• konkurs Euroscola 2018

• 23.05.2019 17:30

• W dniu 11.12.2018 na lekcji 2 odbył się pierwszy etap konkursu Euroscola - quiz o wiedzy o UE. Wzięli w nim udział uczennice i uczniowie z klas: 1d, 2o oraz 2a: Wojtek Osiński, Merouane Fekkar, Ottilia Lappo, Hania Ciesielczuk, Ula Litwiniuk i Aniela Bartoszewicz.
        W I etapie wzięło udział 315 grup, w tym 13 z województwa dolnośląskiego. Zajęliśmy 121 miejsce z liczbą punktów 54.309333 (25 odpowiedzi poprawnych na 30), a do następnego etapu potrzebne było 50%, czyli 30 pkt. Dzięki temu wynikowi przeszliśmy do II etapu.

Drugi etap to inne zadanie konkursowe: kreatywne, czyli stworzenie filmu, fotoreportażu, eseju lub memu, które mieliucnziowie dostarczyć do 5 marca. Motywem przewodnim miał być 1 temat do wyboru:
        1. Krzywizna banana i marchewka, która jest owocem - jak zwalczać nieprawdziwe informacje o UE?
        2. Przyjaźń ponad granicami - mój europejski przyjaciel.
        3. Zjednoczeni w różnorodności - co to znaczy?
        4. Masz wybór - dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
        5. Jestem Europejczykiem - co to znaczy? Co nas łączy, co nas dzieli?
        6. Co byście zmienili w Unii Europejskiej, a czego nie chcecie zmieniać?
        Grupa nasza się powiększyła i wybraliśmy temat trzeci.
        link do stworzonego przez uczniów filmu:
        Twórcami tego filmu byli:
        Jagoda Macierzyńska, Merouane Fekkar, Ottilia Lappo, Hubert Puławski, Michał Lipowski, Ula Ltwiniuk, Julia Jurczuk, Monika Rutkowska, Wiktoria Korzecka, Szymon Lose, Bruno Mazur.

Na 80 pkt, które można było otrzymać maksymalnie za film, nasz film otrzymał 58 i zajęliśmy tym samym 79 miejsce. Taki wynik nie daje niestety możliwości uzyskania nagrody, jaką jest w tym konkursie sponsorowany wyjazd do Starsburga w kolejnym roku szkolnym. w tym roku 18 szkół uzyskało taką nagrodę.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pracę nad tym projektem. Gratuluję dojścia do tego etapu i zapraszam do kolejnej edycji konkursu za rok!
        Zapraszam serdecznie.
        Agnieszka Kałczyńska-Durlej