• Europejski Tydzień Mobilności

• 16.09.2022 20:11
      • Rozpoczął się dzisiaj Europejski Tydzień Mobilności! Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej 💚

Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.

•

Tydzień Mobilności oznacza również wielką ilość wydarzeń i emocji, a dzisiaj spośród nich:

👉W Kino Nowe Horyzonty swój ciąg dalszy ma niesamowity BIKE DAYS Międzynarodowy Festiwal Filmowy 2022, więc:

A Different Spin (Outro Rolê)

reż. Guilherme Valiengo

Brazylia 2021, 71’

Jump On My Bike

reż. Dorine Bothof / Dominique Luttik

Holandia 2016, 25’

Long Live Chainsaw

reż. Darcy Wittenburg

USA 2021, 91’

👉Projekcji ,,Jump On My Bike" towarzyszyć będzie debata Czy czeka nas rowerowa rewolucja? Nowy Europejski Bauhaus jako klucz do zrównoważonego rozwoju miast. Porozmawiamy o wyzwaniach dla współczesnej urbanistyki w kontekście rozwoju i promowaniu kultury rowerowej oraz podyskutujemy o zmianach społecznych i kulturowych w dobie wzmożonego wzrostu świadomości kryzysu klimatycznego.

👉Sprawny rower to podstawa! Dlatego dziś w godzinach 18:00-22:00 na parterze Kina Nowe Horyzonty będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa i diagnozy swojego roweru.

👉Tych z Was, którzy chcą zacząć weekend w towarzystwie muzyki i tańca, zapraszamy na godzinę 21:00 do Klubokawiarnia Recepcja gdzie trwać będzie ,,Bike Days X Astroselekcja"

👉Po zapadnięciu zmroku (godzina 22:30) zaczyna się NUWR! Czyli

Nocne uliczne wyścigi rowerowe. NUWR wystartuje spod Kina Nowe Horyzonty, a skończy się pod Klubokawiarnią Recepcja!

Spotkajmy się na Górce Słowiańskiej!

W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, w najbliższą niedzielę na Górce Słowiańskiej odbędzie się festyn rowerowy, na który serdecznie Was zapraszamy! My również bierzemy w nim udział i chętnie podzielimy się z Wami informacjami o Parlamencie Europejskim oraz naszych lokalnych działaniach we Wrocławiu.

W naszym namiocie będziecie mogli napić się pysznego soku ze świeżych owoców, który samodzielnie przygotujecie używając roweru-blendera i siły własnych nóg 🙂

Oprócz tego czeka na Was wiele innych atrakcji:

🚴gry i zabawy dla najmłodszych

🚴gra terenowa

🚴warsztaty sensoryczne