• Stypendia w Wielkiej Brytanii dla najlepszych uczniów: BAS SCHOLARSHIP SCHEME 2018-2020

• 30.01.2018 22:45
      • Stypendia w Wielkiej Brytanii dla najlepszych!

Masz wybitnych, ambitnych uczniów z nieprzeciętnymi osiągnięciami, którzy lubią wyzwania? Przekaż im informację o stypendiach dla najlepszych uczniów obecnych klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

Dwa lata nauki w angielskiej szkole średniej z internatem!

Kwalifikacja stypendialna British Alumni Society na lata 2018-2020

jest prowadzona we współpracy ze Szkołą Nauk Społecznych przy IFiS PAN, pod patronatem Oxford and Cambridge Society of Poland oraz Oxford University Press. Ilość stypendiów rośnie i może ulec zmianie!

12 STYPENDIÓW! 9 RENOMOWANYCH SZKÓŁ!
        TERMIN APLIKOWANIA: 28 LUTEGO 2018

KWALIFIKACJA STYPENDIALNA BAS NA LATA 2018-2020

DWA LATA NAUKI W ANGIELSKIEJ SZKOLE Z INTERNATEM!

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich (British Alumni Society) ogłasza kolejną turę kwalifikacji stypendialnej dla licealistów we współpracy z Podyplomową Szkołą Nauk Społecznych przy IFiS PAN, pod podwójnym patronatem Oxford and Cambridge Society of Poland oraz Oxford University Press. Można ubiegać się o miejsca w następujących szkołach:

1. Adcote School for Girls – 2 miejsca , mogą kandydować tylko dziewczęta (szkoła żeńska)
        2. Bedstone College – 1 miejsce mogą kandydować tylko dziewczęta (szkoła koedukacyjna)
        3. Bruton School for Girls – 1 miejsce, mogą kandydować tylko dziewczęta (szkoła żeńska)
        4. Ellesmere College – 1 miejsce, mogą kandydować tylko chłopcy (szkoła koedukacyjna)
        5. Farringtons School – 1 miejsce, mogą kandydować chłopcy i dziewczęta
        6. Mayfield School – 1 miejsce, mogą kandydować tylko dziewczęta (szkoła żeńska)
        7. Tettenhall College – 1 miejsce, mogą kandydować chłopcy i dziewczęta
        8. Wrekin College – 2 miejsca, mogą kandydować tylko dziewczęta (szkoła koedukacyjna)
        9. Windermere School – 2 miejsca, mogą kandydować chłopcy i dziewczęta

Windermere School – 2 miejsca, mogą kandydować chłopcy i dziewczęta

Liczba dostępnych miejsc może ulec zmianie. Nowe miejsca będą na bieżąco ogłaszane .

Stypendium obejmuje czesne, zakwaterowanie i wyżywienie podczas dwóch ostatnich lat nauki Uczniowie pokrywają jedynie koszty dojazdów, mundurków, kieszonkowego oraz tak zwane extras (opłaty egzaminacyjne, drobne wydatki związane z wspólnymi wyjściami całej klasy lub szkoły do kina, teatru, itp). W zależności od profilu szkoły nauka kończy się egzaminami maturalnymi w systemie angielskim A-level lub IB (matury międzynarodowej).

Kandydaci muszą spełniać następujące warunki:

–       wiek: 1 klasa LO;

–       stałe zamieszkanie w Polsce i nauka w polskim liceum ogólnokształcącym;

–       znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym podjęcie nauki w środowisku anglojęzycznym;

–       wyniki egzaminu gimnazjalnego min 80%; (średnia z egzaminów z polskiego, matematyki, historii i nauk społecznych, nauk przyrodniczych. Wynik egzaminu z języka nie jest brany pod uwagę. )

–       średnia ocen na świadectwie ukończenia gimnazjum min 4.80;

–       udokumentowane osiągnięcia pozaszkolne, jak np.: sukcesy sportowe, artystyczne, olimpiady, itd.;

–       dochód rodziców nieprzekraczający łącznie 130 000 PLN netto w roku 2016 (w ostatnim rozliczonym roku podatkowym)

Wymagane dokumenty:

–       osobiście przygotowane CV w języku angielskim;

–       kserokopia świadectwa ukończenia gimnazjum;

–       kserokopia wyników egzaminu gimnazjalnego;

–       wypełniony, podpisany formularz aplikacji z poświadczeniem ocen z ostatniego semestru i dwiema opiniami nauczycieli z obecnej szkoły (w jęz. angielskim lub z dołączonym tłumaczeniem ); -osobiście przygotowane dossier zawierające kopie dokumentów ilustrujących aktywność pozaszkolną i szczególne osiągnięcia kandydata;

–       poświadczenie wniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 50 zł; dane do przelewu

–      zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla celów kwalifikacji stypendialnej;

–      deklaracja podpisana przez rodziców, stwierdzająca, że ich łączny dochód roczny netto w roku 2016 nie przekraczał 130 000 PLN.

Regulamin Kwalifikacji BAS 2018

Zgłoszenia, z  dopiskiem na kopercie: BAS Scholarships, należy przesyłać pod adresem:

British Alumni Society

(Fundacja British Council)

Ul. Koszykowa 54,

00-675 Warszawa

do dnia 28 lutego 2018 (decyduje data stempla pocztowego.) Szczegółowe informacje, regulamin konkursu, formularz aplikacji, dane do przelewu i wzory deklaracji znajdują się na stronie www.bas.org.pl  Kontakt: marzena.reich @gmail.com; marzena.reich@bas.org.pl, +48 665 65 85 25