• CZYTANIE BAJEK - I SEMESTR 2017/2018

• 23.02.2018 11:16
      • CZYTANIE BAJEK - I SEMESTR 2017/2018
      • W I semestrze odbyło się w sumie 21 spotkań z przedszkolakami: 5 w szkole16 wyjść do przedszkoli. Dobór literatury uzależniony był od potrzeb, sytuacji lub aktualnych okolicznosci, np. realizacja projektu o zwierzętach, Dzień Misia, święta.

Trzy spotkania w naszej szkole odbyły się z okazji Dnia Misia. Każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego misia i mogło o nim opowiedzieć. Słuchaliśmy piosenek o misiach, a do niektórych również tańczyliśmy. Przeczytaliśmy wybrane historie o Misiu Uszatku. Dzieci rysowały również swojego ukochanego pluszaka. Na koniec spotkania wybrani uczniowie z naszej szkoły opowiedzieli historie związane ze swoimi misiami z dzieciństwa. Wszysycy byliśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania.

Kolejne dwa spotkania odbyły się przed świętami Bożego Narodzenia. Przeczytaliśmy historię o Franklinie oraz książkę o Świętym Mikołaju. Dzieci miały za zadanie pokolorować papierowe ozdoby, które poźniej zawiesilismy na choince. Były to, między innymi, bombki, gwiazdki i aniołki. Śpiewaliśmy kolędy oraz świąteczne piosenki.  Rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Był to bardzo ciekawie spędzony czas w świątecznym klimacie.

Poza cyklem książek o Franklinie czytaliśmy inne tytuły. Oto niektóre z nich:

- "Miś Łasuch i inne bajki",

- Dorota Sumińska:  "Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt",

- Grzegorz Kasdepke: "Co to znaczy?",

- Mariusz Urbanek: "Wrocławskich krasnali historie prawdziwe".

Wszystkie spotkania były spędzone w miłej atmosferze, zarówno te u nas, jak i te w przedszkolach. Wzajemnie się na nich poznawaliśmy. Wszyscy zawsze wychodzili uśmiechnięci i zadowoleni. W II semestrze liczymy na dalszą owocną pracę z dziećmi oraz dużo zabawy.

Emilia Bodak, Milena Trusz - kl. 2D