• Projekt 'This is Our Time' w lo8

• 06.06.2019 21:37

• W tym roku dniem projektowym był 12 kwietnia. W projekcie wzięło udział 10 uczniów: Julia Lenkiewicz, Paulina Grendysz, Krzysztof Błachnio i Adam Pietrzok z klasy 1e, Alicja Dwojak z klasy 3b, Wiktoria Korzecka, Ania Jurkiewicz i Julia Walenciejczyk z klasy 1d oraz Iga Hajdasz oraz Kasia Gaweł z klasy 2a. Ze względu na zbliżający się strajk, z całości działań możliwych do zrealizowania w tym projekcie w tym roku uczniowie wybrali jedynie udział w konkursie 'Unite the Nations'. Dla uczestników konkursu z innych krajów uczniowie przygotowali w języku angielskim pytania o Polsce z 5 dziedzin tematycznych wraz z odpowiedziami. Niestety ze względu na strajk w dniu projektu - 12 kwietnia - nie brali w nim już udziału. W ich imieniu tym razem wystapili nauczycielki języka angielskiego: pani Bogumiła Krogulec, pani Marta Osiak-Górny, pani Jola Połajdowicz oraz pani Agnieszka Kałczyńska-Durlej.
        Nie uzyskaliśmy żadnego miejsca oczywiście, gdyż działanie nauczycieli było jedynie symboliczne, ale uzyskaliśmy tzw. 'special mention'. Dziękuję wszytkim uczniom i nauczycielom za udział. Wyniki podane są poniżej.
        Mam nadieję, że w kolejnej edycji projektu na jesieni 2019, lo8 znów będzie czynnie brało w nim udział.

Unite the Nations Activity Results

Congratulations to The High School of Mate Blazina Labin in Croatia for coming in FIRST in the Unite the Nations event.

TIED for second Lord Elgin Public School in London Canada, and the Affiliated High School of Chung-Hsing University  Taichung City, Taiwan

Third Gimnazija Bjelovar, Bjelovar Croatia.

Fourth Gymnasium #41 Novouralsk, Russia

Fifth Geodetska skola, Zagreb Croatia

All top 5 schools scored in the 80% or higher.

Honourable mention to the next 5 schools

Gimazija Bernardina Frankopana  Ogulin Croatia

Gymnazium Praha 4, Postupicka 3150 Czech Republic.

Tugce Akyuz, Ted Aliaga College, Izmir Turkey

Vaels International School, Injambakkam, India

Szinyei Merse Pál Secondary Grammar School, Budapest , Hungary

A special mention to  Liceum Ogolnoksztalcace Nr VIII Wroclawiu, Poland who despite the National Strike and limited staff and students and time, passed the test even when they didn’t answer 3 countries and ¾ of a 4th country .  OF the questions they did answer they were on average to place in the top 5.  Remember Time Project Stands with the Educators who because of the complicated issue protest both inside the schools and on the picket lines. We support our fellow educators.