• Międzynarodowy obóz UNESCO Baltic Sea Project na Wyspie Aaroe w Danii

• 10.05.2021 09:11
      • Trzyosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę podczas zdalnego obozu w Danii, w którym uczestniczyło 270 uczniów i 90 nauczycieli z 9 państw bałtyckich.

• Międzynarodowy, ekologiczny program edukacyjny dla szkół regionu Morza Bałtyckiego został zainicjowany w 1989 roku jako jeden z priorytetowych programów dla uczniów Szkół Stowarzyszonych UNESCO. Jego celem jest mobilizowanie uczniów ze szkół w państwach regionu Morza Bałtyckiego do podejmowania działań na rzecz ochrony zasobów wodnych oraz środowiska naturalnego. Program ma za zadanie nie tylko uświadamiać uczniom zagrożenia, wynikające z oddziaływania człowieka na środowisko naturalne, ale także pomóc im zrozumieć naukowe, społeczne i kulturowe aspekty zależności między człowiekiem a naturą. W projekcie uczestniczą: Finlandia, Szwecja, Dania, Niemcy, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Rosja.

W dniach 4-7 maja 2021r. uczniowie mieli okazję brać udział w następujących zajęciach:

On the Hunt for Microplastic – projekt mający na celu uświadomienie, że mikroplastik znajduje się praktycznie wszędzie. Mikro drobiny możemy zobaczyć używając mikroskopu lub dobrego aparatu w telefonie.

The Campaign for change – zajęcia pokazały uczestnikom jak prowadzić kampanię nt. środowiska i tematów z nim związanych.

Bioblitz –  warsztat, podczas którego uczestnicy ze wszystkich krajów identyfikowali gatunki roślin i zwierząt w ich otoczeniu. Polegało to na zrobieniu zdjęcia owadowi/roślinie i umieszczeniu go w specjalnej aplikacji, w której osoby z całego świata pomogą zidentyfikować gatunek i zaznaczyć go na mapie. Aplikacja to iNaturalist.

W następnym roku, obóz ma się odbyć już w formie stacjonarnej w jednym z krajów BSP.