Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą

Dyrekcja i Pracownicy

LO nr VIII we Wrocławiu

Choinka ze zdjęcia wykonana przez naszych uczniów na zajęciach z plastyki

• Unia Europejska w kosmosie

W dniu dzisiejszym klasa 1e uczestniczyła w warsztatach w języku angielskim poświęconym tematyce obecności UE w kosmosie. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. na czym polega misja Roseta i dlaczego jest ona ważna?, czy Polska jako członek UE aktywnie uczestniczy w badaniach?, oraz poznać odpowiedzi na pytania związane z Europejską Agencją Kosmiczną.
          • Szlachetna Paczka

Drodzy Darczyńcy😊

Dzisiaj rodzina, którą zechcieliście obdarować, otrzyma dary w postaci Szlachetnej Paczki.

Dzięki Waszej hojności zakupiłyśmy mnóstwo rzeczy: żywność, środki higieny, ręczniki, pościel, odzież, pralkę i lodówkę. Spakowaliśmy 19 paczek! Serce rośnie 🥰

Dziękujemy! Wolontariat szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim.

• Klub Książki w LO VIII

W  dniu 24 listopada 2021 r. w bibliotece w budynku B odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Klubu Książki. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są uczennice klasy I C – Zuzanna Wach i Wiktoria Kaniewska. Spotkania odbywać się będą w ostatnie środy miesiąca, a  w międzyczasie – w grupach zdalnie na MS Teams w ustalonych terminach.

Na początek - plan działania. Ustalono formułę głosowania na książkę do dyskusji na konkretne spotkanie. Na pierwszy rzut – książka o książkach: spośród wielu wskazanych tytułów zwyciężyła "Złodziejka książek" Markusa Zusaka. Jeśli wszystko ułoży się pomyślnie, przewidziane są też wyjścia na spotkania autorskie interesujące młodzież, których – jak się okazuje – nie brak w naszym mieście. Organizatorki zatroszczyły się też o miłą atmosferę, „wspartą” herbatką i poczęstunkiem, by łatwiej było zapoznać się w nowym gronie.

Działalność nowo powstałego Klubu objęła swą pieczą pani bibliotekarka z budynku B - Joanna Podolczak, która zadbała o dobre warunki miejsca spotkań i promocję nowej inicjatywy.

Jak widać, pasja czytelnicza i chęć dzielenia się wrażeniami z lektury żyje wśród naszych uczniów. Do grona klubowiczów zapraszani są również ci, którzy chcieliby rozpocząć lub rozwinąć swoją przygodę z czytaniem.

Bardzo cieszymy się z tego wspaniałego pomysłu, szczerze gratulujemy Wiktorii i Zuzi oraz życzymy  dużo radości ze wspólnych działań i powodzenia w realizacji zamierzonych celów!

Joanna Podolczak

P.S. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!   :)

• KONKURS WIEDZY O FRANCJI

CZY WIECIE, CO SIĘ ZNAJDUJE NA ZAŁĄCZONYM ZDJĘCIU?

Uczestnicy konkursu wiedzy o Francji na pewno to wiedzą.

Pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Francji odbędzie się 10 grudnia 2021 r. na lekcjach języka francuskiego. Drugi etap będzie miał miejsce 5 stycznia 2022 r.

• PACZKA DLA LWOWIAKA

2 grudnia, w Centrum Historii Zajezdnia, klasa 2E pomagała sortować i pakować przyniesione przez wrocławian dary świąteczne dla mieszkańców Lwowa i okolic. Transport na Ukrainę wyrusza 3 grudnia.

Dobrych, spokojnych świąt, Lwowie :)

• E-wolontariat/ praktyki w LevelUp

Stowarzyszenie LEVEL UP z Łodzi zaprasza na e-wolontariat! Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem możesz rozwijać się w takich obszarach jak: zarządzanie projektami krajowymi i międzynarodowymi, wdrażanie pomysłów na własne inicjatywy społeczne, prowadzenie badań społecznych, rozwijanie kompetencji marketingowych oraz umiejętności graficznych. Wybierz sam/a, który obszar będzie dla Ciebie odpowiedni oraz czas jaki poświęcisz! Jeśli jesteś otwarty/a na nowe wyzwania oraz rozwój swoich kompetencji ZGŁOŚ SIĘ!