• myOXperience – konkurs dla młodzieży

• 28.11.2018 22:46
      • Wystartował myOXperience – konkurs adresowany do uczniów w wieku 16-17 lat znających dobrze język angielski. Do wygrania pięciodniowy pobyt w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Celem konkursu myOXperience jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych ośrodkach zagranicznych, w szczególności na Oxfordzie, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom oraz zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, na którą składa się m.in. opis zainteresowań, osiągnieć oraz poziomu i praktyki w języku angielskim. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 grudnia 2018 r.

Drugi etap to selekcja najciekawszych aplikacji i rozmowy rekrutacyjne z wybranymi kandydatami.

Laureaci myOXperience wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii by wcielić się w role studentów, zamieszkać w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oxfordzkiego, założonym w 1571 roku przez królową Elżbietę I Jesus College i wziąć udział w wykładach profesorów Oxfordu. Warsztaty poprowadzą także specjaliści z TDJ Foundation i Project Access.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.myoxperience.pl

• Dlaczego warto?

• Zobaczysz na własne oczy uczelnię z ponad 900-letnią tradycją, którą ukończyli Stephen Hawking, Tolkien i Oscar Wilde.
        • Spędzisz tydzień w Jesus College, kolegium którego absolwentem jest m.in Harold Wilson, dwukrotny premier Wielkiej Brytani
        • Poznasz i posłuchasz o ich dorobku naukowym, który zapewnił im miejsce na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie
        • Dowiesz się o procesie aplikacji na najlepsze brytyjskie uniwersytety oraz o sposobach finansowania studiów
        • Odkryjesz system nauczania w Oxfordzie i zaangażujesz się w dyskusje z uznanymi profesorami na tutorialach z wybranej dziedziny
        • Zyskasz niezwykłe doświadczenie.

Jako laureat myOXperience otrzymasz:

• Miejsce pośród studentów Oxfordu podczas 5-dniowych warsztatów.
        • Stypendium obejmujące koszty przelotu, wyżywienia, zakwaterowania oraz udziału w warsztatach.
        • Wsparcie specjalistów z Project Access i TDJ Foundation, którzy mają doświadczenie w wyjazdach do zagranicznych szkół.

Aplikując do myOXperience powinieneś:

• mieć 16-17 lat
        • znać dobrze język angielski
        • chcieć poszerzyć swój horyzont edukacyjny

Terminy:

15 listopada – 16 grudnia REKRUTACJA – ETAP 1 Wypełnij formularz rekrutacyjny