• Pomoc pacjentom szpitala psychiatrycznego

• 21.12.2020 13:41
      • Świąteczna zbiórka darów dla pensjonariuszy szpitala psychiatrycznego
      • Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie!

Niedawno ukazał się poruszający wpis terapeutki pracującej z osobami chorymi psychicznie we wrocławskim szpitalu. Pokazując smutny los swoich podopiecznych (choroba, odizolowanie od bliskich, czasem samotność) prosiła o wsparcie rzeczowe, by móc zrobić na swoim oddziale prawdziwą wigilię z prezentami i rodzinną atmosferą.
        Pani Piniasz i ja - jako opiekunki wolontariatu, zgłosiłyśmy swój akces. Po ustaleniu z ze szpitalem potrzeb pacjentów upowszechniłyśmy akcję w internecie.
        I jak zwykle, nie zawiodłyśmy się. Odpowiedź uczniów i rodziców była natychmiastowa.
        Posypały się pytania i propozycje pomocy (nie wszystkie niestety możliwe do zrealizowania).  Do szpitala zaczęły napływać paczki wywołując wzruszenie pacjentów i personelu.
        Inicjatorka akcji p. Magdalena BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJE wszystkim ofiarodawcom.

My również dziękujemy:

- Adamowi Wójcikowi 1A
        - Matyldzie Dańda 2C i jej Mamie, które po raz kolejny aktywnie nas wspierają
        - Mai Zacharewicz 2D
        - Sarze Szczepańskiej 2E
        i innym, anonimowym osobom.
        Szczególne podziękowania kierujemy do Moniki Płaskocińskiej i jej Mamy, która zaangażowała swój zakład pracy do zbiórki darów :)
        Zamieszczamy niżej zdjęcia z całej akcji.

Dorota Kowalińska, psycholog
        Iwona Piniasz, nauczyciel religii