• Erasmus plus - zawsze warto!

• 01.12.2021 08:42
      • Erasmus+ na Malcie
      • Co można robić w czasie wakacji?
        Można odpoczywać,  spotykać się ze znajomymi,  zwiedzać lub.....  dokształcać się.
        Na naukę zawsze jest dobry czas.
        Kiedy wybierałam temat szkolenia w ramach programu Erasmus plus dla nauczycieli nikt nawet nie słyszał słowa COVID a możliwość nauczania przez komputer  omawiałam na lekcjach z uczniami w trybie warunkowym, jako gdybanie.
        Po roku okazało się, że nauczanie zdalne jest faktem a temat mojego szkolenia "Nowe technologie w nauczaniu' bardziej niż kiedykolwiek stał się przydatny.
        Szkoła w Cambridge, do której zgłosiłam akces,  niestety  została wykreślona z moim planów ze względu na sytuacje pandemiczną. Miałam dwa wyjścia zrezygnować z wyjazdu lub pojechać na Maltę. Wybrałam Maltę, chociaż bardziej z braku innych opcji niż z wyboru.
        Teraz bardzo się cieszę, że moje losy tak się potoczyły.
        Kurs na Malcie był na  wysokim poziomie, bardzo intensywny i wymagający ogromnego skupienia.
        Codziennie  od 9.00 do 14.30 w ławce szkolnej przed monitorem laptopa, zamieniając teorię w praktykę.
        Szkoła EtI na Malcie to szkoła dla dorosłych, przez 2 tygodnie poznałam mnóstwo osób z kursu ale nie tylko. Każda poznana przeze mnie osoba to inna niesamowita historia.
        Przekonałam się jak ważne są umiejętności miękkie.  Szukałam kogoś do towarzystwa aby nie płynąć sama na pobliską wyspę Gozo, która chciałam zwiedzić,  moje poszukiwania zakończyły się sukcesem.  Zorganizowałam  wycieczkę na Gozo dla 25 osób. Utwierdziłam się w tym, że to co robię w Polsce jest bardzo ważne, że dzięki mojej pracy daję młodym ludziom możliwość komunikacji  w języku angielskim a to otwiera mi wszystkie drogi - krok bliżej do wielojęzycznej Europy.
        Program Erasmus plus polecam każdemu, jest to wspaniała możliwość dla rozwoju osobistego a poprzez to podniesienie jakości nauczania.
        Na moim kursie nauczyłam się nie tylko ciekawych rzeczy związanych z technologią i nauczaniem języka ale co istotne miałam możliwość spotkania, wymiany myśli z nauczycieli z innych krajów.
        Rozmawialiśmy o tym jak wygląda ich praca, jak zorganizowane są szkoły w innych  krajach, na jakie napotykamy trudności,  ale także jakie mamy pomysły na ciekawe lekcje.
        Erasmus plus- zawsze warto!

zobacz prezentację

Katarzyna Babiarz - nauczycielka języka angielskiego