• REGULAMIN LIGI KLAS

• 24.09.2021 08:43
      • REGULAMIN LIGI KLAS NA ROK SZKOLNY 2021/2022
      • Uczestnicy

W rywalizacji Ligi Klas biorą obowiązkowo udział klasy pierwsze, drugie i trzecie po SP.

Opiekunowie:  Joanna Fuławka, Monika Rusnak

Nagroda

Nagrody za I, II miejsca ustala oraz przyznaje Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr VIII we Wrocławiu.
        I miejsce przyznawane jest dla klasy I lub II lub III (po SP) z największą ilością zdobytych punktów.
        Miejsca II są przyznawane ex aequo dla klasy I lub klasy II lub klasy III (po SP), które w swoich rocznikach zdobyły najwięcej punktów.

Zasady punktacji:

Punkty przyznawane za zajęte miejsca w konkursach szkolnych:

I miejsce – 20 pkt

II miejsce – 15 pkt

III miejsce – 10 pkt

Za wykonanie pracy (udział) pozostałe klasy otrzymują 5 pkt.

Punkty przyznawane za zajęte miejsca w konkursach międzyszkolnych:

I miejsce - 25 pkt (30 pkt w przypadku laureata/finalisty olimpiady)

II miejsce - 20 pkt

III miejsce - 15 pkt

Za udział pozostałe osoby otrzymują 10 pkt.

Każdy nauczyciel może (raz w semestrze) przyznać jednej klasie punkty za pomoc w realizowanym przez niego przedsięwzięciu ( nie więcej niż 30 pkt).

Rodzaje zadań i inne osiągnięcia podlegające ocenie w ramach Ligi Klas na koniec każdego miesiąca:

- frekwencja z danego miesiąca (6 pierwszych miejsc wśród klas I, II i III punktowanych odpowiednio 30,25, 20,
        15, 10 i 5 pkt)

Rodzaje zadań i inne osiągnięcia i działalność na rzecz szkoły i klasy podlegające ocenie w ramach Ligi Klas na koniec I semestru:

- średnia ocen – semestralna

- średnia frekwencja – semestralna

- statystyka aktywności czytelniczej - semestralna

I miejsce - 50 pkt

II, III, IV miejsce ex aequo - 30 pkt

Rodzaje zadań i inne osiągnięcia i działalność na rzecz szkoły i klasy podlegające ocenie w ramach Ligi Klas na koniec II semestru:

- średnia ocen bieżących –  stan na 28 maja 2022

- średnia frekwencja (wrzesień 2021 - maj 2022)

- statystyka aktywności czytelniczej – stan na 28 maja 2022

I miejsce - 50 pkt

II, III, IV miejsce ex aequo - 30 pkt

- praca na rzecz szkoły: organizacja i pomoc w przygotowaniu imprez szkolnych i akcji wolontariatu, np. Drzwi Otwarte, przygotowanie apeli okolicznościowych, przedstawień okolicznościowych – 30 pkt/klasa (jeśli biorą udział wszyscy uczniowie z danej klasy) lub 15 pkt (jeśli udział biorą niektórzy uczniowie)

- organizacja imprez klasowych, np Dzień Chłopaka, Mikołajki itp - 10 pkt/klasa

- klasa, z której uczniowie stworzą prezydium Samorządu Szkoły – 30 pkt
        - klasa, z której uczeń zostanie przewodniczącym Samorządu Szkoły - 20 pkt

- klasa, z której uczeń zostanie zastępcą przewodniczącego Samorządu Szkoły – 10 pkt

- klasa, z której uczeń zostanie skarbnikiem/sekretarzem Samorządu Szkoły – 10 pkt

Zasady podliczania punktów.

Podsumowanie zgromadzonej liczby punktów – wstępne wyniki – I semestr 2021/2022. Ostateczne podsumowanie w czerwcu 2022r.

Raporty

Przedstawiciel klasy do 2. dnia następnego miesiąca składa raport z informacją na temat aktywności klasy w danym miesiącu tj. w jakich inicjatywach klasach brała udział. Raporty przesłane po tym terminie nie będą uznawane. Raport powinien zostać przesłany Librusem do opiekunów Ligi Klas. Za rzetelność i systematyczność składanych raportów odpowiedzialny jest przedstawiciel klasy. W przypadku stwierdzenie podania w raporcie nieprawdy klasa traci 50 pkt.

Joanna Fuławka, Monika Rusnak