• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 09.02.2017 11:23
      •

W dniu 24.11.2015r. w naszej bibliotece szkolnej uczniowie LO Nr VIII (grupa teatralne pani Izabelli Kubickiej) czytała bajki dzieciom z Przedszkola Nr 4. Pięciolatki słuchały opowieści o żółwiu Franklinie i jego przygodach: „Franklin mały zapominalski”, „Franklin uczy się współpracy”, „Franklin zazdrosny o przyjaciela”. Dodatkową atrakcją były piosenki śpiewane przez dzieci i naszych uczniów przy akompaniamencie akordeonu guzikowego, na którym grał Jakub Niczypor z klasy I D.

Wiele entuzjazmu i radości wzbudziła również część taneczna, którą poprowadziła i do której przygotowała układy choreograficzne Daria Machnik z klasy I D. Czas minął bardzo szybko na wspólnej lekturze połączonej z zabawą i przedszkolaki opuściły naszą szkołę w asyście szkolnego krasnala, księżniczki i misia. Po drodze wysłuchali historii o ósemku i dostali ręcznie wykonane zakładki do książek. Zarówno dzieci, uczniowie jaki i nauczyciele obecni na spotkaniu byli zachwyceni lekturą i atrakcjami jej towarzyszącymi.

Słowa uznania i podziękowania kieruję do pani Izabelli Kubickiej i Jej Podopiecznych z kółka teatralnego, którzy włożyli dużo pracy i zaangażowania w naszą imprezę czytelniczą. Efekty naszych poczynań  obrazuje załączona fotorelacja.

Doskonałym podsumowaniem  spotkania niech będzie stwierdzenia, iż „czytanie uskrzydla”.

Rozwijamy zatem skrzydła  i zapraszamy następną grupę przedszkolaków na świąteczne spotkanie z bajkami już 10.12.2015r.

Małgorzata Karaczewska

nauczyciel bibliotekarz