• Finał projektu Prawa człowieka  blisko nas
      • Finał projektu Prawa człowieka blisko nas

• 15.12.2021 11:24
      • 10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji grupa uczennic z klasy 2D zaangażowała się w projekt  Prawa człowieka blisko nas /, który pozwolił nam zgłębić to zagadnienie, a następnie podzielić się zdobytą wiedzą na forum szkoły.
      • Przygotowaniem do udziału w projekcie były warsztaty, o których już pisałyśmy, a jego zwieńczeniem jest wystawa /znajduje się w holu w budynku B/ przedstawiająca najważniejsze wydarzenia oraz osoby, które walczyły o prawa człowieka oraz prezentacja zamieszczona na stronie szkoły.  Uczennice przygotowały również krótki test sprawdzający widzę uczniów naszej szkoły na ten temat. Wyniki ankiety utwierdziły nas w przekonaniu, że uczniowie LO 8 posiadają szeroką wiedzę o swoich praw. Ostatnim etapem projektu było wyjście do wrocławskiego Ratusza i spotkanie z  Panem Janem Waisem. Zorganizował on i przeprowadził warsztaty, podczas których poszerzyliśmy naszą wiedzę o prawach człowieka w kontekście samego Wrocławia, mniejszości etnicznych i narodowych zamieszkujących na terenie naszego miasta, a także o projektach, które wspierają ich wolność oraz dbają o to, aby ich prawa były traktowane z należytym szacunkiem. Praca nad projektem poszerzyła naszą wiedzę oraz przyniosła nam wiele satysfakcji.

Klasa 2D

• Wróć do listy artykułów