji Konkursowej będą wchodzili pracownicy naukowi Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się
        w obecności Prezydenta Miasta Żory, przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich oraz sponsorów, patronów konkursu i publiczności.

Wśród nagród znajduje się pięć indeksów na Filologię Angielską w Instytucie Kultur I Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego, wysokie nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezydenta Miasta Żory, oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

Szkolny etap konkursu w naszej szkole odbędzie się 14 listopada 2018 roku; sala i godzina zostaną podane w terminie późniejszym. Czas pracy z arkuszem to 90 minut.

Zapraszam chętnych do zgłaszania się do mnie najpóźniej do 10 listopada librusem.

Wszelkie informacje o konkursie oraz materiały, z których należy się do niego przygotować dostępne są na stronie organizatora konkursu: www.mt-oka.pl.
        Agnieszka Kałczyńska-Durlej