• 15 marca - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

• 20.03.2019 12:48

• Zainspirowani odwagą, nieustępliwością i determinacją Grety Thunberg, chcemy przeciwstawić się bierności polityków wobec postępowania zmian i ocieplenia klimatu. Nie zgadzamy się na przemilczanie i ignorowanie problemu, który jest kwestią kluczową dla naszej przyszłości. To my – jako młodzi ludzie – w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszyego braku decyzji.

Jesteśmy świadomi/e, że uratowanie naszej planety wymaga od nas realnej zmiany sposobu życia. Wiemy też, że nasze indywidualne działania nie są i nie będą wystarczające, by zatrzymać dramatyczne procesy niszczące środowisko. Domagamy się zatem również działań politycznych i ekonomicznych, które pozwolą urzeczywistnić inny sposób zaspokania naszych potrzeb. Musimy zacząć inaczej korzystać z zasobów naturalnych i otworzyć się na rozwiązania, które nie są winyszczające dla naszej planety. Chcemy uratować naszą przyszłość ale nie kosztem tych, których przetrwanie uzależnione jest od dotychczasowych rozwiązań.

Przyszłość planety to przyszłość nas wszystkich, nie dajmy się podzielić, nie bójmy się zmiany, żądajmy jej.

Zapraszamy wszystkie grupy młodzieżowe, szkoły, osoby – młodsze i starsze – do przyłączania się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Ponieważ jesteśmy ruchem uczniów i uczennic oraz chcemy być apolityczni, naszym jedynym źródłem wsparcia finansowego są w tej chwili bezpośrednie wpłaty od osób, które wspierają nasze działania. Bardzo potrzebujemy tego wsparcia, ponieważ nie poprzestaniemy na jednym strajku - będziemy organizować kolejne, miejmy nadzieję, że większe. Oto link do zrzutki, gdzie można wpłacać pieniądze: https://zrzutka.pl/x284ua . Po każdym strajku będziemy publikować rozliczenia z wydanych pieniędzy.