• Digital Youth Forum w lo8 - 23 maja 2019

• 06.06.2019 22:26
      • Już po raz czwarty odbył się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik Digital Youth Forum! W tym roku impreza trwała aż 3 dni!

DYF to konferencja i warsztaty dla młodzieży poświęcone kreatywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu nowych technologii.

23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, aktywiści, innowatorzy oraz artyści, podzielili się swoimi historiami, wiedzą, pasjami i zainspirują do działania.

22 i 24 maja odbyły się warsztaty organizowane przez partnerów DYF. 22 maja Facebook zaprosił 120 osób na całodniowe warsztaty do Przestrzeni from Facebook. 24 maja do udziału w warsztatach zaprasili Orange (FabLab) oraz Google.

Dwie pierwsze sesje konferencji były transmitowane w naszej szkole w ramach inicjatywy "DYF w Twojej szkole" w czytelni w godzinach 9:50-13:40. Wzięło w niej udział część uczniów z klas 1d, 1b, 2a oraz 2e.
        Program dwóch pierwszych sesji:

I sesja:

Ewa Krupa “Jest nas więcej”

Daniel Rusin „Reżyser Życia” i Hanna Iluszczenko “Jak ekranizujemy problemy społeczne i po co”

Weronika Zimna “Nie musisz wiedzieć. Dobre życie po swojemu.”

Julia Borzeszkowska “Dlaczego warto być ponad podziałami?”

DJ Krzaku “DJ a nowe technologie”

II sesja:

Marcin Popkiewicz “Klimatyczne fakty i mity”

Jan Ciemniewski i Agnieszka Tutak “Młodzieżowy Strajk Klimatyczny czyli jak działać kolektywnie i oddolnie”

Igor Spolski “Happy Village Orchestra”

Alain ‘Fusion’ Clapham, FRSA “Storytelling – czym jest i jak może ci pomóc?”

Lula.xyz “Imigrantka w cyfrowym świecie”

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam za rok do kolejnej edycji DYF!
        Agnieszka Kałczyńska-Durlej