• Spektakl The Bear Educational Theatre

• 29.03.2017 11:30

• W czwartek 9 marca odwiedził naszą szkołę międzynarodowy teatr wędrowny The Bear Educational Theatre, który swoją siedzibę ma w Pradze w Czechach. Wystąpił w sali gimnastycznej o godzinie 12 z interaktywnym spektaklem pt.  "The History of England Part 1", który obejrzało 80 osób.

Oto co teatr sam mówi o swoim przedstawieniu:
        Przedstawienia The History of England Part 1 oraz The History of England Part 2 powstały, aby zaprezentować młodzieży najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie. Sztuka jest interaktywna i wprowadza zabawny konkurs pomiędzy dwoma drużynami utworzonymi z widowni. Najważniejsze wydarzenia, na których skupia się spektakl, obejmują m. in.: inwazję Anglosasów, bitwę pod Hastings, Wojnę Dwóch Róż oraz panowanie Henryka VIII. Ponadto w ramach przedstawienia widzowie wezmą udział w zupełnie niepoważnym (a jednak kształcącym) quizie z historii języka angielskiego. The History of England powstało głównie z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, ponieważ treść przedstawienia na pewno poszerzy ich wiedzę kulturową przydatną np. na maturze, ale spodoba się również młodszym widzom ze szkół gimnazjalnych. The History of England Part 1 oraz The History of England Part 2 były naszymi najpopularniejszymi spektaklami w roku szkolnym 2011/12. Oba przedstawienia pozwalają uczniom obejrzeć zabawny, zrozumiały anglojęzyczny spektakl i jednocześnie zapoznać się z interdyscyplinarnym materiałem edukacyjnym, który często ciężko zmieścić w standardowym programie nauczania.

Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej teatru: http://www.thebeartheatre.com/pl