• Mistrzowska klasa na temat tolerancji

• 13.11.2020 09:50
      • Zaproszenie na Mistrzowską Klasę na temat tolerancji.
      • Zbliża się 16 listopada- Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Z tej okazji mamy dla Was Zaproszenie na Mistrzowską Klasę na temat tolerancji.

Jest to jedno z najpopularniejszych dni z kalendarza UNESCO wśród naszych szkół. Został ustanowiony przez ONZ z inspiracji UNESCO w 1995 roku. Inicjatywa ta była odpowiedzią na pogłębiające się zjawiska nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu oraz towarzyszącej im marginalizacji i dyskryminacji mniejszości.

UNESCO w listopadzie 2019 r., w ramach serii Master Class Against Rasism and Discriminations, zapoczątkowało „szkolenia dla trenerów", mające na celu przygotowanie uczniów, aby zostali "mistrzami" tolerancji wśród swoich rówieśników we własnych szkołach i społecznościach oraz promowanie wiedzy o sposobach zdekonstruowania mechanizmów, leżących u podstaw rasizmu i dyskryminacji: https://en.unesco.org/.../fostering-rights.../masterclass

Jak powiedział Mahatma Gandhi: „Niestosowanie przemocy (non-violence) nie jest częścią garderoby, którą można dowolnie zakładać i zdejmować. Mieszka w sercu i musi być nieodłączną częścią naszej istoty". Tolerancja uznaje uniwersalne prawa człowieka i podstawowe wolności innych osób. Ludzie są z natury różnorodni, tylko tolerancja może zapewnić przetrwanie mieszanych społeczności w każdym regionie świata. Klasa mistrzowska UNESCO na temat tolerancji zajmuje się kilkoma globalnymi problemami, utrudniającymi rozwój kultury pokoju, niestosowania przemocy oraz tolerancji. Lekcja to również okazja do zaprezentowania i omówienia licznych osiągnięć byłych laureatów nagrody UNESCO Madanjeet Singh.

Więcej informacji i zapisy do 15. 11. 2020 u p. M. Rusnak.

Gorąco zachęcamy

UNESCO.ORG