• Zaproś Wolontariusza

• 21.11.2017 17:26
      • Chcesz uatrakcyjnić lekcje swoim uczniom albo wolny czas podopiecznym? Potrzebujesz wsparcia w edukacji międzykulturowej? Zaproś wolontariusza europejskiego (EVS) do swojej placówki!

Fundacja Schumana od lat wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową goszcząc wolontariuszy z różnych krajów. Chcąc ułatwić młodzieży poznanie nowych kultur umożliwiamy zaproszenie wolontariuszy na spotkanie w szkołach i innych placówkach dla dzieci i młodzieży.

Wolontariusze mogą poprowadzić zajęcia, warsztaty, prezentacje na tematy europejskie, dotyczące zagadnień społecznych, kulturowych, historycznych lub przedstawić możliwości, jakie daje młodzieży program ERASMUS+ oraz Wolontariat Europejski (EVS). Spotkania prowadzone mogą być w języku angielskim, języku ojczystym wolontariuszy oraz w zależności od znajomości i umiejętności również w języku polskim. Do swojej szkoły można zaprosić jednego lub więcej wolontariuszy.

Od października 2017 gościmy 4 wolontariuszy, których można zaprosić do swojej organizacji: Paula z Holandii, Vlada z Białorusi, Soline z Francji i Carlo z Włoch. Wolontariusze wciąż przygotowują swoje warsztaty, póki co Paul i Vlad są gotowi aby przeprowadzić warsztaty o swoich krajach. Informacja o tych warsztatach poniżej, wkrótce dostępne będzie więcej tematów.

Temat: (Nie)odkryta Białoruś: wszystko czego nie wiesz o sąsiadującym z Polską kraju
        (Un)explored Belarus: Everything you never knew about your nearest Eastern neighbour-country

osoba prowadząca - Vlad Sivakov - wolontariusz EVS z Białorusi, na co dzień wspierający działania Fundacji Schumana

This country was tightly connected to Poland in past. This country had changed a lot, and despite small distance it looks and feels absolutely different from Poland. This is a country of suddenness, unique people and breathtaking nature. This country is Belarus. Belarus is one of the last terra incognitas in Europe and can turn out to be an intriguing place for a curious traveler who is fed up with all European cities. Go explore Belarus and it's hidden depths.

Metoda: warsztat
        Materiały: laptop, projektor
        Grupa docelowa: młodzież w wieku12-15 lat
        Czas: ok. 45 minut (z możliwością przedłużenia)
        Język: angielski
        Wymagania od uczestników: podstawowa znajomość historii oraz przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego

Temat: Going Dutch!
        osoba prowadząca - Paul van Vliet - wolontariusz EVS z Holandii, na co dzień wspierający działania Fundacji Schumana

During this workshop the participants will be taught about the Netherlands in a fun interactive way. The prior knowledge and stereotypes about this small country will be compared to the reality. Next to that the participants will be introduced to the language and the best delicacy we have got!

Grupa docelowa: młodzież w wieku12-16 lat
        Liczba uczestników: ok. 20-30 osób
        Metoda: warsztat
        Materiały: laptop z nagłośnieniem, projektor
        Czas: ok. 45 minut (z możliwością przedłużenia)
        Język: angielski

Więcej tematów wkrótce na stronie!

Aby zaprosić wolontariusza prosimy o wypełnienie formularza – w odpowiedzi na wysłany formularz skontaktują się z Państwem wolontariusze. Wszystkie zaproszenia prosimy wysłać z przynajmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Uprzejmie prosimy o zaplanowanie pobytu wolontariuszy, odebranie ich z dworca/przystanku, a w przypadku gdy cała podróż trwa dłużej niż 8 godzin, prosimy o zapewnienie noclegu. Prosimy także o pokrycie kosztów podróży wolontariuszy – należność za bilety prosimy przekazać wolontariuszom po spotkaniu. Jako organizacja non-profit nie możemy wystawiać rachunków a jedynie pokwitowanie odbioru pieniędzy przez wolontariuszy, będących zwrotem kosztów podróży. Na Państwa prośbę bilety zostaną odesłane pocztą.

Po wizycie wolontariuszy prosimy o przesłanie informacji zwrotnej na temat spotkania/zdjęć/relacji zamieszczonych w lokalnych mediach na adres: evs@schuman.pl.